Нова категорія прав для таксистів: Вже скоро

232

Бий своїх, щоб чужі боялися: Як влада Москви хочуть зробити життя таксистів нестерпним.

В останні роки так уже склалося що влада Москви стали ініціаторами нововведень в області безпеки дорожнього руху на федеральному рівні. Тут вам і мобільний додаток “Помічник Москви”, за допомогою якого будь-який бажаючий може фіксувати водіїв, що порушують ПДР і відсилати подібні відомості в ЦОДР, і нові дорожні знаки, розмітки і т. п. Все те, що було введено в Москві в порядку експерименту рано чи пізно поширюється на всю країну. Тепер столична влада вирішила запровадити в країні нову підкатегорію водійських прав для таксистів, яка, на їх думку, повинна навести порядок на ринку таксомоторних послуг.

Нагадаємо, нещодавно мер Москви запропонував допускати до таксомоторних послуг водіїв, які мають тільки російські водійські посвідчення. Причому це не просто слова. Вже зовсім скоро це нововведення буде закріплено у федеральному законі, який зараз проходить узгодження в Уряді.

Так що ми не сумніваємося, що незабаром у Росії реально введуть нову підкатегорію водійських посвідчень для таксистів. У разі появи такого федерального закону займатися перевезеннями легковими зможуть водії, які мають нову підкатегорію.

Найцікавіше, що швидше за все для того, щоб отримати нову підкатегорію прав потрібно буде або здавати теоретичний іспит в ГИБДД, або для початку отримати ліцензію на таксомоторні перевезення, на підставі якої органи ГИБДД і відкриватимуть для таксистів нову підкатегорію, роздільну легкові перевезення пасажирів.

На думку столичної влади введення підкатегорії водійських прав для таксистів необхідно, оскільки вони, як і водії автобусів / маршруток в даний момент, займаються перевезеннями пасажирів. Нагадаємо, що водії автобусів і маршруток мають категорії D, D1 і підкатегорії D1E, DE, коли водії таксі, як правило, використовують для своєї професійної діяльності права звичайної легковий категорії, що незрівнянно відповідальності.

Хоча насправді відповідальність у будь-водіїв з будь-якими категоріями однакова, як перед пасажирами та іншими учасниками дорожнього руху.

Нова категорія прав для таксистів: Вже скоро

Щось останнім часом столична влада часто став турбувати питання таксомоторних перевезень. Так, звичайно, в цій сфері не все в порядку у всій країні. У тому числі і в Москві. Але це не означає, що таксистів потрібно остаточно затиснути, «закошмарити» і т. п.

Адже потрібно не тільки думати про недобросовісних таксистів, які цілодобово безперервно в загрозу безпеці пасажирів їздять за кермом. На дорогу кожен день виходять тисячі порядних водіїв професіоналів, які не дозволяють собі цілодобово сидіти за кермом.

Причому серед багатьох таксистів чимало професійних водіїв мають все можливо відкриті категорії водійських прав. Погодьтеся маячня для таких водіїв вводити нову підкатегорію “таксі”, коли багато вміють водити автобуси з причепом і фури.

Ну, давайте тоді введемо ще сотню підкатегорій для водійських прав – наприклад підкатегорії для перевезень капусти, картоплі з дачі. Або введемо підкатегорію водій офісної машини, з роздільною здатністю возити співробітників компанії.

Та ми не сперечаємося що таксомоторна діяльність давно потребує чергової реформи, так як федеральний закон від 2011 року про легкові перевезення таксі був спочатку сирої.

По-перше, давно пора дозвіл на легкові перевезення таксі прив’язати безпосередньо до водія, а не видавати ліцензію на машину. Тоді швидко можна вирішити питання з фірмами одноденками і підставними ІП, на які в останні роки сотні посередників вішають ліцензії на таксі. Прив’язавши ліцензію таксі до водія, відразу стає видно вся його історія.

По-друге, потрібно придумати простий механізм контролю таксистів за кількістю проведених за кермом часу.

Для цього потрібно просто зобов’язати всіх агрегаторів таксі не дозволяти водіям знаходиться на рейсі більше встановленого часу. Причому потрібно зробити так щоб водій не міг підключиться до жодного агрегатору якщо перебуває за кермом понад встановленої норми.