Новий канцлер німеччини олаф шольц вибрав собі службовий автомобіль

31

Післявоєнні правителі німеччини, як правило, воліли мерседеси і тільки два попередника шольца — герхард шредер і ангела меркель-дозволяли собі вольності і міняли марки і моделі: з’являлися на публіці на «сімці» bmw, audi a8 і навіть «простонародному» vw phaeton. Втім, мерседесами вони теж не гребували.

Формально офіційним автомобілем меркель, як повідомляє німецький журнал auto motor und sport, був audi a8 l security, який у своїй останній версії зразка 2020 року має ступінь захисту vr9 за стандартом vpam, при цьому багатошарові скла audi були сертифіковані на максимальному рівні vr10, тобто здатні витримати постріл з гвинтівки свд. А ось mercedes-benz s 680 guard 4matic на базі s-класу останнього покоління (w223) цілком сертифікований по vr10 і позиціонується як самий захищений цивільний легковий автомобіль, його прем’єра відбулася влітку цього року.

Від звичайного довгобазного s-класу броньований седан взяв не так вже й багато — дизайн салону і електронні компоненти, від топ-версії mercedes-maybach-6,0-літровий двигун v12 (612 к.с., 830 нм) в парі 9-ступінчастим гідромеханічним «автоматом», причому останній довелося посилити під збільшене навантаження (споряджена маса — не менше 4,2 т).

Кузов версії guard, по суті, спроектований з чистого аркуша-це не посилений базовий кузов, а оригінальна силова структура з інтегрованою бронекапсулою з композитних матеріалів. Двері з сервоприводом фіксуються в будь — якому положенні, бронестекла товщиною 10 см забезпечені автономними гідравлічними підйомниками-вони спрацюють навіть на заглушеному автомобілі.

В салон інтегровано всіляке спецобладнання: системи зв’язку, пожежогасіння, подача кисню, управління спецсигналами і флагштоками. Об’єм багажника в силу конструктивних особливостей зменшений до 390 л. Шини michelin pax run-flat збережуть працездатність при прострілі, але протягнуть в такому стані всього 30 км. Максимальна швидкість — 190 км/год.

Все вищеописане-це, так би мовити, стоковий варіант з базовою ціною близько 550 тисяч євро, а вже що там конкретно у олафа шольца, можна тільки здогадуватися, хоча не можна виключати, що канцлера задовольнить стандартна машина без будь-яких спеціальних модифікацій. Шольц і до нового призначення вважав за краще їздити на мерседесах, навряд чи ми побачимо його на машинах іншої марки.