Honda cb1100ex (2019) (відгук першосезонника про перший мотоциклі)

18

Всім доброго часу доби.переступивши певний вік в голові спливла думка-спогад «хочу мотоцикл». Оформлялося ця думка довго, паралельно метався в питанні вибору мотоцикла. Відзначивши відразу всі спортивно-гоночні як не цікаві особисто мені, зрозумів, що хочу «просто мотоцикл». З круглою фарою, обов’язково двома склянками стрілочних приладів і широким і довгим сидінням. У підсумку вибирав між motoguzzi v7iii, triumph street twin і honda cb1100.присівши на» британця ” я відчув себе не дуже затишно — ніби верхи на конику (хоч і зростанням сам не вийшов і комплекцією теж 182/86), та й тільки один гальмівний диск спереду мене теж трохи збентежив. (незаперечним плюсом triumph є величезна кількість рідних аксесуарів для кастомізації мотоцикла під себе-міняй не хочу!)

«італієць ” для мене залишався в пріоритеті, але все ж збентежило два моменти (за відгуками і оглядами): жорстка підвіска і особливість роботи його мотора-«двійки», коли відкриваючи газ мотоцикл трохи нахиляється-гойдається на бік. До того ж той же самий одиночний гальмівний диск спереду — ну у мене бзік: повинен бути запас. 🙂 у підсумку вибір припав на японця.

Власне це була преамбула.отже, ось і амбула. Чому ж я вирішив написати все це: на жаль відгуків про нове покоління даного мотоцикла(інжектор, 6 ступінчаста кпп) не так багато (якщо не сказати що їх зовсім немає). Є кілька цікавих відео-оглядів (в тому числі “мотозона” від георгія бєлова-просто шикарний огляд!!! і кілька відео різних райдерів з порівняльного тесту різних модифікацій даного мотоцикла-ex і rs-по-моєму з moscowraceway). “що це за мотоцикл, як він їде і для чого він потрібен? чи підійде він мені?”все ж відгуки власників стосуються попереднього покоління мотоцикла. Нехай технічно він і не сильно різні, все ж дуже хотілося почитати-послухати тих, хто їздив саме на такому ж апараті.

Не знайшовши їх, все ж вирішив купити цей мотоцикл — звичайний класичний, з круглою фарою, без претензій на спортивність і відпал на дорогах.

При моніторингу ринку зрозумів, що з пробігами розходилися дуже спритно, лише з’явися в інеті оголошення про продаж. Порівнявши ціни на близькі по року випуску екземпляри з пробігом і новим в наявності у дилера, тверезо зваживши свої (ніякі) здатності оцінити техстан мотоцикла при покупці, я зрозумів, що різниця в ціні (близько 20%) для мене прийнятна (і вже точно пропорційно з ризиком купити «кота в мішку»).благо вдалося знайти мот 2019 року випуску у дилера.

Отже в підсумку мотоцикл з круглою фарою (нехай і діодна), дві склянки приладів, втоплені в хромовані колодязі. Широке сидіння, довге і зручне (для другого номера). Мінімум перемикачів і кнопок — пульти прості і інформативні.посадка вертикальна, кермо високий і широкий — як на велосипеді в дитинстві. Спершу мені здавалося, що сидіння низькувато (хотілося вище), але покатавшись і постоявши на світлофорах, а також продираючись в пробках, зрозумів, що для мене і мого зростання ідеально — обидві стопи впевнено на асфальті.

На одометрі 5500 км. Мотоцикл перевершив всі мої очікування. Їзда на ньому суцільне задоволення. Мотоцикл прощає мені несвоєчасні (раноооо) перемикання наверх, тягне з холостих. Одного разу зазівавшись рушив з другої і не відразу це зрозумів. Їдеш в діапазоні до 4000 об / хв – ось прямо кайф і релакс.(невеликий офф-топ: перевагу їздити на низьких оборотах двигуна-було однією з причин, по якій досить цікаві, в тому числі з точки зору я ціни, нейкеди мною були відзначені — максимальний крутний момент видавався під 10 000 об/хв).неспішна їзда, шум двигуна не тисне на вуха — акуратно бубонить десь під тобою і тільки басовиті нотки позаду немає-ні та й «проглядаються». Ніби бурчання величезної тварини. Якщо чесно, мені цей мотоцикл нагадує мого пса з дитинства — мастіно неаполітано)-той теж величезною увалень, бурчав, сопів, завжди доброзичливий, непомітний, неназойлів і навіть флегматичний… До пори-до часу. Але якщо треба…

Після 4000 об/ хв мотоцикл перетворюється координально: звук мотора підвищується і мотоцикл «по-тролейбусному» рівномірно прискорюється дуже впевнено. При інтенсивному розгоні на 4-ій передачі вже впираєшся в обмеження по аеродинаміці. І 5 – а і 6-а передачі-вони для більш комфортного переміщення при» низьких ” оборотах.сподобався потужний … Навіть не підхоплення, а такий мега-приємний стусан, при перемиканні з середніх оборотів 3-їй передачі на 2-у!!! обгін в задоволення.

Мотоцикл важкий (чверть тонни). Це абсолютно не відчуваєш на прямій, але відчувається при перекладанні його з повороту в поворот. Не складно, не важко, не важко, а саме…. Відчутна його маса.на прямій і на дузі мотоцикл стоїть впевнено. У поворотах на стиках плит (ттк в москві, наприклад) не зістрибує з траєкторії, нишпорення теж немає. Колії проходить прийнятно і прогнозовано.

Підвіска. Про неї трохи докладніше. Вона комфортна, м’яка. Але ніякого позбавлено розгойдування немає. Я очікував, що буде жорсткувата, але ні. Особливості покриття відчуваються не сильно, детальної трансляції на кермо немає.регулюванням вилки і амортизаторів (преднатяг) не займався – як з заводу йшло, так і їжджу.

Трохи потрібно звикнути до «панікерської» індикації залишку палива в баку: остання ризику вже блимає, попереджаючи, а в бак влазить 10-11 літрів з 16.

По дзеркалах – мені більш ніж вистачає тих хромованих кругляшков, що стоять на ньому. Налаштував не відразу, але як підібрав положення під себе і забув (про налаштування).

Фара. Діодне світло дає більш ніж достатню освітлювану поверхню в режимі «денний» і потужний прожектор дальнього світла.

В якості подитога: мотоцикл за формулою «2 в 1». Дуже комфортний і стильний для міста. Дозволяє неспішно і вальяжно котити майже на холостих на 5-ій передачі, бурчачи сигарами вихлопних труб по дорогах. Якщо ж вам захотілося драйву — на здоров’я-дві передачі вниз і ви полетіли вдалину. (прискорення на 4-ій або 5-ій з 60 км / год більш ніж можливо, але менш приємно).їзда в міжрядді обмежена “ломом” широкого керма (ну і, звичайно, навиком поводження з мотоциклом і досвідом — тут я більш, ніж самокритичний).

Можливий до поїздок за місто, але треба розуміти, що» рідна «аеродинаміка дає комфортну швидкість в» штатному ” положенні на сидінні в 110-120 км/год. Якщо ж лягти нижче, то …

З того, що потрібно буде поставити, так це підігріваються гріпси (думаю ставити рідні).і щось думати над “ємностями для багажу” – саме так. Бо дивлячись на нього, ну просто не бачу я ні центрального кофра, ні валіз з боків. А розміщувати дріб’язок треба…дивлюся в сторону legend gear saddle bag set. Але як він в живу-поки не відомо, не уявляю.

Відповідаючи на власне ж поставлене запитання: цей мотоцикл «розумного компромісу». Він для тих, хто хоче їхати не поспішаючи (саме «хоче», а не доводиться) — і він здатний це робити чудово. Якщо вам треба обігнати-будь ласка, він дасть таку можливість і після знову повернеться в стан “спокійного кочення”.він дає можливість рухатися спокійно, не ревучи або гуркочучи вихлопом, але гідно бубня вам в спину. У той же час, він здатний без напрягу їздити динамічно і напористо. І це буде не в режимі «екстреної експлуатації» — штатно. Це мотоцикл за принципом»сів-поїхав”. У ньому не хочеться нічого допрацьовувати, оптимізувати, покращувати або підлаштовувати. І це міський мотоцикл. Чи не турист, але 400 км ви на ньому проїдете, розминаючись тільки на заправках. Чи не стрітфайтер, але прискоритися зможете на рівні з нейкедами. Чи не чопер, але на ньому ви сидите природно, вертикально, плавно переміщаючись по дорозі, споглядаючи околиці. Напевно, це мотоцикл “бути, а не здаватися”:)