МВС планує наділити поліцейських можливістю розкривати автомобілі

226

Поліцейські зможуть розкривати автомобілі, якщо в Закон «Про поліції» ці поправки будуть внесені

На сайті Міністерства внутрішніх справ Росії запропонували введення в дію поправок в Закон «Про поліції». З метою більш ефективного забезпечення прав і свобод громадян Федеральний закон «Про поліції» пропонується доповнити низкою норм, зокрема, прозвучала пропозиція, за яким співробітники поліції зможуть в певних, конкретизованих законом ситуаціях розкривати автомобілі.

Дивіться також: Відмінності процедур огляду та огляду: роз’яснення ГИБДД

Ось що з цього приводу говориться на сайті Міністерства внутрішніх справ:

«Поліція в цілях порятунку громадян, життю та здоров’ю яких загрожує небезпека (наприклад, особа, яка перебуває у транспортному засобі, потребує надання першої або медичної допомоги або в машині без нагляду залишений немовля та інші), наділяється правом здійснювати розкриття транспортного засобу». В принципі, ініціатива хороша і потрібна. Якщо існує небезпека для людини, її потрібно нівелювати до мінімуму будь-якими способами.

Також поліцейські отримають «право розкриття транспортного засобу в разі, якщо в ньому заблокувалося особа, яка здійснила (здійснює) злочин». Ініціатива також не викликає запитань. Спіймали громадянина на гарячому, а він замкнувся в автомобілі. Не чекати ж, поки він ще щось накоїть.

Крім цього, поліцейські зможуть розкривати автомобілі, якщо у них будуть підстави вважати, що в них знаходяться без спецдозволу «предмети або речі, вилучені з цивільного обороту», для вилучення нетверезого водія, який скоїв ДТП, а також в рамках перевірки повідомлень про загрозу терористичного акту.

Єдине, що тут викликає питання, – «будуть підстави вважати, що в них знаходяться без спецдозволу «предмети або речі, вилучені з цивільного обороту»». Це як буде визначатися? На око? Чи повинна бути орієнтування або інші документи, які чітко вказують на необхідність отримання доступу в авто?

МВС планує наділити поліцейських можливістю розкривати автомобілі

Законопроект цими уточненнями не обмежується і дивиться на проблематику злочинності та протиправних дій набагато ширше, зачіпаючи не тільки автомобільну сферу, але й інші види діяльності та життя громадян. А саме передбачає, що для припинення розкрадань чужого майна пропонується надавати поліції право здійснювати огляд громадян, в тому числі при наявності підстав вважати, що вони переховують при собі предмети крадіжки, і доповнити нормою, що передбачає можливість проникнення співробітників поліції в житлові та інші приміщення, на земельні ділянки і території для затримання зазначених осіб.

Дивіться також: За прийом будь-яких ліків позбавлять прав

Як зазвичай, МВС жваво відрапортував, що прийняття законопроекту дозволить якісно підвищити правовий потенціал діяльності поліції щодо захисту громадян від протиправних посягань.