Ліцензування остаточно прийшло в автобусні перевезення: давно пора!

213

Перевізників змусять працювати по закону: ліцензії повертаються в пасажирські перевезення

Після року роботи над законопроектом, спрямованим на повернення ліцензування автобусного транспорту та безпосередній діяльності перевізників – перевезення пасажирів, у систему перевезень повертаються ліцензії. Законопроект під номером 262341-7 був внесений у Державну думу на початку вересня минулого року. Пройшовши ряд законотворчих досліджень, у тому числі розгляд проекту в трьох читаннях: 24.10.2017 (Перше читання), 5.10.2018 (Друге читання), 12.10.2018 (Третє читання), законопроект був остаточно прийнятий сьогодні.

Можливо, у певного кола читачів виникне резонне питання: чи правильно зробили законодавці, що знову «навісили» на підприємців, які займаються перевезеннями, чергове «ярмо»? Адже знову ж таки влади «душать» бізнес і заводять чергову бюрократичну шарманку.

Дозвольте не погодитися. Просто деякі підприємці в упор не бачать законодавчих обмежень, точніше взагалі нічого не бачать у гонитві за грошима. А це призводить до того, що на лінію виїжджають «втомилися від життя», полудохлые автобуси-човники, за кермом цих автобусів сидять не менш виснажені водії, вимушені виходити в рейс в обхід будь-яких норм безпеки. Деякі з них знахабніли настільки, що сідають за кермо п’яними. Не вірите? Подивіться офіційну статистику ГИБДД, і ви здивуєтеся кількості ДТП, скоєних водіями автобусів «під мухою»: Статистика ДТП в Росії за січень-вересень 2018 року

Ліцензування остаточно прийшло в автобусні перевезення: давно пора!

І мова тут йде лише про тих виявлених порушників, які потрапили в аварію, будучи в стані алкогольного сп’яніння. А скільки п’яниць перевозить людей по країні щодня?!

Також не варто забувати про те, що необхідність прийняття закону про ліцензування з’явилася влітку минулого року після низки великих ДТП за участю автобусів, у тому числі в Забайкальському краї, в якому всього загинуло 14 осіб і за фактом якого перевірок були виявлені численні порушення. А останні резонансні ДТП, про яких ми писали вчора в матеріалі: Чому ситуація з Мамаевым і Кокоріним показує, що в нашій країні не все так добре, як здається

Там нами був представлений список автокатастроф тільки за минулий тиждень. Але навіть його страшно читати… гинуть люди. Гинуть із-за порушень, яких бути не повинно!

Так що новий федеральний закон, ініційований Міністерством транспорту, виявився як не можна до речі. Вірніше сказати, його треба було приймати набагато раніше, адже про проблему автобусних катастроф був обізнаний навіть президент, чого не повинно бути в принципі! Якщо відомства, стежать за безпекою на дорогах, не справляються зі своїми завданнями, значить, вони неефективно управляються, вірно? З усіма витікаючими наслідками.

Наводимо посилання на законопроект: Законопроект № 262341-7

Як видно, згідно з текстом ФЗ (стаття 1), вводиться обов’язкове обладнання транспортних засобів тахографами, які будуть відстежувати реєстрацію інформації про швидкості і маршрут руху транспортних засобів, про режим праці та відпочинку водіїв транспортних засобів, з подальшою можливістю доступу посадових осіб органів державного нагляду.

Ліцензування остаточно прийшло в автобусні перевезення: давно пора!

Нагадаємо, що тахограф – це технічний засіб контролю, що забезпечує безперервну, некорректируемую реєстрацію інформації про швидкості та маршрут руху транспортного засобу, про час керування транспортним засобом та відпочинку водія транспортного засобу, про режим праці та відпочинку водія транспортного засобу, управління яким входить у його трудові обов’язки.

Стаття 2 ФЗ свідчить, що перевірки будуть проводитися для виявлення дотримання юридичною особою або ІП (індивідуальним підприємцем) вимог, встановлених справжнім Федеральним законом, іншими федеральними законами та іншими нормативними правовими актами Російської Федерації у сфері автомобільного транспорту та міського наземного електричного транспорту.

Дивіться також: ДАІ бажає повернути техогляд автобусів в свої руки

У тому числі відповідальність за відсутність ліцензії. За це передбачається адміністративний штраф згідно Кпап:

фізичним особам (водіям) – від 2 тис. до 2,5 тис. рублів;

посадовим особам загрожує штраф від 4 тис. до 5 тис. рублів;

юридичним особам – від 40 тис. до 50 тис. рублів

Також можлива конфіскація транспортного засобу при повторному порушенні.

Відомості про належать ліцензіату на праві власності або іншій законній підставі транспортних засобах, які використовуються для провадження підлягає ліцензуванню діяльності з перевезень пасажирів та інших осіб автобусами, включаються в так званий реєстр ліцензій.

Ліцензування остаточно прийшло в автобусні перевезення: давно пора!

Підставами для відмови у включенні цих відомостей до реєстру ліцензій є:

1) наявність в даній заяві та (або) доданих до неї документах недостовірної або викривленої інформації;

2) подання заяви щодо транспортного засобу, яким згідно з відомостями, включеними до реєстру ліцензій, володіє інший ліцензіат.

Втім, ліцензування торкнулося не всіх перевізників. А саме: «В цілях цього закону ліцензування не здійснюється стосовно перевезень, що виконуються автобусами пожежної охорони, швидкої медичної допомоги, поліції, аварійно-рятувальних служб, військової автомобільної інспекції, федерального органу виконавчої влади в галузі забезпечення безпеки, федерального органу виконавчої влади у сфері державної охорони, Збройних Сил Російської Федерації, військ національної гвардії Російської Федерації, слідчих органів Слідчого комітету Російської Федерації, а також щодо перевезень, які виконуються автобусами без використання автомобільних доріг загального користування.

Федеральний закон набирає чинності з дня його офіційного опублікування, тобто 16.10.2018 року.

Положення про ліцензування набуде чинності через 120 днів після офіційного опублікування закону: «В цілях здійснення діяльності з перевезень пасажирів та інших осіб автобусами юридична особа, індивідуальний підприємець зобов’язані отримати ліцензію на здійснення зазначеної діяльності до закінчення ста двадцяти днів з дня набрання чинності пункту 2 статті 4 справжнього Федерального закону. Після закінчення зазначеного строку здійснення без ліцензії діяльності з перевезень пасажирів та інших осіб автобусами не допускається».

Ліцензування остаточно прийшло в автобусні перевезення: давно пора!

Що стосується тахографів, то стаття 1 цього закону набирає чинності після закінчення одного року після дня офіційного опублікування.