Ford використовує гігантського робота, щоб імітувати, десять років його використання

230

Як компанія Форд тестує автомобільні сидіння.

Ви потієте, коли сидите за кермом? Якщо у вашій машині шкіряні сидіння і у них немає вбудованої системи вентиляції, звичайно, з цим стикається кожен водій і пасажири. Особливо після довгої поїздки. Але чи замислювалися ви, як наш піт впливає на довговічність автомобільних сидінь? Адже зайва волога сприяє швидкому зносу не тільки оббивки сидіння, але і його конструкції. Щоб точно знати, як довго сидіння може витримувати навантаження, компанія Форд використовує робота під назвою Sweaty Robutt, який створений для випробувань сидінь.

Ці тести почало проводити в минулому році європейський підрозділ Форд. Першими тестами зазнали сидіння автомобіля Форд Фієста. Тепер, починаючи з цього року, цей робот відчуває сидіння всіх автомобілів Форд, що випускаються на європейському ринку.

Робот призначений для того, щоб моделювати людини, який сідає в крісло і виходить з машини, будучи мокрим від поту. Компанія Форд побудувала нового робота на основі робота, який тестує сидіння в сухому стані.

Як заявляє американська компанія, обидва тесту імітують десятирічне використання сидінь, для того щоб розуміти, що буде з ними після 10 років експлуатації машини. Вологий тест, наприклад, проводиться три дні. Протягом цього часу робот «сидить, підстрибує і крутиться» у вологому сидіння 7500 раз. Причому сидіння нагрівається до 36 градусів Цельсія.

Як це відбувається, можете подивитися в цьому ролику від Ford Europe:

Уявіть, що ви кожен день після тренування протягом семи років сідайте в свій Форд. Ви уявляєте, яке навантаження отримує водійське крісло протягом цього часу? А тепер додайте сюди високу температуру і вологу. Погодьтеся, не кожне сидіння може витримати подібну агресивне середовище. А для того щоб сидіння в машині прослужили якомога довше, і був створений цей незвичайний тест.

Шкода, що не всі автомобільні марки проводять подібні випробування.