Навіщо Cosworth створив трициліндровий двигун потужністю в 250 коней

2

Новий двигун від Valkyrie випробували за допомогою трициліндрового донора

Cosworth заявляє, що виготовив трициліндровий атмосферний двигун потужністю 250 л. с., який ще відповідає всім екологічним вимогам щодо викидів.

Дивіться також: Ось які плюси і мінуси є у різних типів двигунів: огляд

Завдання легендарного виробника двигунів Cosworth полягала в тому, щоб спроектувати Aston Martin Valkyrie з двигуном V12 на 1000 кінських сил, який повинен був бути безнаддувным, але при цьому відповідати викидів. Але розробка великого V12 виявилася справою довгим і багатоетапним, тому, щоб почати роботу над основним проектом, інжинірингова компанія зробила трициліндровий випробувальний двигун, який в підсумку став не менш технологічним і навіть без наддуву отримав 250 л. с.

На створення повноцінного V12 пішло б більше року, але у компанії не було стільки часу. Тому розробником були ініційовані різні етапи створення нової моделі силового агрегату. В першу чергу первинна обкатка нових технологій пройшла на наявному чотирициліндровому двигуні. На його основі був спроектований невеликий трициліндровий силовий агрегат, який став абсолютною копією трехцилиндровой конструкції мотора Valkyrie.

В результаті цієї інженерної хитрощі основний мотор V12 змогли запустити протягом п’яти місяців.

При цьому, як заявляє Брюс Вуд, виконавчий директор Cosworth, в трьохциліндровий моторчик дійсно були застосовані всі технології повноцінного майбутнього мотора «Валькірії». В тому числі на силовий агрегат було вміщено чотири каталізатора, обслуговуючі кожен з нечисленних циліндрів. В результаті цього четвертинка V12 змогла не тільки видати рекордний показник за потужністю в 250 л. с., але і залишитися в рамках екологічності, такої важливої в сьогоднішні дні. Ще раз підкреслимо, що мова йде про атмосферному двигуні.

Вуд каже, що ця невелика хитрість дала їм «невелику перепочинок», що дозволило нікому з команди не повертатися до креслярської дошці.

В якості довідки відзначимо, що подібних показників немає в жодного іншого виробника спортивних або колоспортивних автомобілів. Беручи до уваги, що Cosworth на три циліндра – це чверть від 6,5-літрового мотора Valkyrie, значить, його обсяг становить близько 1,6 літра, це дивно ефективна схема для безнаддувного двигуна. Наприклад, Ford виробляє 1,5-літровий трициліндровий двигун для нової Fiesta ST, потужність якого становить чималі 197 к. с., але він оснащений турбонаддувом.