Навіщо МВС вирішило поміняти порядок іспитів на права

450

Ось як МВС пропонує змінити порядок приймання іспитів на права

Міністерство внутрішніх справ внесло доопрацьований проект з питань допуску громадян до керування транспортними засобами. Той самий, який скасовує «майданчик» як етап екзаменаційних вправ, а якщо говорити точніше – поєднує практичні іспити з водіння на майданчику і в місті в єдиний практичний іспит. Той самий проект закону, який викликав таку бурю обурення серед експертного співтовариства і нерозуміння, що саме йому не сподобалося, з боку просуває його міністерства.

Скасувати майданчик МВС задумав досить давно з метою оптимізації процесу приймання іспитів для отримання водійського посвідчення. Але, як вважають фахівці, на практиці це обернеться для кандидатів у водії зайвим головним болем і нервами, а також втратою часу. Адже тепер час іспиту в місті збільшиться, і, в разі невдалої спроби скласти іспит, водієві доведеться заново пройти весь практичний іспит. А це, на думку деяких правозахисників, може стати сприятливим грунтом для хабарів. Втім, інша частина табору фахівців переконана у зворотному, позитивному результаті вводяться доробок.

Міркування на тему, ви можете прочитати на наступних сторінках нашого інформаційного інтернет-видання:

Пом’якшать процедуру здачі іспитів на права в ДАІ?

Чому відміна майданчики в ГИБДД призведе до складнощів при отриманні прав

Стало відомо, до чого готуватися майбутнім водіям на об’єднаному іспиті ГИБДД

З опублікованими 10 січня МВС офіційним текстом законопроекту можна ознайомитися тут:Proekt-postanovleniya-Pravitelstva-Rossiyskoy-Federacii.doc [42,04 Kb] (скачувань: 13)

Отже, давайте вивчимо питання детальніше, з раціональної точки зору, благо матеріал для вивчення присутній. У цьому нам, звичайно ж, безпосередньо допоможе текст законопроекту, який після проходження всіх інстанцій, швидше за все, більше не зазнає значних правок та змін і в кінцевому підсумку буде підписаний Дмитром Медведєвим у вышепредставленном вигляді.

Що входить до складання практичного іспиту на права після скасування майданчики?

Навіщо МВС вирішило поміняти порядок іспитів на права

Практичний екзамен на право керування транспортними засобами категорій «A» і «M» і підкатегорій A1 і B1

В цьому розділі запропонованого МВС проекту дається докладний список вправ під час проведення іспиту у «мотоциклетних» категоріях. А саме: мотоциклів (категорія A), мопедів і легких квадрицикл (категорія водійських прав M), а також підкатегорій «А1» – мотоцикли з робочим об’ємом двигуна внутрішнього згоряння, що не перевищує 125 кубічних сантиметрів, і максимальною потужністю, що не перевищує 11 кіловат, і «В1» – і трицикли квадрициклы.

Чи скасують майданчик при здачі на права для управління мопедом та мотоциклом?

Навіщо МВС вирішило поміняти порядок іспитів на права

Варто відзначити, що мотоциклісти та кандидати у водії вищеперелічених підкатегорій все ж отримають доступ на закриту спеціально обладнану площадку. Для них вимоги до автодромам, автоматизованим автодромам і закритих майданчиків для здачі практичного іспиту не скасовуються.

Розглянемо докладніше, як буде побудований практичний екзамен на право керування транспортними засобами категорій «A» і «М» та підкатегорії «A1». В кандидата у водії перевіряються навички керування транспортним засобом відповідної категорії або підкатегорії шляхом виконання наступних маневрів:

а) пересування мототранспортного засобу заднім ходом без включення двигуна і установка на місце стоянки;

б) управління на малій швидкості в габаритному коридорі;

в) маневрування на малій швидкості;

г) швидкісне маневрування;

д) гальмування і зупинка при русі на різних швидкостях, включаючи екстрене гальмування;

е) маневрування в обмеженому просторі.

При проведенні практичного іспиту на право керування транспортними засобами підкатегорії «В1» вимоги дещо інші. В кандидата у водії перевіряються навички керування транспортним засобом даної підкатегорії шляхом виконання наступних дій:

а) зупинка і початок руху на підйомі і спуску;

б) прямолінійний рух заднім ходом;

в) постановка транспортного засобу на місце стоянки при русі заднім ходом з поворотом на 90°;

г) розворот в обмеженому просторі з використанням передачі заднього ходу;

д) постановка транспортного засобу на місце стоянки паралельно тротуару (краю проїзної частини) при русі заднім ходом;

е) гальмування і зупинка при русі на різних швидкостях, включаючи екстрене гальмування;

ж) маневрування на різних швидкостях;

з) маневрування в обмеженому просторі.

Навіщо МВС вирішило поміняти порядок іспитів на права

Практичний екзамен на право керування транспортними засобами категорій «B», «C», «D», «BE», «CE» та «DE» підкатегорій «C1», «D1», «C1E» і «D1E»

Усі кандидати у водії за означеними категоріями і підкатегоріями після вступу поправок в силу позбудуться «майданчики», частина практичних вправ з якої буде перенесена в «місто». У список потрапили такі типи транспортних засобів:

Легкові автомобілі, невеликі вантажівки (до 3,5 тонн) (категорія B);

Вантажні автомобілі (від 3,5 тонн) (категорія C);

Автобуси (категорія D);

Легкові автомобілі з причепом (категорія BE);

Вантажні автомобілі з причепом (категорія CE);

Автобуси з причепом (категорія DE).

Також в місті доведеться складати іспит на підкатегорії:

Середні вантажівки (від 3,5 до 7,5 тонн) (підкатегорія C1);

Невеликі автобуси (типу ГАЗелей) (підкатегорія D1);

Середні вантажівки з причепом (підкатегорія C1E);

Невеликі автобуси з причепом (підкатегорія D1E)

При проведенні зазначеного іспиту в кандидата у водії перевіряються наступні навички керування транспортним засобом відповідної категорії або підкатегорії:

а) розворот транспортного засобу в обмеженому просторі (при обмеженій ширині проїжджої частини) з використанням передачі заднього ходу;

б) постановка транспортного засобу на місце стоянки при русі заднім ходом з поворотом на 90°;

в) постановка транспортного засобу на місце стоянки паралельно тротуару (краю проїзної частини) при русі заднім ходом;

г) прямолінійний рух заднім ходом і парковка для вантаження (розвантаження) на навантажувальної естакади (платформі) – в разі проведення іспиту на транспортних засобах категорій «C» і «CE» та підкатегорій «C1» і «C1E»;

д) зчеплення і розчепленню або розчепленню і повторне зчеплення причепа з тягачем – у разі проведення іспиту на транспортних засобах категорій «BE», «CE» та «DE» підкатегорій «C1E» і «D1E» (за винятком зчленованих автобусів);

е) проїзд регульованого перехрестя (при його наявності);

ж) проїзд нерегульованого перехрестя рівнозначних доріг (при його наявності);

з) проїзд нерегульованого перехрестя нерівнозначних доріг;

і) ліві та праві повороти;

к) розворот на перехресті та поза перехрестям (для транспортних засобів категорій «BE», «CE» та «DE» підкатегорій «C1E» і «D1E» при наявності можливості здійснення розвороту);

л) проїзд залізничного переїзду (при наявності);

м) перестроювання на ділянці дороги, що має 2 або більше смуги для руху в одному напрямку (при наявності);

н) обгін або випередження;

о) рух з максимальною дозволеною швидкістю;

п) проїзд пішохідних переходів і місць зупинок маршрутних транспортних засобів;

р) гальмування і зупинка при русі на різних швидкостях;

з) постановка транспортного засобу паралельно тротуару (краю проїзної частини) при русі у напрямку вперед;

т) зупинка для безпечної посадки чи висадки пасажирів – у разі проведення іспиту на транспортних засобах категорій «D» і «DE» підкатегорій «D1» і «D1E»;

в) зупинка і початок руху на підйомі і спуску.

Які будуть нові маршрути під час практичного іспиту в ГИБДД після скасування майданчики?

Навіщо МВС вирішило поміняти порядок іспитів на права

Також у тексті є такий розділ: «Вимогам до маршрутами, на яких проводяться практичні іспити». Відноситься він до практичного іспиту на право керування транспортними засобами категорій «B», «C», «D», «BE», «CE» та «DE» підкатегорій «C1», «D1», «C1E» і «D1E».

Як ми відзначили раніше, у разі скасування майданчики частина вправ з перевірки навичок водіння буде перенесена в практичний іспит в умовах міста. Але це також означає, що після вступу нових правил прийому іспитів в ГИБДД також зміняться і маршрути. Для них розроблені нові вимоги (Додаток № 2 до Правил проведення іспитів на право керування транспортними засобами та видачі посвідчень водія).

Вимоги до маршрутами, на яких проводяться практичні іспити для здачі на права

Навіщо МВС вирішило поміняти порядок іспитів на права

Маршрут, який використовується для проведення практичного іспиту на право керування транспортними засобами категорій «B», «C», «D», «BE», «CE» та «DE» підкатегорій «C1», «D1», «C1E» і «D1E»

У законопроекті йдеться, що маршрут, який використовується для проведення практичного іспиту на право керування транспортними засобами вищеназваних категорій, повинен містити певний набір елементів вулично-дорожньої мережі, дорожніх знаків та дорожньої розмітки, а також передбачати можливість виконання кандидатом у водії обов’язкових дій за завданням екзаменатора з дотриманням правил дорожнього руху.

На ньому повинна забезпечуватися можливість виконання необхідних маневрів, викладених у пункті 14. Тобто різноманітні ліві і праві повороти, розвороти, проїзд залізничного переїзду (якщо він є в місті) і різні випередження і обгони, а також рушання під гірку. Всі ці вимоги і не тільки повинні забезпечуватися хоч і не повністю, але сповна.

А для виконання деяких маневрів (стосується в першу чергу вантажних і легкових автомобілів з причепом) повинні будуть використовуватися закриті майданчики і автодроми, у тому числі автоматизовані, території, що мають тверде покриття і обмежені для руху інших транспортних засобів і пішоходів, та (або) ділянки доріг з малоінтенсивним рухом, тупикові ділянки доріг, переважно за межами житлової забудови.

Маршрути розробляються для категорій і підкатегорій транспортних засобів, право керування якими підрозділом Державтоінспекції здійснюється проведення практичних випробувань, з урахуванням території обслуговування даного підрозділу, і містять перелік доріг і вулиць (їх ділянок) та територій, на яких проводяться практичні іспити.

Інформація про затверджених маршрутах розміщується на офіційному сайті Державної інспекції безпеки дорожнього руху Міністерства внутрішніх справ Російської Федерації в інформаційно-телекомунікаційній мережі «Інтернет» (гибдд.рф) та на інформаційних стендах її підрозділів.

З якого віку можна починати вчитися для водіння транспортного засобу?

Навіщо МВС вирішило поміняти порядок іспитів на права

Виучуваного водінню на мотоциклі підкатегорії «А1» або мопеді має бути не менше 15 років;

Для кандидата у водії на легковому або вантажному автомобілі не менше 16 років;

На мотоциклі категорії «А» – не менше 17 років;

Для навчання на керування автобусом, тролейбусом чи трамваєм – не менше 20 років (не менше 18 років для осіб, зазначених у пункті 4 статті 26 Федерального закону – посилання на закон)

Який термін перескладання іспиту в разі провалу?

Навіщо МВС вирішило поміняти порядок іспитів на права

Повторний теоретичний іспит призначається не раніше ніж через 7 та не пізніше 30 календарних днів, а повторний практичний іспит − не раніше ніж через 7 та не пізніше 60 календарних днів з дня проведення попереднього відповідного іспиту.

Для кандидатів у водії, які не здали один з іспитів з третьої і подальших спроб, повторний відповідний іспит призначається не раніше ніж через 1 і не пізніше 3 місяців з дня проведення попереднього.

У разі неявки кандидата у водії для здачі іспиту в призначений йому день строки призначення повторного іспиту обчислюються з дня звернення кандидата у водії в підрозділ Державтоінспекції.