Навіщо депутати хочуть долучити укладених до будівництва доріг?

216

Хай живе ГУЛАГ, або Як в Держдумі зійшли з розуму, вирішивши залучити укладених до будівництва доріг.

Депутат Олег Нілов з партії «Справедлива Росія» запропонував ремонтувати дороги, залучаючи засуджених осіб, які відбувають покарання в місцях позбавлення волі. Автор ініціативи вважає, що відбувають покарання в колоніях-поселеннях можна залучити до корисної праці, наприклад для ремонту та будівництва автодоріг.

Щоправда, як зазначив Олег Нілов, до робіт потрібно залучати тільки засуджених за ненасильницькі кримінальні злочини. Наприклад, під цю категорію потрапляють «аварійники», які були засуджені за порушення безпеки дорожнього руху, внаслідок чого сталося ДТП, в якому постраждали люди.

Також, на думку депутата, дороги могли б ремонтувати аліментники, водії, які були притягнуті до кримінальної відповідальності за керування автомобілем у стані сп’яніння, шахраї, хулігани і багато інших, які вчинили особливо тяжкі злочини проти особистості, не пов’язані з насильницькими діями.

Навіщо депутати хочуть долучити укладених до будівництва доріг?


«Чому їх треба охороняти з собаками і з автоматами? Нехай вони працюють на дорогах. У нас півроку зима, півроку нам дороги ремонтувати. Ось туди їх направте. І буде результат», – говорить Нілов.

З одного боку, ідея депутата розумна. Адже сьогодні у багатьох колоніях-поселеннях багато ув’язнені не працюють у зв’язку з відсутністю у виправній установі вакантних робочих місць.

Найчастіше засуджених в колоніях-поселеннях залучають до господарської діяльності (робота на кухні, прибирання, банний комплекс, збирання врожаю тощо). Але, як правило, за цей труд ув’язнені отримують копійки. Плюс колонія-поселення має право віднімати з заробітку укладеного гроші, витрачені на його утримання. У підсумку виходить, що багато ув’язнених, які відбувають покарання в колоніях-поселеннях, практично нічого не заробляють, не приносячи користь ні потерпілим, ні державі.

Навіщо депутати хочуть долучити укладених до будівництва доріг?

З іншого боку, це пропозиція народного обранця лякає, відправляючи нас в часи Гулагу, коли праця ув’язнених застосовувався на різних будовах країни. І, на жаль, цей досвід був гірким.

До цих пір немає точних цифр, скільки в’язнів загинуло на народних будовах нашої Батьківщини. І проблема тут не в тому, що для якихось робіт або будівництва буде залучатися працю ув’язнених. Проблема тут у тих, хто їх охороняє. Ми вже нещодавно бачили скандал в системі виконання покарання, коли в Мережі з’явилися відеоролики з знущаннями над засудженими у виправних колоніях.

Якщо ж залучити засуджених до праці, то в будь-якому разі над ними потрібен контроль з боку служби виконання покарання, яка, на жаль, себе вже давно дискредитувала. Напевно, перш ніж пропонувати подібні заходи, нашим властям необхідно спочатку навести порядок в УФСІН РФ.

А в цілому подібні пропозиції не радують. То пропонують конфісковувати автомобілі за п’яне водіння, то ось тепер залучати укладених для ремонту доріг. Далі що?

Щось наших слуг народу останнім часом тягне кудись не туди. Може бути, вони переплутали, в якій стороні знаходиться майбутнє, направляючи країну в минуле? Сподіваємося, що нам це тільки здається.