Діагностика та ремонт ходової

4-20-2021

Ходова частина-це комплекс вузлів і агрегатів, функцією яких є забезпечення процесу переміщення авто по дорожньому полотну.  Конструкція і технічні особливості даної системи визначають не тільки зовнішній вигляд транспортного засобу, але і головні його експлуатаційні характеристики. Постійно перебуваючи в навантаженому стані, деталі і елементи підвіски постійно відчувають на собі значні навантаження. Внаслідок таких жорстких умов функціонування, деталі ходової і елементи підвіски періодично ламаються і виходять з ладу. Зверніться за посиланням https://avtoanatomia.kiev.ua та отримайте професійну консультацію від майстра.

Комплексне обслуговування ходової частини в слюсарній ділянці-одна з найбільш затребуваних сервісних операцій, оскільки від справності цієї системи повністю залежить безпека їзди на автомобілі, передбачуваність траєкторії його руху, керованість, величина гальмівного шляху і плавність ходу.

Пружні елементи підвіски і ходова автомобіля в цілому виконують функцію перетворення енергії коливань і ударів, що виникає при контакті коліс з нерівностями дорожнього покриття, в поступальний рух вузлів підвіски. Характерними ознаками повного або часткового виходу з ладу ходової частини і системи підвіски, що сигналізують про те, що потрібно виконати діагностику і ремонт підвіски і ходової частини, є:

 • сторонні шуми, стуки, скрип у вузлах і деталях підвіски (особливо чітко прослуховуються при їзді по нерівному покриттю);
 • значне відведення автомобіля в сторону від прямолінійного руху;
 • надмірно великі по амплітуді, довго незгасаючі коливання кузова при гальмуванні або виконанні маневрів;
 • вібрація при їзді і гальмуванні;
 • сильний занос передніх або задніх коліс на поворотах;
 • збільшення довжини гальмівного шляху;
 • сліди патьоків рідини і вм’ятини на корпусі амортизаторів;
 • пошкодження пиляків і захисних гумових чохлів.

Діагностика та ремонт ходової частини автомобіля

При наявності хоча б одного із зазначених ознак, необхідно негайно виконати діагностику підвіски (візуальну або комп’ютерну) а при виявленні поломки, і ремонт підвіски на базі спеціалізованого автосервісу. Комплексна діагностика ходової частини проводиться на спеціальному підйомнику, обладнаному пневматичною системою, за допомогою якої виконується імітація навантажень, що впливають на підвіску в процесі руху авто. Варто відзначити, що працездатність амортизаторів, як базових демпфуючих елементів в системі підвіски, визначається на так званому шок-тестері – спеціальному стенді для обчислення швидкості загасання коливань і зіставлення отриманих результатів з еталонними значеннями.

При проведенні такого виду робіт, як сервісний ремонт ходової частини, найбільш часто виконуються:

 • зняття і заміна стійок, амортизаторів, торсіонів, пружин;
 • заміна та відновлення опорних чашок (склянок);
 • заміна кульових опор, наконечників, важелів, рульових тяг;
 • ремонт пневмопідвіски і установка пневмобаллонів;
 • зняття і заміна поворотних кулаків;
 • заміна сайлентблоков, втулок стабілізаторів і пиляків рульових тяг.

Після виконання ремонту ходової частини, регулювання або заміни елементів підвіски обов’язково проводиться перевірка кутів установки коліс. Не варто забувати, що неправильний розвал-сходження коліс нерідко стає причиною нерівномірного зносу протектора шин і погіршення керованості авто. Регулювання розвал-сходження виконується на спеціальному стенді. При відсутності операцій по заміні деталей підвіски – рекомендована періодичність її проведення становить 10-15 тисяч кілометрів пробігу або один раз на рік.

Своєчасно і якісно проведені діагностика ходової, її обслуговування і ремонт служать гарантією довгої і безпечної експлуатації автомобіля.