Чому з-за неправильної установки ГБО може постраждати мотор?

426

Чому дуже важливо вчасно проводити настроювання газового обладнання на автомобілі?

Газобалонне обладнання машини – це дуже хвилююча тема для багатьох автомобілістів. З одного боку, багато хто з нас хотіли б заправлятися газом, який хоч за останні півроку і подорожчав, але все ще стоїть практично в два рази дешевше бензину, в середньому 22 рубля. З іншого – щоб ваш автомобіль зміг «харчуватися» «блакитним» паливом, потрібно вносити зміни у всю паливну систему машини. Саме устаткування в залежності від класу і виробника може коштувати десятки тисяч рублів, плюс оплата праці ліцензованого спеціаліста, плюс реєстрація газобалонного обладнання… а в результаті двигун машини може через несправність газової системи просто вийти з ладу!

Дивіться також: Які автомобілі можна купити в Росії з заводським ГБО

Так, газ при багатьох своїх позитивних властивостях, таких як екологічність, збільшення пробігу автомобіля (по суті, обсяг паливного бака збільшується в 1.5-2 рази за рахунок додавання додаткового бака-балону з паливом), пожежо – і вибухобезпечність (так, газові балони здатні перенести дуже серйозні механічні та температурні впливи без катастрофічних наслідків, виняток – неправильна установка і неналежна експлуатація) і менше навантаження на двигун (з-за високого октанового числа газу при роботі на ньому в двигуні не відбувається детонації, не погіршуються мастильні властивості моторної оливи), має ряд негативних властивостей, з однією з яких ми хотіли б вас познайомити з цього відео:

Відео взято з YouTube-каналу «Ходос Авто»

Вважаємо, що відео буде корисно для тих, хто вже практично зважився на установку газобалонного обладнання, адже воно розкриває багато технічні нюанси, до яких здатне призвести несвоєчасне обслуговування і неправильне налаштування обладнання навіть на дуже надійних двигунах.

Дивіться також: Спрощена установка ГБО на автомобілі, але автолюбителі не відчують серйозних змін

Зазначимо, що для того щоб уникнути можливого капремонту двигуна або інших проблем, необхідно проводити гарантійне технічне обслуговування ГБО в спеціалізованих конторах (зазвичай на сервісі, де ставили обладнання). Періодичність технічного обслуговування газового обладнання буде залежати від стилю їзди. У середньому фахівці рекомендують проводити ТО кожні 8-10 тис. км пробігу.

Чому з-за неправильної установки ГБО може постраждати мотор?

Регламентні роботи на ТО:

заміна фільтрів;

злив конденсату з газового редуктора (ГБО 1 і 2 покоління);

налаштування газових форсунок;

перевірка стану патрубків;

перевірка витоку газу;

діагностика роботи всіх газових систем.

Тільки правильна установка фахівцями і своєчасне обслуговування дійсно здатне продовжити життя вашому мотору з допомогою використання газомоторного палива. В іншому випадку мотор може досить швидко вийти з ладу.

Чому з-за неправильної установки ГБО може постраждати мотор?

Ось один з рідкісних кадрів, коли сталася розгерметизація газового балону з-за удару з подальшим загорянням:

Наслідки плачевні: