Літак з двигуном aurus: оголошено термін першого польоту

19

Після установки двигуна ціам проведе перші тестові “пробіжки” літака, потім “підльоти” і, нарешті, повноцінні польоти.

Однак як-18т буде не єдиним літаком, якому дістанеться модифікація v8. Паралельно інженери працюють над мотором для легких акробатичних літаків: мотор-демонстратор планується побудувати до зими, а пізніше почнуться випробування на базі спортивно-тренувального літака як-52.

За словами гордіна, далі доведеться вирішити, чи буде апд-500 виготовлятися поштучно або серійно. У другому випадку мотор можна буде ставити на серійні літальні апарати, однак для організації виробництва будуть потрібні тривалі дослідно-конструкторські роботи – до 2,5 років.

Про те, що мотор aurus збираються встановити на літаки, стало відомо ще в 2018 році. Такий двигун привабливий відносною дешевизною: так як автомобільні мотори випускають великою серією, їх собівартість значно нижче, ніж у авіаційних. Як зазначав гордін, агрегат нами-4123 був обраний як «найсучасніший в росії».

Автомобілі сімейства aurus оснащуються електрифікованою силовою установкою на базі 4,4-літрового двигуна v8 потужністю 598 кінських сил, створеного у співпраці з німецькою porsche engineering. Він розвиває 598 кінських сил і 880 нм крутного моменту.