Коли збираються закрити Москви від старих машин, і до чого це призведе?

219

До чого призведе заборона в’їзду до Москви автомобілів, які не відповідають екологічному класу?

Ну ось і дочекалися. Судячи по всьому, незабаром Москва введе заборону на в’їзд у місто транспортним засобам низького екологічного класу, до яких відносяться старі автомобілі. З урахуванням того, що за останні роки середній вік автотранспорту на дорозі суттєво збільшився, новина про введення на території Москви екологічних зон не принесла радості багатьом автолюбителям.

Отже, мер Москви Сергій Собянін офіційно дав згоду на введення в столиці зон з обмеженим в’їздом. За даними видання «Комерсант», Уряд РФ доручив до 4 березня підготувати дорожню карту про введення в Москві і Санкт-Петербурзі обмежень в’їзду автотранспорту, що не відповідає певним екологічним класів.

Дивіться також: Двигуни Євро-5 і Євро-6: В чому різниця?

До речі, ідея про обмеження в’їзду старих автомобілів в Москву та інші великі міста обговорюється вже давно. Але тільки з появою в ПДР нових дорожніх знаків, що обмежують рух транспорту з низьким екологічним класом, дозволило владі заговорити про реальну заборону руху екологічного транспорту.

У підсумку 30 грудня 2018 року в Росії вступив в силу Закон «Про організацію дорожнього руху», який дозволив місцевій владі в регіонах і містах федерального значення використання цих нових дорожніх знаків.

Коли збираються закрити Москви від старих машин, і до чого це призведе?

І ось мер Москви дав доручення своїм підлеглим опрацювати питання про запровадження на території міста зон, що обмежують рух автомобілів низького екологічного класу. Так що є велика частки ймовірності, що вже незабаром Москва стане першим містом в Росії, де буде обмежений в’їзд старих машин. За нею, судячи з усього, буде Санкт-Петербург і пізніше, швидше за все, місто Сочі.

Питання тепер тільки, які райони потраплять під обмеження в’їзду? Тут, швидше за все, буде все, як було, коли вводили платні парковки в Москві. Пам’ятайте, все почалося з центру, а потім зона платного паркінгу непомітно стала розширюватися до Третього транспортного кільця?

Дивіться також: Вся інформація, яку потрібно знати про екологічному стандарту Євро-6

Нещодавно платні паркінги вже почали розповзатися за межами Третього кільця. Ми вже не раз писали про те, що поступово зона платних парковок неминуче розшириться і до МКАДа. Якщо влада Москви дійсно підуть на обмеження в’їзду старого транспорту, почавши вводити такі зони в центрі, то це неминуче з часом також призведе до обмеженням руху транспорту по всій території Москви.

Так, звичайно, в цьому випадку влада Москви зроблять різні зони для заборони екологічного транспорту. Але з урахуванням старого автопарку країни (і в тому числі Москви) багато автовласників не зможуть користуватися своїм особистим транспортом для поїздок по території столиці.

Коли збираються закрити Москви від старих машин, і до чого це призведе?

Наприклад, за даними агентства ” Автостат, одна третина автомобілів в країні має екологічний клас менше Євро-2. У Московському регіоні, звичайно, цей показник менший. Але тим не менше частка старих неекологічних автомобілів велика. У разі введення обмежень для в’їзду екологічного транспорту в Москві, за даними експертів, близько 23-30 відсотків автовласників Московського регіону не зможуть користуватися автомобілем на всіх вулицях міста.

У разі введення різних екологічних зон, що обмежують в’їзд автомобілів по екологічному класу, за даними експертів, близько 5-7 відсотків автовласників не зможуть в’їхати на територію Третього транспортного кільця і близько 3-5 відсотків москвичів не зможуть користуватися автомобілем всередині МКАДа.

Ряд експертів вважають, що московська влада, найімовірніше, одразу введуть різні екологічні зони: «Євро-3», «Євро-2», «Євро-1» та «Євро-1», поділивши місто на частини. Питання тепер, звідки будуть починатися обмежені для в’їзду зони? Якщо, наприклад, в центрі Москви заборонять в’їзд транспорту екологічного класу «Євро-3», то, можливо, всередину Садового кільця заборонять в’їжджати автомобілів з двигуном класу «Євро-2», усередину Третього транспортного кільця заборонять в’їзд автотранспорту з екологічним класом менше «Євро-3».

Як будуть контролювати в’їзд неекологічних автомобілів в Москву?

Коли збираються закрити Москви від старих машин, і до чого це призведе?

У зв’язку з планованим обмеженням в’їзду старого автотранспорту в Москву виникає питання, а як буде контролюватися в’їзд в екологічні зони? Логічно припустити, що це планується робити за допомогою камер фотовідеофіксації ГИБДД і ЦОДР, також як в найближчому майбутньому очікується контроль за автомобілями, які не мають поліс ОСЦПВ.

На жаль, подібний контроль недосконалий. Наприклад, як перевірити екологічний клас автомобілів, які були випущені до 2011 року? Нагадаємо, що екологічний клас автомобіля почав вказуватися в реєстраційному свідоцтві транспортного засобу лише з 2011 року. Що робити водіям автомобілів, в СТС яких не вказано екологічний клас?

Коли збираються закрити Москви від старих машин, і до чого це призведе?

Виходить, що камери в Москві не зможуть перевірити, чи має право машина рух у зоні обмеження по екологічному класу.

Що говорить закон?

Коли збираються закрити Москви від старих машин, і до чого це призведе?

Відповідно до законодавства з 2021 року в Росії почне діяти пункт ПДР, який заборонить рух у зоні дії дорожніх знаків, що обмежують рух транспорту по екологічному класу. З цього року автотранспорту, який не має в СТС екологічного класу, буде заборонено здійснювати рух у зоні дії екологічних дорожніх знаків. В іншому випадку водіїв чекає штраф у розмірі 500 рублів.

А що робити власникам автомобілів 2011 року випуску, у яких двигун може, наприклад, відповідати екологічному класу «Євро-3» або «Євро-4», але в реєстраційному свідоцтві (СТС) немає даних про екологічний класі? В цьому разі, безумовно, доведеться отримувати нове свідоцтво.

Правда, не зовсім зрозуміло, чому ГИБДД автоматично з 2011 року не внесло до бази даних виданих СТС інформацію про екологічний класі транспортних засобів. Адже в паспортах транспортних засобів екологічний клас вказувався набагато раніше. Невже не можна було внести в базу даних інформацію про екологічний класі автомобілів, випущених до 2011 року?

Незважаючи на багато питань, які виникають у зв’язку з введенням в Москві обмежень на в’їзд екологічного транспорту, давайте зізнаємося собі, що цей крок уряду та мера Москви закономірний. Подивіться на вулиці столиці. Платна зона паркінгів, яка спочатку повинна була розвантажити вулиці міста, не допомогла. Навіть істотне збільшення тарифів на паркування в центрі Москви не поліпшило ситуацію.

Логічно, що якщо не ввести обмеження на в’їзд у Москву, місто зовсім скоро постане у нескінченну пробку. На жаль, міська дорожня мережа вже давно не справляється з величезною кількістю транспорту. Так, влада Москви вводять нові розв’язки, будують нові дороги, але все це мізер на тлі збільшення автомобілів у столиці і в цілому в Росії.

Коли збираються закрити Москви від старих машин, і до чого це призведе?

На жаль, без обмеження в’їзду до Москви транспортну проблему не вирішити. Так, теоретично можна виправити дорожню ситуацію і іншими методами (розширення проїжджої частини, нові естакади, розв’язки тощо). Але все це потрібно було робити навіть не вчора, а десять років тому, коли зростання автотранспорту був плавним.

Дивіться також: Топ-6 способів не платити штрафи з камер і транспортний податок: чи законно?

Багато запитають, а як же, наприклад, вирішили питання в тісному старій Європі? На жаль, наша країна йде дещо іншим шляхом. Ми країна, що розвивається, і багато речей у нас змінюються більш швидкими темпами, на відміну від Євросоюзу, де розвиток йшло довгі роки поступово: автотрафик зростав повільнішими темпами, а разом з тим росла дорожня інфраструктурна мережа, по суті, встигаючи за зростанням транспорту.

У нашій країні довгі роки нічого не вкладалося в розширення дорожньої мережі і околосмежной інфраструктури. У результаті країна зіткнулася з різким зростанням автотранспорту, яким у великих містах просто не вистачає доріг.

А в цілому, звичайно, проблема пробок актуальна по всьому світу. В тому числі і для розвинених країн, включаючи США, де кількість транспорту позамежне.

Так що, як бачите, обмеження в’їзду до Москви має дві сторони медалі. Головне, щоб влада Москви не перетворили одну сторону медалі в черговий верстат по зароблянню грошей, як, наприклад, це сьогодні спостерігається при збиранні грошей за порушення ПДР і з платних парковок.