ГИБДД повернуть техогляд: поки тільки для автобусів

311

Державтоінспекції повертають право на технічний огляд автобусів

За повідомленням глави ГИБДД Михайла Чернікова, технічний огляд автобусів (і мова йде тільки про автобуси) незабаром знову повернуть до розпорядження відомства. Наскільки скоро відбудеться перехід, не уточнюється. Але, на думку голови Державтоінспекції, захід має допомогти знизити смертність на дорогах через те, що в рейси зараз йде багато автобусів у несправному технічному стані.

Михайло Черніков зазначив, що в 2018 році автобуси і маршрутки стали частіше потрапляти в аварії.

«При цьому в більшості випадків вина лежить на перевізників, уточнив генерал. При розслідуванні з’ясовується, що несправні автобуси, а «часом незрозуміло, з яких конструктивів зібрані», – йдеться в матеріалі агентства РИА Новости.

ГИБДД повернуть техогляд: поки тільки для автобусів

Автохламу не місце в масових перевезеннях

Кілька слів про перевезення дітей автобусами

ГИБДД повернуть техогляд: поки тільки для автобусів

Також у відомстві заявили, що особливо ретельні перевірки повинен проходити автобусний парк, задіяний в перевезенні дітей. «У Росії щодня 24 тисячі автобусів перевозять десятки тисяч дітей», – зазначив глава ГИБДД.

Рік тому перші кроки в цьому напрямку були зроблені в Москві і області. Головна мета – недопущення перевезення неповнолітніх на старих автобусах:

«З 1 липня 2018 року для здійснення організованого перевезення груп дітей на маршрутах, що починаються або закінчуються в Москві, Санкт-Петербурзі, Московської чи Ленінградській областях (і в цьому суть внесених змін), повинен використовуватися автобус, з року випуску якого пройшло не більше 10 років, що відповідає за призначенням і конструкції технічним вимогам до перевезень пасажирів, а також оснащений в установленому порядку тахографом і апаратурою супутникової навігації ГЛОНАСС або ГЛОНАСС/GPS. Вимога стосується автобусів масою до 5 тонн».

З 1 липня будуть змінені вимоги до віку автобусів для перевезення дітей в Москві і МО

Для решти регіонів обов’язковим критерій стане з 1 жовтня 2019 року.

Ліцензування автобусів вже введено

ГИБДД повернуть техогляд: поки тільки для автобусів

Також нагадаємо, що для запобігання ПП та зниження аварійності на транспорті з 1 березня отримання ліцензії в Ространснадзорі стає обов’язковим для замовних автобусних перевезень.

Серед вимог, які свідчать про необхідність обладнання цифровим тахографом і системою визначення місця знаходження ГЛОНАСС, а також підтвердження відповідності всім необхідним вимогам, перевізникам, які працюють на замовлення, потрібно отримати ліцензію і продовжити свою діяльність з перевезення пасажирів.

Уряд затвердив правила ліцензування автобусів для перевезення пасажирів

Документ, що підтверджує право на перевезення фізичними та юридичними особами для внутрішніх і міжнародних рейсів, як видається під особистий транспорт, так і орендований строком на п’ять років.