Нафта дешевшає, бензин дорожчає: що відбувається на українських азс

53

Про це повідомляє епкогг.

Падіння ціни на нафту викликане побоюваннями, що зростання цін на вугілля і природний газ в китаї, індії та європі викличе інфляцію і сповільнить зростання світової економіки, знизивши попит на нафту. Також на зниження ціни на нафту вплинуло зміцнення долара, що торгується поблизу річного максимуму, що робить нафту більш дорогою для власників інших валют.

Вартість бареля грудневої нафти brent 13 жовтня до 8:22 по києву склала $ 83,33 (-0,11%). Барель листопадової нафти wti торгувався по $ 80,55 (-0,11%). У ході попередніх торгів барель нафти brent подешевшав на $ 0,70, “бочка” нафти wti подорожчала на $ 0,12.

У тій же час міністерство економіки україни 12 жовтня оприлюднило середню вартість бензину в розмірі 27,57 грн/л і дизпалива – 24,35 грн/л.на підставі цих показників вираховується гранична ціна реалізації палива на азс.

З урахуванням граничних торговельних націнок максимальна ціна на “звичайний” бензин для його продаж через мережу азс не має перевищувати 32,57 грн/літр. “звичайне” дизпаливо не повинно коштувати більше 31,35 грн/л. Таким чином, у порівнянні з першою декадою жовтня середня ціна на бензин зросла на 1,07 грн/л, на дизельне паливо – на 1,12 грн / л.