Коли в Росії введуть нові номерні знаки?

398

Вся інформація про новому стандарті державних реєстраційних номерних знаках.

Все-таки, судячи з усього, в Росії вводиться новий ГОСТ реєстраційних номерних знаках. Відповідно вже в 2019 році в нашій країні можуть з’явитися нові номери.

Так, на сайті Росстандарту з’явився наступний наказ:МІНІСТЕРСТВО ПРОМИСЛОВОСТІ І ТОРГІВЛІ РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ

ФЕДЕРАЛЬНЕ АГЕНТСТВО З ТЕХНІЧНОГО РЕГУЛЮВАННЯ
І МЕТРОЛОГІЇ

НАКАЗ
від 4 вересня 2018 р. N 555-ст

ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО СТАНДАРТУ РОСІЙСЬКОЇ ФЕДЕРАЦІЇ

Відповідно до статті 24 Федерального закону від 29 червня 2015 р. N 162-ФЗ “ПРО стандартизацію в Російській Федерації наказую:

 • 1. Затвердити національний стандарт Російської Федерації ГОСТ Р 50577-2018 “державні реєстраційні Знаки транспортних засобів. Типи і основні розміри. Технічні вимоги” з датою введення в дію 1 січня 2019 р., натомість ГОСТ Р 50577-93.
 • 2. Управлінню технічного регулювання та стандартизації (Д. А. Тощев) забезпечити розміщення інформації про затверджений цим наказом стандарті на офіційному сайті Держстандарту в інформаційно-телекомунікаційній мережі “Інтернет” (далі – офіційний сайт) з урахуванням законодавства про стандартизацію.
 • 3. Федеральному державному унітарному підприємству “Російський науково-технічний центр інформації по стандартизації, метрології і оцінки відповідності” (В. А. Витушкину) розмістити цей наказ та затверджений ним стандарт на офіційному веб-сайті в установленому порядку.
 • 4. Закріпити затверджений цим наказом стандарт за Управлінням технічного регулювання та стандартизації.

 • Відповідно на території Росії з 1 січня 2019 року вводиться новий стандарт (ГОСТ Р 50577-2018) номерів замість старого Госту Р 50577-93.

  Які номерні знаки з’являться згідно новому ГОСТу?

  Так, новий ГОСТ Р 50577-2018 передбачає використання на мотоциклетній техніці нового стандарту номерів розмір яких становить 190 х 145 мм. Нагадаємо, що в даний момент на мототехніці використовуються номери 245 х 160 мм. Набір буква і цифр має вигляд: 1234АА77RUS

  Ось як виглядають нові номерні знаки 2019 року для мотоциклів:

  Коли в Росії введуть нові номерні знаки?

  У тому числі шанувальники японських праворульних автомобілів і американського автопрому, також повинні зрадіти. Наступного року почнуть видавати спеціальні номерні знаки для автомобілів імпортного виробництва з нестандартною майданчиком під номери.

  Справа в тому, що у багатьох закордонних автомобілів нестандартне кріплення номерних знаків, ускладнюють встановлення, нині існуючих, номерних знаків, виготовлених за Гостом 50577-93.

  У підсумку для таких машин вводяться нові номерні знаки зменшеного розміру 290 х 170 мм. У справжній же момент власникам таких ТЗ доводиться крутитися, згинаючи стандартний номерний знак розміром 520 х 112 мм

  Ось як виглядають нові номерні знаки 2019 року для автомобілів з нестандартною майданчиком під номер:

  Коли в Росії введуть нові номерні знаки?

  Згідно з новим Гостом у Росії вводяться (вперше) спеціальні державні номерні знаки для мопедів, які будуть точно такими ж як нові мотоциклетні, але з іншим позначенням букв і цифр – ММ12АА77RUS

  Ці номерні знаки видаватимуться потужним мопедів і мотоциклетним позашляховим транспортним засобам максимальна швидкість яких може перевищувати 50 км/год, а об’єм двигуна становить понад 50 куб. см.

  Ось як виглядають нові номерні знаки 2019 року для мопедів з об’ємом двигуна більше 50 куб. см:

  Коли в Росії введуть нові номерні знаки?

  Номери для позашляхових мототранспортних засобів, не призначених для руху по автомобільних дорогах загального користування (ліворуч) та мопедів (праворуч)

  Також новий ГОСТ вводить номери для спортивних автомобілів і для старих класичних автомашин.

  Ці номери будуть такого ж розміру, як і звичайні стандартні для масового транспорту, за винятком наявності літери “К” або “З”, що позначає тип транспортного засобу: спортивний автомобіль (спорткар для гонок на треку, ралійний авто тощо), класичний старий автомобіль.

  Ці букви будуть йти до початку номерного знака, обмеженою рискою від решти поля номера.

  Наприклад, номер на стару “Копійку” (ВАЗ-2101) буде мати ось такий буквено-числовий формат:

  ДО ММ12377RUS

  Для реальних спортивних автомобілів номер буде виглядати так:

  З ММ12377RUS


  Ось як будуть виглядати номерні знаки для класичних і спортивних авто:

  Коли в Росії введуть нові номерні знаки?


  Можна свердлити номерні знаки, створюючи нові отвори?

  Коли в Росії введуть нові номерні знаки?

  Згідно з сьогоднішнім законодавством у номерних знаках можна робити додаткових отворів. Згідно з новим законодавством, яке вступить в силу в 2019 році, у зв’язку з веденням нового Госту на номерні знаки транспортних засобів, заборона на свердління дірок в номерах буде знято. Правда робити дірки в тих місцях, де отвір може торкнутися символи, прапор і код RUS буде як і раніше заборонено.