ГИБДД планує розширити контроль за автошколами

229

ГИБДД: автошколи погано готують майбутніх водіїв, але підготовлено план протидії

Пам’ятайте, нещодавно ми зачіпали тему про те, що перехід на здачу іспиту в ГИБДД без майданчика може негативно позначитися на перевірці знань, які даються в автошколах управлінням по забезпеченню безпеки дорожнього руху? Сенс в тому, що при іспиті в міських умовах неможливо стандартизувати підсумкову перевірку знань, які даються у численних автошколах. Детальніше про можливу проблему ви можете прочитати в нашому матеріалі: Пом’якшать процедуру здачі іспитів на права в ДАІ?

На закінчення ми зробили наступний висновок: «Так, звичайно, ГИБДД лише перевіряє отримані в автошколах знання, і майданчики нікуди не підуть з шкіл, але як можна буде виявити малоефективні автомобільні школи? Нехай і опосередковано, але ГИБДД на це теж впливає, незважаючи на те, що безпосередньою перевіркою автошкіл займається Федеральна служба по нагляду у сфері освіти і науки. ДАІ, як мінімум, займається збором даних про аварійність серед новачків, тим самим отримуючи можливість внесення коригувань. І чим раніше ці зміни будуть внесені, тим безпечніше буде на дорогах і тим менше недотеп отримає права, щоб в кращому випадку дуже швидко позбутися їх, в гіршому – влаштувати ДТП».

І ось сьогодні в інформаційному полі з’явилися дані про те, що ГИБДД все ж намагається уважно стежити за випускаються з автошкіл громадянами та що вносяться зміни в частині об’єднання іспитів «майданчика» з «містом» можуть дати позитивні плоди.

Дивіться також: Чому скасування майданчики в ГИБДД призведе до складнощів при отриманні прав

На жаль, зібрана статистика далека від ідеалу. Якість підготовки водіїв за останні роки серйозно погіршився, повідомляють у ДАІ. Причому зазначив нехорошу тенденцію і навів її підкріплення реальні цифри не хто-небудь, а начальник відділення екзаменаційної роботи ГИБДД Росії Микола Гиляков. Так, за три останніх роки, починаючи з 2015, якість навчання знизилося: частка здають іспит з теорії першого разу скоротилася з 53% до 41%, майданчика – з 59% до 44%. Більше того, кількість тих, хто за підсумками іспитів отримав права, знизилося на 700 тис. осіб – з 1,9 млн до 1,2 млн. І це після всіх вжитих заходів щодо модернізації галузі. Результати вражають (у негативному ключі).

Як же ГИБДД буде покращувати підготовку випускників автошкіл? Є кілька варіантів комплексного рішення:

ГИБДД планує розширити контроль за автошколами

1. Державтоінспекція бажає посилити контроль за автошколами. Це означає, що після перевірки матеріальної бази автошколи у ГИБДД може з’явитися можливість проведення подальших перевірок, за підсумками яких перша комерційна організація ризикує втратити ліцензії при недотриманні вимог до матеріально-навчальної бази для навчання.

Повідомляється, що Міносвіти і Рособрнадзор ідею вже підтримали, тому реалізація подібного рішення щодо передачі контролю над автошколами знову в руки ГИБДД дуже висока. Зараз цими справами відає Федеральна служба по нагляду у сфері освіти і науки, той самий «Рособрнадзор».

ГИБДД планує розширити контроль за автошколами

2. Нововведення безпосередньо стосується проведення практичного іспиту. Справа в тому, що з 2014 року підрозділи ДАІ зобов’язані публікувати докладний опис навчального маршруту, де буде проводитись міський іспит. Раз інформація загальнодоступна, вважають у ДАІ, то автошколам нічого не варто вигнати своїх учнів кілька десятків разів за екзаменаційними маршрутами, учень запам’ятає алгоритм дій, і іспит буде простіше здати. Така «робота» погіршує рівень підготовки і створює непідготовлених «тепличних» майбутніх водіїв, незнайомих з реальною дорожньою обстановкою, не підготовлених до реальних складнощів на дорогах.

Дивіться також: Ось як зміняться правила проведення іспитів в ГИБДД

«В ГИБДД хочуть, щоб екзаменатор вибирав, де перевіряти навички водія, орієнтуючись на приблизний список вулиць або перелік вулиць, де, навпаки, іспити не можна проводити», – йдеться в матеріалі газети Комерсант. У такому разі об’єднання «майданчика» з «містом» зіграє на руку інспекції, адже іспит буде максимально наближений до реальності, а значить, можна буде повною мірою оцінити рівень підготовки майбутніх водіїв.

Втім, думка експертів, як завжди, розходиться з думкою влади. Вони припускають, що дод. перевірки до поліпшення ситуації не призведуть і на якість навчання не вплинуть.