Хочете швидку зарядку телефону? Не використовуйте порти USB в автомобілі

396

Як швидше зарядити телефон в машині.

Якщо у вас відносно новий автомобіль, він, ймовірно, має порт USB на приладовій панелі, консолі між передніми сидіннями, всередині бардачка або всередині підлокітника. Природно, кожен з нас підключає до цих USB-роз’ємів свій смартфон для зарядки. Вірно? Але чи замислювалися ви, чому телефон, підключений через цей порт в машині, не заряджається так само швидко, як вдома від розетки? Вся справа в тому, що USB-порти в машині не можуть забезпечити вам швидку зарядку. Вони просто для цього не призначені.

На жаль, вбудовані порти USB у вашому автомобілі досить анемічні, коли справа доходить до сили струму. Як ви знаєте, для швидкості зарядки телефону сила струму – це головне. Чим нижче сила струму, тим більше потрібно часу для зарядки пристрою (і тим складніше підтримувати заряд, якщо пристрій використовується). Чим вище сила струму, тим швидше ви можете зарядити пристрій (і тримати його зарядженим під час використання).

Проблема з вбудованими автомобільними портами USB полягає в тому, що вони не забезпечують достатню кількість струму, необхідне для того, щоб сучасні енергоємні телефони, планшети та інші пристрої заряджалися під час їх використання. Ми виміряли силу струму USB-роз’ємів, розташованих на центральній консолі, в декількох автомобілях з допомогою вимірювача напруги і виявили, що роз’єм USB, до якого ми зазвичай підключаємо смартфони, для того щоб не тільки живити свій телефон, але і використовувати його в якості носія інформації для відтворення МР3-музики, видає дуже малу потужність.

Хочете швидку зарядку телефону? Не використовуйте порти USB в автомобілі

Ми встановили, що USB-порти у багатьох автомобілях мають дуже слабку вихідну потужність – 0,5 А. А цього цілком достатньо, щоб живити, наприклад, USB-флешку, де ви зберігаєте MP3-музику. Але, наприклад, для зарядки iPhone цієї сили струму ледь вистачає. І якщо не використовувати телефон. Якщо ви будете його використовувати для відтворення музики або, ще гірше, для навігації, то, швидше за все, 0,5 ампер вам не вистачить не тільки для зарядки смартфона, але і для підтримки зарядки на одному рівні. У більшості випадків при такій силі струму ваш телефон буде швидше втрачати заряд, ніж отримувати.

Але не всі порти USB такі слабкі. У багатьох автомобілях є USB-роз’єми, спеціально позначаються як порти для зарядки пристроїв. Такі порти показують себе з набагато кращого боку. Зазвичай вони мають силу струму 1 ампер (в деяких машинах поруч з такими портами позначення 1 А або значок зарядки смартфона). Як правило, ці USB-роз’єми розміщуються на центральній консолі між передніми сидіннями, всередині підлокітників і на панелі заднього ряду сидінь.

Хочете швидку зарядку телефону? Не використовуйте порти USB в автомобілі

Але чи достатньо 1 ампера для нормальної зарядки пристроїв в машині? В ідеальних умовах 1-амперний USB-роз’єм буде заряджати ваш смартфон або планшет. Але дуже повільно. І якщо ви не будете активно використовувати свій гаджет. Якщо увімкніть GPS-навігацію, то, швидше за все, цієї сили струму також може не вистачити для зарядки телефону. Але тим не менш одноамперный роз’єм при активному використанні пристрою забезпечить більш повільну розрядку вашого гаджета при його використанні.

Рішення: відмовтеся від вбудованих USB-роз’ємом для зарядки телефону на користь 12-вольтів портів або придбайте універсальне автомобільне зарядний пристрій.

Хочете швидку зарядку телефону? Не використовуйте порти USB в автомобілі

12-вольт автомобільні порти у більшості автомобілів видають, як правило, силу струму в 10 ампер. Це означає, що до такого порту ви можете підключити розгалужувач і заряджати через нього кілька пристроїв (наприклад, можете підключити телефон, навігатор, відеореєстратор, антирадар тощо).

Також у продажу сьогодні є хороші спеціальні зарядні пристрої, що підключаються в роз’єм USB. Ці пристрої дозволяють підключити до електромережі 3-4 пристрої, які будуть отримувати по 2,1 ампер. Тобто ці пристрої могутніше всіх ваших заводських вбудованих USB-портів.

Наприклад, можете купити цікаве зарядний пристрій Remax RCC-302 3 USB Black – 500 рублів (не реклама – реально річ, протестована не лише нами, а багатьма автовласниками). Це пристрій має 2 порти для підключення ваших гаджетів (два 2.4 А і один порт 1.5 А). Підключається в прикурювач.

Якщо вам потрібна ще більша потужність і більше роз’ємів для підключення пристроїв, що можете розглянути, наприклад, пристрій Aukey 4 Port (1990 рублів – середня ціна в Росії), яке хоч і дорожче, але потужніше (кожен роз’єм видає заряд 2.4 А). Цієї потужності достатньо, щоб зарядити відразу чотири энергопожирающих планшета.

Якщо два попередніх зарядні пристрої занадто громіздкі для вас і вам не потрібно багато роз’ємів, придбайте зарядний пристрій Scosche USBC242M, яке має два порти (кожен роз’єм 2.4 А).

Так що ви реально можете дешево модернізувати свій автомобіль, купивши зарядний пристрій для підключення 12-вольта порт або в прикурювач (якщо, звичайно, він є у вашій машині).

Зверніть увагу, що набагато вигідніше купити за невеликі гроші автомобільний зарядний пристрій, ніж мучитися з вбудованими USB-роз’ємами, які мають невелику силу струму. Купивши зарядку, ви позбавите свої гаджети від постійної розрядки в машині.