Lada niva і grand niva: 3 головних відмінності від dacia bigster

15

У своєму недавньому інтерв’ю французькому виданню challenges президент автовазу ніколя мор розповів про перспективне сімействі позашляховиків lada нового покоління. Зокрема, він зауважив, що буде два варіанти колісної бази, які можна позначити як niva і grand niva. Крім того, він нагадав, що машини будуть побудовані на єдиній платформі renault cmf-b — як і перспективний кросовер dacia bigster.

Незважаючи на очевидну спорідненість моделей двох брендів (dacia і lada тепер входять в єдину бізнес-структуру всередині renault group), у автомобілів будуть досить істотні відмінності, про які згадав ніколя мор. З промови президента можна виділити три основні моменти, властиві третьому поколінню позашляховиків lada niva і відрізняють його від кросовера румунського бренду.

Позашляховики марки lada будуть коротшими, ніж bigster

За попередніми даними, niva буде трьохдверною, а grand niva (цю назву поки можна вважати лише умовною) — п’ятидверною, так що з бігстером має сенс порівнювати саме «старшу» версію. Заявлена довжина dacia bigster-близько 4,6 метра; салон 5-місний, але не виключається і поява 7-місних версій. Ймовірно, grand niva буде більшою мірою зорієнтована на бездоріжжі і отримає більш короткі звіси.

Niva матиме дорожній просвіт в 24 см

Нинішні niva legend і niva travel мають кліренс близько 205 мм, і це видатний результат для позашляховика будь-якого розміру. Судячи з опублікованих зображень dacia bigster (рендери концепту і патентні зображення), у нього просвіт теж виявиться близьким до 200 мм, проте навряд чи показник дотягнеться до 240 мм — така цифра більше відповідає позашляховикам на кшталт land rover defender, причому в спеціальній підготовці.

Буде “короткий” ряд передач в кп

Саме цей позашляховик наводить як приклад ніколя мор, коли описує позашляхові якості нового сімейства lada niva: «це буде справжній 4х4 з короткою передачею, дорожнім просвітом 24 сантиметри і прохідністю, як у land rover defender», — заявив він в інтерв’ю французькому виданню. Отже, третя відмінність – це особлива трансмісія, якої у бігстера не буде.

Раніше на автовазі заявили, що планують для нової ниви повноцінний повний привід з понижуючим рядом передач.