Новий короткий jeep grand cherokee: гібрид і терміни появи в росії

16

Взагалі, jeep grand cherokee нового покоління з заводським індексом wl дебютував ще на початку 2021-го, але то був подовжений suv з приставкою l, доступний з шести – або семимісним салоном. Тепер же відбулася презентація короткого джипа. До слова, поки рано судити про те, чи припав розтягнутий grand cherokee до вподоби покупцям, адже на домашньому ринку така модель стартувала лише в червні, а американський підрозділ концерну stellantis публікує статистику продажів поквартально. Якщо ж не брати до уваги нове покоління, то за підсумками першого півріччя цей джип в “плюсі”: в штатах реалізовано 107 924 автомобіля, що на 12% більше в порівнянні з аналогічним періодом 2020-го.

Нагадаємо, grand cherokee переїхав на нову платформу, на якій також побудовані alfa romeo giulia і stelvio, при цьому компоновка принципово не змінилася: двигун розташований спереду поздовжньо, провідні колеса задні. Повнопривідні трансмісії: базова quadra-trac i з муфтою в приводі передніх коліс, quadra-trac ii з понижуючою передачею в роздавальній коробці і quadra-drive ii з блокуванням заднього диференціала. Також за доплату передбачена пневмопідвіска quadra-lift.

новий jeep grand cherokee в топ-версії summit reserve

Довжина п’ятимісного гранда дорівнює 4914 мм, що на 290 мм менше, ніж у трирядної версії, колісна база «короткої» моделі – 2964 мм проти 3091 мм у grand cherokee l. Для порівняння, довжина suv попередньої генерації становить 4822 мм, відстань між осями – 2914 мм. Заявлений дорожній просвіт базової моделі нового покоління – 214 мм, з пневмопідвіскою quadra-lift він може досягати 287 мм.обсяг багажника – 1068 літрів за американським стандартом sae (на 40 літрів більше, ніж у попередника).

П’ятимісний grand cherokee запропонують в семи комплектаціях, тоді як трирядний поки доступний в п’яти. Наприклад, у l-версії немає оффороудного виконання trailhawk (особливості-наклейки, розмикається стабілізатор поперечної стійкості, захисні панелі з високоміцної сталі, буксирувальні гаки і 18-дюймові колеса з позашляховими шинами).

А ще короткобазний suv частково відзначився салоном (не рахуючи, звичайно, відсутності третього ряду). Ні, панель у машин однакова, але у переднього пасажира дворядної моделі може бути власний екран мультимедіа-системи діагоналлю 10,25 дюйма («ельке» третій дисплей не покладений), причому він служить не тільки для «развлекаловки» — дисплей відображає карти навігатора і вид з камер кругового огляду (в jeep це назвали «штурманськими функціями»). В іншому список обладнання збігається. Всі версії мають адаптивний круїз-контроль, системи автогальмування, утримання в смузі руху, допомоги при парковці заднім ходом (з функцією зупинки) і моніторингу «сліпих» зон. Також передбачені віртуальна “приборка” і проекційний дисплей. Серед опцій-камера нічного бачення, асистент проїзду перехресть, система допомоги при паралельній і перпендикулярній парковці,» напівавтопілот ” active driving assist (руки потрібно тримати на кермі).

На батьківщині новий jeep grand cherokee буде доступний з тими ж моторами, що і подовжений suv. Йдеться про» атмосферниках «pentastar v6 3.6 (294 к.с., 348 нм) і v8 5.7 (362 к. С., 529 нм; у v8 є система відключення половини циліндрів при невисокому навантаженні), обидва поєднуються з восьмиступінчастим»автоматом”. Крім того, вперше suv може бути і у вигляді підзаряджається гібрида 4xe, причому версія phev передбачена тільки для короткої моделі. Такий grand cherokee отримав установку від jeep wrangler 4xe, до її складу входять бензинова «турбочетвірка» 2.0, два електромотора (один з них замінює гидротрансфоматор у 8-ступінчастій автоматичній коробці передач torqueflite) і батарея ємністю 17 квт*год. Сукупна віддача – 375 к. С. І 637 нм, тільки на електротязі гібрид може проїхати приблизно 40 км. Паспортний витрата палива – 4,1 л/100 км. Цікаво, що гібридом може бути і grand cherokee trailhawk.

У штатах продажі suv з атмосферними моторами стартують в четвертому кварталі, гібрид там з’явиться на початку 2022-го. У росію “традиційні” jeep grand cherokee нового покоління привезуть у другому кварталі наступного року, гібридна версія 4xe до нас, як очікується, теж добереться, але не раніше 2023-го. Про постачання grand cherokee l в рф офіційно поки не оголошували.