Мінтранс придумав, як можна буде безкоштовно їздити по платних дорогах

28

Серед цікавих для водія новел, що містяться в документі, варто назвати перелік випадків, коли він може вимагати від оператора платної траси «безоплатного надання послуги», або «пропорційного зменшення вартості послуг або відшкодування понесених ним витрат по усуненню недоліків наданих послуг». Фактично безкоштовно проїхати по платній трасі можна буде, якщо автомобіліст виявить «нестачі платної послуги» або зафіксує факт її надання «не в повному обсязі».

Виходячи з букви цієї норми, виходить, що якщо, наприклад, на пункті оплати виникла серйозна черга і автовласник позбувся через неї можливості проїхати по «платнику» з максимально дозволеною швидкістю, він може розраховувати на компенсацію своїх тимчасових втрат в грошовій формі. Або коли на платній трасі машини не можуть розвинути максимальну швидкість внаслідок затору, викликаного ремонтними роботами. А вже якщо автомобіль отримав пошкодження, потрапивши в аварію через, наприклад, неприбрану кригу на асфальті такої магістралі,-сам бог велів стягнути з оператора дороги матеріальні збитки.

З іншого боку, нові правила розв’язують руки власникам платних доріг у бік урізання прав автовласників. Зокрема, вони будуть не зобов’язані розміщувати на пунктах пропуску оголошення про зміну тарифів на проїзд. Крім того, якщо ви, наприклад, заборгували за проїзд по одному «платнику», вас матимуть право не пустити на інші платні магістралі. Не оплатив проїзд, скажімо, по м4-перед тобою не відкриється шлагбаум на м11, повідомляє “комерсант”.