Моделі tesla навчилися визначати знос покришок: як це працює?

21

За даними видання drive tesla canada, чергове оновлення програмного забезпечення електромобілів tesla додало цікаву функцію, що дозволяє електроніці стежити за зносом протектора шин.

Цікаво, що офіційно про розширення функціоналу автовиробник поки не оголошував — нововведення помітили безпосередньо власники машин. Для визначення поточного стану протектора електроніка просто вимірює швидкість обертання шини, обходячись без додаткових датчиків і інших електронних компонентів.

У міру експлуатації протектор стирається, стаючи тонше. Діаметр шини при цьому злегка зменшується. Через це покришка також стає легше і починає обертатися трохи з більшою швидкістю.

У моделях тесла електроніка стежить за оборотами, і якщо одне з коліс починає крутитися вище встановленого ліміту, то на екран мультимедійної системи виводиться повідомлення для водія про необхідність зробити заміну зношеної покришки.

При цьому електроніка ще й стежить за показаннями датчиків тиску, щоб не сплутати зношений протектор зі спустили колесом. Так, якщо показники всіх датчиків однакові, то різниця в кількості обертів обумовлена саме зносом шини.