Чи можуть відмовити у судовому позові за грубі слова та вирази?

269

Верховний суд попросив не лаятися

Верховний суд розглянув незвичайну справу, яка стосується не тільки автомобілістів, але і всіх інших, не скупляться на вираження громадян.

Ситуація на перший погляд почалася цілком стандартно – одному громадянину нашої неосяжної батьківщини був виписаний штраф в 500 рублів за перевищення швидкісного режиму. Однак автовласник не погодився з самим фактом штрафу і пішов у суд з позовом, спробувавши оскаржити рішення інспектора центру автоматичної фіксації порушень ДАІ.

Конституція Російської Федерації, стаття 45 2 ч.

Кожен має право захищати свої права і свободи всіма способами, не забороненими законом.

Однак, ознайомившись з матеріалами справи, суддя залишив штраф в силі. А ось далі, при зверненні в апеляційну інстанцію, автомобіліст допустив фатальну помилку, яка довела його до Верховного суду, який також не погодився з думкою громадянина.

Звернувшись в апеляційну інстанцію, оспаривавший штраф за перевищення швидкості автолюбитель не став скупитися на вирази, барвисто описуючи некомпетентність як інспектора ГИБДД, так і судді районного суду.

«Обласний суд залишив скаргу без розгляду, посилаючись на те, що вона містить неприпустимі образи і висловлювання на адресу судді, а також посадової особи, яка винесла постанову», – пише «Російська газета».

Дивіться також: Верховний суд пояснив, що буде за іржавий VIN

Пройшовши передостанній бастіон судових інстанцій, автовласник звернувся у Верховний суд, вже зі скаргою на всі суди, з якими йому довелося зіткнутися. Особливий наголос робився на те, що в Кпап немає обмежень щодо написання скарг, в тому числі, вважав автомобіліст, і в емоційних виразів. Насправді це не так, норми пристойності і етики повинні дотримуватися, про це нагадав Верховний суд.

Рішення Верховного суду

Чи можуть відмовити у судовому позові за грубі слова та вирази?

НД у своєму рішенні зазначив, що «як правильно зазначено суддею Подільського суду в оскарженій ухвалі, скарга на постанову чи ухвалу у справі про адміністративне правопорушення не повинна містити образи або інші неприпустимі вислови, посягають на честь і гідність учасників провадження у справі, посадової особи або судді».

Позовні скарги, містять непристойні чи образливі висловлювання на адресу суддів, принижують їх честь і гідність, свідчать про зловживання заявником правом. Скарга, в якій наведено такі вирази, виходячи з вимог принципу неприпустимості зловживання правом, вважається поданою з порушенням закону.

«Суддя Подільського обласного суду прийшов до обгрунтованого висновку про те, що наявність у скарзі Казаченко образливих, неприпустимих висловлювань на адресу судді перешкоджає її прийняття до розгляду і вирішенню по суті, зазначив Верховний суд», – зазначає РГ.

ВС встав на бік суду, раніше виніс рішення, і підкреслив, що воно правомірно залишено без розгляду. При цьому Верховний суд керувався главою 30 Кпап «Перегляд постанов і рішень у справах про адміністративні правопорушення», в якій зазначається, що суддя вправі повернути скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення в тому разі, якщо існують обставини, що перешкоджають її прийняттю до розгляду.

Верховний суд залишив рішення обласного суду Костромської області без зміни, а скаргу автовласника без задоволення.

Чого навчають зроблені ВС висновки?

Чи можуть відмовити у судовому позові за грубі слова та вирази?

Голослівних звинувачень та образливих виразів не місце у поданій позовній скарзі. Будь-хто, хто вирішить домагатися справедливості в суді, повинен пам’ятати про етику та можливої відповідальності (як адміністративної, так і аж до кримінальної) за непідкріплені звинувачення в бік суддів та інших структур.