МВС вимагає від дилерів правильної реєстрації автомобілів

197

Ось які вимоги буде пред’являти МВС при реєстрації автомобіля у дилера

Як відомо, дуже скоро отримати держномери можна буде не тільки в звичному відділі ГИБДД, але і в автодилерів. Така концепція була прописана в законопроект «Про реєстрації транспортних засобів», який вступить в силу в 2019 році. Але що б автодилери і інші «уповноважені» організації на кшталт автовиробників змогли ставити машини на облік і видавати номерні знаки, їх до цього потрібно підготувати, навчити, так сказати. А хто як не Міністерство внутрішніх справ знає краще, як реєструвати транспортні засоби? Ніхто! Ось для реалізації такої тісної взаємодії, МВС розробило проект наказу, який відображає вимоги вищезазначеного закону.

Ось як в 2019 року зміниться порядок реєстрації автомобілів

Проект наказу «Про затвердження кваліфікаційних вимог до уповноважених на проведення огляду транспортних засобів особам спеціалізованих організацій, що беруть участь у державній реєстрації транспортних засобів» опублікована на порталі проектів нормативних правових актів сьогодні, 13 листопада 2018 року regulation.gov.ru

Як говориться в пояснювальній записці до проекту, його основним предметом правового регулювання є встановлення кваліфікаційних вимог до уповноважених на проведення огляду транспортних засобів особам спеціалізованих організацій, що беруть участь у державній реєстрації транспортних засобів.

Коротенько, ось ці вимоги (повністю з документом можете ознайомитися за посиланням вище):

Спеціаліст повинен знати вимоги нормативних правових актів, що визначають правові основи забезпечення безпеки дорожнього руху та допуску транспортних засобів до участі у дорожньому русі (експлуатації); технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів;

методи контролю технічного стану транспортних засобів, а також виявлення ознак їх несправностей;

вимоги до порядку внесення змін у конструкцію транспортних засобів;

методи і правила ідентифікації транспортних засобів, алгоритм її проведення, а також технології зміни ідентифікаційних даних транспортних засобів.

МВС вимагає від дилерів правильної реєстрації автомобілів

Для чого пред’являються МВС подібні вимоги, здогадатися не складно, працівник, на якого буде покладено такий обов’язок повинен буде навчитися визначати та виявляти підробки та ознаки зміни ідентифікаційних даних транспортних засобів та їх агрегатів. Всі вимоги, які визначають необхідні знання прописані в наказі.

До самим працівникам міністерство також пред’являє певні вимоги. Менеджер не зможе стати фахівцем з даного напрямку без відповідної підготовки. До фахівця пред’являється одне з наступних вимог: наявність диплома про вищу або середню професійну освіту, за професіями, спеціальностями і напрямами підготовки укрупнених груп, об’єднаних в галузь освіти «Інженерна справа, технології і технічні науки» та документа, що свідчить про підвищення кваліфікації, що дає фахівцю право на проведення огляду транспортних засобів.

Загалом, в ідеалі співробітники дилерів повинні мати на своєму балансі фахівців з дуже схожою підготовкою з співробітниками МВС, які зараз одноосібно перевіряють транспорт.

Під останнім четвертим пунктом записано, що «вимоги до стажу (досвіду) практичної роботи не пред’являються».