Cupra urbanrebel: брутальний концепт перетвориться в дешеві “електрички” концерну vw

17

Марка cupra відкололася від seat в 2018 році: тодішній керівник іспанського крила концерну vw лука де мео (зараз він очолює компанію renault) вирішив зробити з cupra самостійний спортивний бренд, але ця концепція проіснувала недовго. У березні 2021-го глава концерну vw герберт дісс оголосив про те, що cupra стане виключно електромобільним молодіжним брендом. Тоді ж були анонсовані солідні інвестиції (в тому числі з бюджету євросоюзу) в переобладнання заводу seat в іспанському марторелі під виробництво електромобілів. На цьому майданчику потужністю 500 тисяч машин на рік німецький концерн буде випускати свої найдоступніші “електрички” на спрощеному і укороченому варіанті платформи meb – так званої meb-lite. Ключове спрощення-це використання менш енергоефективної літій-залізо-фосфатної (lifepo4) батареї замість літій-нікель-марганець-кобальтової (li-nmc).

Також в березні прес-служба seat розповсюдила тизер маленького електричного кросовера, який почне сходить з конвеєра в марторелі в 2025 році і буде коштувати від 20 тисяч до 25 тисяч євро. Нинішній глава seat уейн гріффітс в березні не зміг сказати, під якою саме маркою анонсована новинка буде пропонуватися — seat або cupra. Концепт urbanrebel, підготовлений для мюнхенської виставки, натякає, що вибір зроблений на користь марки cupra і деякі західні змі вже передрекли сеату, як бренду, швидку смерть, тому як відмінності між ним і купрою тепер абсолютно невиразні. У прес — релізі, присвяченому cupra urbanrebel, ніяких згадок про seat немає-сказано лише, що міський електромобіль, який передбачає концепт, буде випускатися під різними брендами концерну vw.

Ми поки не схильні ховати seat і вважаємо, що бюджетний електромобіль буде пропонуватися під чотирма марками — seat, cupra, volkswagen і skoda. Німецькі колеги з журналу auto motor und sport стверджують, що у volkswagen буде як мінімум дві моделі на платформі meb-lite — id.1 і id.2.

Що до концепту urbanrebel, то це типовий шоу-кар, який показує як може виглядати гоночний варіант майбутнього бюджетного електромобіля-не виключено, до речі, що заради популяризації новинки та її похідних концерн vw запустить власний електричних монокубок. Urbanrebel має трьохдверний кузов з розвиненим аеродинамічним оперенням. Габаритна довжина — 4080 мм, ширина — 1795 мм, висота-1444 мм.заявлено, що силова установка urbanrebel може видавати 250 квт (340 к. С.) постійної потужності і 320 квт (435 к. С.) пікової. Розгін до 100 км/год займає всього 3,2 с. Інших технічних даних поки немає.

Дорожній, серійний варіант моделі, ймовірно, буде виконаний у форматі 5-дверного кросовера або крос-хетчбека і володіти куди більш скромними характеристиками. Додамо, що марки seat і cupra на російському ринку зараз офіційно не представлені, але бюджетні «електрички» volkswagen і skoda до нас, можливо, і доберуться.