Чому в СРСР як карет швидкої допомоги використовували «Волги»?

328

«Швидка» на базі ГАЗ-24 – карета швидкої допомоги для «небожителів» в СРСР?

Радянський Союз. Середина 80-х. На базі «радянського танка» серед легкових автомобілів, як його шанобливо назвали на Женевському автосалоні 1970-го року іноземці, на Горьківському автозаводі впроваджують запізнілу рестайлінгову версію легендарної моделі ГАЗ-24. Це третє за рахунком покоління з надлишки індексом «10».

Чому в СРСР як карет швидкої допомоги використовували «Волги»?

Цей російський автомобіль поважали навіть за кордоном

Незважаючи на решту брехливу форму кузова, модель зазнала значну кількість змін. З’явилися модні в 80-е роки пластикові елементи, наприклад фальшрешетка радіатора, стиль став суворіше – зменшилася кількість хромованих деталей, у тому числі з бамперів пішли великі «ікла»-відбійники. Передні скла втратили трикутних «кватирок», а двигун пройшов модернізацію, ніж вдалося домогтися зниження рівня шумів, вібрації і прийомистості.

Модель по розподільній системі пішла в маси. На базі седана створили уніфіковане таксі ГАЗ-24-11, модель для спецслужб ГАЗ-24-34 з V-образним восьмициліндровим двигуном ЗМЗ-24-24 («автомобіль супроводу»), був у ГАЗ і кузов універсал, індекс ГАЗ-24-12. На його базі продовжився випуск карети швидкої допомоги – ГАЗ-24-13. Спадкоємців цієї серії санітарних автомобілів можна зустріти в різних містах Росії і СНД досі.

Чому в СРСР як карет швидкої допомоги використовували «Волги»?

Один з варіантів схеми кольорографічного

Якщо ви цікавитеся новітньою історією, то напевно знаєте, що з середини 70-х і аж до середини 90-х в основному в якості карет швидкої медичної допомоги використовувалися не менш легендарні автомобілі РАФ-2203 «Латвія». Це були мікроавтобуси з латвійського міста Єлгава.

Чому в СРСР як карет швидкої допомоги використовували «Волги»?

Той самий «РАФ»

Модель і її модифікації були настільки масовими, що більше десятиліття після скасування Країни Рад вони використовувалися не тільки на станціях швидкої допомоги, але і в якості маршрутних таксі і при наданні різноманітних інших послуг з перевезення персоналу та пасажирів.

Але якщо був один масовий мікроавтобус, навіщо використовувалася легкова модель ГАЗ?

Виникає питання: навіщо в радянський час пацієнтів перевозили на «Волгах»?

Адже набагато більш зручним у цьому плані здається саме мікроавтобус. У ньому лікарям працювати було явно простіше, так і всередині мікроавтобуса може розміститися ціла медична або реанімаційна бригада, чого не можна сказати про місткості універсалу ГАЗ-24. Навіть не самий зручний в плані комфорту УАЗ-452 «Таблетка», і той був краще легковий «Волги»:

Чому в СРСР як карет швидкої допомоги використовували «Волги»?

Тільки для сільської місцевості

Може, «Волги» в якості показника статусу застосовувалися тільки для «особливих» пацієнтів – керівників і працівників нижчої і вищої ланок управління: міськвиконкомів, виконкомів, представників міністерств, Центрального комітету нарешті?

Чи можливо так, що було якесь негласне розпорядження на виїзд до працівників адміністративного апарату направляти автомобілі, скажімо так, «підвищеної комфортності» з фахівцями вищої кваліфікації? Були ж «чорні доктора» для вищої номенклатури СРСР на базі лімузина ГАЗ-14:

Чому в СРСР як карет швидкої допомоги використовували «Волги»?

Тільки для престарілих членів Політбюро ЦК КПРС (всього було випущено 4 одиниці)

Насправді хороша теорія для прихильників змов і адептів («Дивіться, що творилося тоді!»), але до реальності вона не має ніякого відношення. Насправді «Волга» була масовим автомобілем швидкої допомоги, яка відправлялася на виклики до всіх, так би мовити, була народної «швидкої», просто її використання обмежувалося через скромних внутрішнсалонних габаритів і неможливості проводити реанімаційні активні дії з пацієнтом під час руху.

Дивіться також: Вікторина: Вгадай, скільки коштували автомобілі, велосипеди, мотоцикли та інші товари-послуги в СРСР?

Іншими словами, «швидкі» ГАЗ-24 відправлялися на виклики до пацієнтів з «нескладною» недугою, дозволяючи при необхідності транспортувати хворого на ношах у лікарню. Найчастіше «Волги» можна було побачити в поліклініках або при травмпунктах. Нерідко автомобіль вирушав у дорогу з дитячим лікарем на пасажирському сидінні, щоб доставити спеціаліста до подхватившему застуду дитині. Також Волжанки були невід’ємним атрибутом будь-якого великого санаторію.

Медики використовували в СРСР «Волги» в якості додаткової моторизованої одиниці, але головними були мікроавтобуси РАФ і УАЗ

«Волга», незважаючи на решту навколо неї ореол величі, у медичній службі була лише доповненням, що дозволяв розвантажити повноцінні карети швидкої невідкладної допомоги на базі мікроавтобусів, які могли стати в нагоді при дійсно важливому виїзді. І використовували її в такому амплуа лише через місткості порівняно з іншими легковими автомобілями того періоду. Це все ж був повноцінний «D»-клас, як сказали б зараз.

Чому в СРСР як карет швидкої допомоги використовували «Волги»?

Цей примірник вже все. Прощавай, «Волга»!

Тому вже в кінці 80-х років цей легковий автомобіль почали знімати з балансу лікарень. Сьогодні автомобілі, зібрані ще в СРСР, становлять інтерес лише для колекціонерів, які за оригінальну модель готові викласти серйозні гроші. Прикладом може послужити це оголошення на Avito: www.avito.ru