Неоплачена паркування в Москві з 2019 року: тепер штраф 5000 рублів

269

З Нового року штрафи за неоплату паркування буде в два рази більше – 5.000 рублів

Тиждень тому в ЗМІ пройшла новина про те, що столична влада має намір підняти штраф за неоплачену парковку до 5.000 рублів по знаменитій серед автомобілістів частини 2 статті 8.14 Кпап міста Москви. На сьогоднішній день санкція за неї відповідає 2.500 рублів. Скоро діло робиться, коли мова заходить про поповнення місцевого бюджету. От і Московська міська Дума не стала зволікати з рішенням, а швиденько прийняла нову норму по штрафах, провівши поправки через процедуру трьох читань і прийнявши закон про підвищення штрафу за несплату.

Як відверто було зазначено в пояснювальній записці до проекту, «На даний момент розмір стягнутого адміністративного штрафу за несплату розміщення транспортного засобу на платній міський парковці у відповідності зі статтею 8.14 Кпап міста Москви становить 2 500 рублів, що не відповідає ступеню суспільної небезпеки діяння та принципом економічної доцільності».

Дивіться також: Як оплатити парковку?

Відстежують усі найважливіші зміни в законодавстві відразу зрозуміють, що штраф вирішили підняти на тлі подорожчали в два рази з 15 грудня паркувальних тарифів (максимально до 380 рублів в годину). При цьому скасовано такі «лазівки», як безкоштовний паркінг по неділях (на вуличних парковках з підвищеним навантаженням), а складнощів в оплаті парковки додалося. Замість 15 хвилин час, за який автовласник повинен сплатити місце, скоротилося до 5 хвилин.

Тому Порадимо двічі подумати, перш ніж зупинятися на незнайомій вулиці, можливо, паркувальний кишеню оподатковується винагородою. Визначити це нескладно, достатньо подивитися на знаки, що інформують про те, що ви в’їхали в зону платного паркінгу, або, якщо перше не вдалося, звернутися до додатком Яндекс.Навігатор в розділ «P». У ньому наочно будуть вказані безкоштовні і платні паркінги, а також місця, в яких заборонено залишати машину під страхом евакуації.

Неоплачена паркування в Москві з 2019 року: тепер штраф 5000 рублів

Звернемо увагу ще на один факт. Оскільки кожен суб’єкт Федерації встановлює свої місцеві штрафи, в залежності від ряду факторів (читайте – від кількості грошей в кишені автомобілістів) в цілому по країні діють більш низькі розцінки на штраф, наприклад 1.000 рублів.

Дивіться також: Як і слід було очікувати: платні парковки тепер і за МКАДом

Але вистачить дьогтю в цій історії з збільшеною у два рази штрафом, пора додати ложку меду.

Опрацьовується можливість 50% знижки за дострокову оплату штрафу за неоплачену парковку: У Москві все ж можуть ввести 50% знижку за дострокову оплату штрафу за неоплачену парковку

Якщо ця пропозиція пройде, при оплаті паркування протягом перших 20 днів можна буде по-старому звільнитися 2.500 рублів.