На цьому Шевроле поворотники прибиралися: сама дивна опція за півстоліття

208

Chevrolet Turbo Titan III – єдиний автомобіль з убирающимися поворотниками

Автомобільні концепції на те й існують, щоб показувати майбутнє автосвіту. Найчастіше ці дивні штучні створення можуть шокувати непідготовленого людини. Побачить він таке «щось» і подумає: невже нас чекає таке майбутнє?! За що?

На цьому Шевроле поворотники прибиралися: сама дивна опція за півстоліття

Але в переважній більшості випадків ці дивного вигляду моделі так і залишаються в єдиному екземплярі, не претендуючи на лаври першовідкривачів. Там їм саме місце. Ось приклад того, чому концепт-кари – це в певному сенсі марне явище, в якому зосереджені завідомо мертві ідеї. Безумовно, ми не говоримо про те, що всі прототипи не стануть родоначальниками яких-небудь цікавих ідей, немає. Ми лише підкреслюємо, що не варто сліпо вірити тому уявному автомобільного майбутнього, яке малюють нам дизайнери.

Дивіться також: Автомобілі, які зробили серйозний вплив на розвиток технологій та дизайну

Одним з найяскравіших прикладів стала вантажівка Chevrolet Turbo Titan III 1966 року випуску (коли-то Chevrolet дійсно робив вантажні автомобілі). Виглядав по тим часам він дійсно круто – весь футуристичний, аеродинамичний монолітний шматок сталі і хрому, і було у нього дивне пристосування – забираються індикатори повороту.

Цікаво, чи довго думали інженери тих років над ідеєю реалізації такого обиходного предмета безпеки, який міг би не тільки подавати сигнали іншим учасникам руху, але і прибирати після в спеціальний паз, задвигаясь врівень з автомобільним крилом?

На цьому Шевроле поворотники прибиралися: сама дивна опція за півстоліття

Гаразд вже висувні фари, їх в темний час доби ви просто включали, механізм підняття активувався, і ви мчали по своїх справах, висвітлюючи нічну дорогу. Але поворотники! При цьому автовиробники навіть від подібного роду висувних девайсів, таких як фари, відмовилися досить швидко. Мінуси конструкції були відомі всім: зайва вага, примхливість механізму відкривання/закривання.

Складно було б уявити робочий процес активації поворотників, які в місті включаються десятки разів за одну поїздку. Зламайся механізм в дорозі, фура миттєво стала б джерелом підвищеної небезпеки. Зважаючи на це, ми вважаємо мудрим вчинком відмова від Chevrolet експериментального прототипу концепту, якому судилося зберегтися виключно на старих оцифрованих знімках.

Втім, на поворотниках дивацтва концепції не закінчувалися.

Дивіться також: Приладові панелі автомобілів завтрашнього дня

Турбо Титан III був помічений в установці 280-сильний газотурбінного двигуна 35,000 обертів газової турбіни і однією з самих дивних систем управління. Навіть описати її буде непросто, краще погляньте на неї:

На цьому Шевроле поворотники прибиралися: сама дивна опція за півстоліття

Ну і сам дизайн екстер’єру, він являє собою цілком стандартну схему – тип «автомобіля майбутнього», який, як вважали американські авторазработчики, незабаром повинен з’явитися на дорогах країни. В принципі, з’явився, але не в реальному житті, а віртуально – в іграх серії Fallout є схожі вантажівки на атомному ходу. Також, якщо придивитися до прототипам півстолітньої давності, можна з упевненістю сказати, що у сучасних магістральних вантажівок все ж таки є загальні риси з їх такими предками. Наприклад, максимально закритий від набігаючого повітряного потоку кузов.

На цьому Шевроле поворотники прибиралися: сама дивна опція за півстоліття