Чому використовувати каршеринговые автомобілі небезпечно для здоровя

232

Рульове колесо – розсадник бактерій гірше туалету

Сучасні тенденції змінюють автомобільний ландшафт до невпізнання з блискавичною швидкістю. Взяти, приміром, з’явилася можливість ділити один автомобіль між тисячами інших водіїв. Це ми зараз про каршерингш, – як стверджують економісти, – майбутнє автомобілізації світу, в якому Москва випередила всі самі просунуті міста інших країн. Зручно, навіть вигідно, але є один серйозний нюанс, який змусить чистьох триматися від подібних машин подалі, – це рульове колесо. Що з ним не так?

За даними проведеного компанією CarRentals.com дослідження, з гігієнічної точки зору не все так добре з чистотою салонів автомобілів, які часто змінюють своїх власників. Причому у дослідженні йдеться про орендних авто, змінюють своїх водіїв, але не так вже часто. Що вже говорити про каршеринге, коли автомобілі за день можуть поміняти… десятки «власників».

Дослідження зарубіжних експертів показало, що в середньому в автомобілі налічується близько 700 штамів бактерій, а рульове колесо – найнебезпечніша і огидна частина всього цього дії. 700 штамів! Я, звичайно, не гігієніст, але звучить це так, що під обідком, пардон, унітазу менше всяких нехороших бактерій, ніж у середньостатистичному орендному автомобілі.

Особливо все ускладнюється тим, наголошується в дослідженні, що в таких автомобілях люди нерідко проводять прийом їжі. Залишки їжі, крихти і впали шматочки не додадуть вам здоров’я після відвідин подібного авто. Б-р-р-р-р, жахливо!

Дивіться також: Як очистити рульове колесо

Але навіть ці вдихувані бактерії в салоні ні в яке порівняння не йдуть з рульовим колесом, яке, мабуть, може бути набагато огидніше середньостатистичної кнопки ліфта, сидіння в громадському туалеті або смартфона. Ага, якщо ви не знали, то екран вашого смартфона також є найбільшим рознощиком всякого роду жахливих бактерій і неприємних захворювань.

Чому використовувати каршеринговые автомобілі небезпечно для здоровя

Так от, рульове колесо – це найбрудніше місце в автомобілі, знову ж таки, згідно з дослідженням CarRentals.com експерти по орендованих автомобілів поставили цей елемент управління номером один. Тим самим за кермо небезпеки для здоров’я зміг обігнати підстаканники, ремені безпеки, внутрішні ручки дверей, важіль перемикання передач і «крутилки» регулювання гучності.

Дослідження показало, що рульове колесо в два рази брудніше кнопок у ліфті, в чотири рази (!) брудніше (читайте – небезпечніше, ніж сидіння унітазу, і у шість разів гірше, ніж екран смартфона.*

*Ми не знаємо, чому компанія, що займається, судячи по назві сайту, видачею автомобілів в прокат, вирішила опублікувати такі розгромну дослідження, що кидає тінь на її бізнес, але приймати даний аналіз за 100% чисту монету не варто. Ми знаємо як мінімум два інших дослідження, які показали, що в громадських туалетах чистіше, ніж на екранах наших смартфонів.

Також в зоні ризику, продовжують дослідники, знаходяться заправні «пістолети». Справа в тому, що CarRentals.com під час вивчення теми брав за одиницю кількість бактерій і їх колониеобразующие одиниці (КОП) на один квадратний сантиметр. Вони з’ясували, що на середньостатистичному кермі КОП відповідає 629, у ліфтах – 313, в громадських туалетах – 172, на екранах телефонів – 100.

Дивіться також: 10 кращих порад для того, щоб у вашому автомобілі було прохолодно влітку

На заправних ж «пістолетами» колониеобразующие одиниці, мабуть, обчислюються мільйонами (скріншот з сайту carrentals.com нижче) – 2,6 мільйона на кнопках і 2 мільйони на ручці, якщо бути точним. Якщо ви хочете знизити вплив мікробів, спробуйте заправлятися преміальним паливом: дослідження показало, що на колонках з дорогими марками палива 2 мільйони КОП, порівняно з 3,2 мільйона на звичайних.

Чому використовувати каршеринговые автомобілі небезпечно для здоровя

На довершення до всього дослідники CarRentals.com опитали 1000 осіб про їхні звички проводити в автомобілях прибирання. Опитування показало, що 32 відсотки водіїв чистять свій автомобіль лише один раз в рік, а 12 відсотків сказали, що ніколи цього не робили.

Так що задумайтеся про це. Підтримуйте чистоту в своєму автомобілі. Обов’язково мийте руки після користування каршеринговым або орендованим автомобілем. А також заправляйтеся в рукавичках. А то хіба мало що.

П’ять невеликих порад, як мінімізувати бактеріальну небезпека в салоні автомобіля:

1. Проводите санітарне прибирання раз на тиждень. Протирайте кермо, важіль КПП, ручки відкривання дверей очисником.
2. Вчасно замінюйте салонного фільтра.
3. Протирайте автомобільні ключі. Ви найчастіше тримаєте їх у руках. Протирання вологими антибактеріальними серветками їм не зашкодить.
4. Проводьте вологе прибирання після і перед зимою. Не забудьте потім висушити салон, відкривши двері і виставивши автомобіль на сонці.
5. Раз у кілька років міняйте килимки, особливо якщо вони мають ворсисту структуру.