Навіщо Cosworth створив трициліндровий двигун потужністю в 250 коней

241

Новий двигун від Valkyrie випробували за допомогою трициліндрового донора

Cosworth заявляє, що виготовив трициліндровий атмосферний двигун потужністю 250 л. с., який ще відповідає всім екологічним вимогам щодо викидів.

Дивіться також: Ось які плюси і мінуси є у різних типів двигунів: огляд

Завдання легендарного виробника двигунів Cosworth полягала в тому, щоб спроектувати Aston Martin Valkyrie з двигуном V12 на 1000 кінських сил, який повинен був бути безнаддувным, але при цьому відповідати викидів. Але розробка великого V12 виявилася справою довгим і багатоетапним, тому, щоб почати роботу над основним проектом, інжинірингова компанія зробила трициліндровий випробувальний двигун, який в підсумку став не менш технологічним і навіть без наддуву отримав 250 л. с.

На створення повноцінного V12 пішло б більше року, але у компанії не було стільки часу. Тому розробником були ініційовані різні етапи створення нової моделі силового агрегату. В першу чергу первинна обкатка нових технологій пройшла на наявному чотирициліндровому двигуні. На його основі був спроектований невеликий трициліндровий силовий агрегат, який став абсолютною копією трехцилиндровой конструкції мотора Valkyrie.

В результаті цієї інженерної хитрощі основний мотор V12 змогли запустити протягом п’яти місяців.

При цьому, як заявляє Брюс Вуд, виконавчий директор Cosworth, в трьохциліндровий моторчик дійсно були застосовані всі технології повноцінного майбутнього мотора «Валькірії». В тому числі на силовий агрегат було вміщено чотири каталізатора, обслуговуючі кожен з нечисленних циліндрів. В результаті цього четвертинка V12 змогла не тільки видати рекордний показник за потужністю в 250 л. с., але і залишитися в рамках екологічності, такої важливої в сьогоднішні дні. Ще раз підкреслимо, що мова йде про атмосферному двигуні.

Вуд каже, що ця невелика хитрість дала їм «невелику перепочинок», що дозволило нікому з команди не повертатися до креслярської дошці.

В якості довідки відзначимо, що подібних показників немає в жодного іншого виробника спортивних або колоспортивних автомобілів. Беручи до уваги, що Cosworth на три циліндра – це чверть від 6,5-літрового мотора Valkyrie, значить, його обсяг становить близько 1,6 літра, це дивно ефективна схема для безнаддувного двигуна. Наприклад, Ford виробляє 1,5-літровий трициліндровий двигун для нової Fiesta ST, потужність якого становить чималі 197 к. с., але він оснащений турбонаддувом.