Чому не потрібно заливати масло в фільтр: відповідь здивує

28

Самостійна заміна моторного масла – не найскладніша операція. Але ось чи варто заповнювати їм масляний фільтр перед установкою?

Редакція

Півстоліття тому це було ознакою майстерності. Жигулі тоді були верхом технічної досконалості, одноразові масляні фільтри у вигляді склянки були дивиною, а тому поради гуру заливати масло в фільтр перед установкою здавалися святими і непорушними. А тепер?

Зрозуміло, що залити масло можна в будь-який фільтр з металевим корпусом. Але біда в тому, що далеко не на всяку машину вдасться його встановити: адже лише у невеликій частині автомобільних двигунів фільтр встановлений роз’ємом вгору. А що робити тим, у кого фільтр “лежить” або розташований під кутом? масло з заповненого фільтра проллється-тільки і всього. Можна, звичайно, заповнювати фільтр в повному обсязі, але це вже нецікаво: сенс втрачається. А якщо фільтр взагалі стоїть догори ногами? візьмемо, наприклад, volkswagen polo з двигуном сfna: як тут не обкотити мотор маслом?

Міркуємо далі. Сьогодні багато сучасних автомобілів мають систему фільтрації масла з елементом картриджного типу. Стакан і кришка належать двигуну, в них встановлюють гофрований паперовий фільтруючий елемент. Куди тут заливати масло?

Правильна відповідь, як завжди, повинен міститися в заводській інструкції. Якщо велено заповнити, значить, треба заповнювати і не міркувати. Але ні в яких сучасних інструкціях, так само як і в книгах з обслуговування автомобілів, таких порад немає. Правда, особливо в’їдливі автовласники люблять посилатися на піктограми, розташовані на фільтрі. Там намальована якась маслянка, що натякає на те, що фільтр все-таки треба заповнити перед установкою. Однак мова йде про те, що крапельку моторного масла перед установкою фільтра бажано нанести на гумове кільце ущільнювача – тільки і всього.

Втім, якщо конструкція двигуна дозволяє встановлювати на нього заповнений маслом фільтр, то нічого поганого в цьому немає. Зазвичай, замінивши масло, ми пускаємо мотор і чекаємо, щоб погас індикатор у вигляді маслянки. Так ось, частина масла при звичайній процедурі при цьому якраз заповнює фільтр, а тому його рівень, вимірюваний щупом, злегка знижується. В цьому випадку потрібно підлити масла, довівши рівень до норми. А ось якщо заповнити фільтр перед установкою, то доливати масло вже, в общем-то, не обов’язково. Але, враховуючи тенденцію багатьох сучасних моторів до масложора, при якому навіть в міжсервісний інтервал масло часом необхідно підливати, варто особливо ретельно контролювати рівень масла перед далекими вояжами. І, у всякому разі, краще забути про» добрі поради”. Якщо у вашому автомобілі немає електричного сигналізатора рівня моторного масла, а ви відвикли поглядати на масляний щуп раз в тиждень, то проблема може нагадати про себе в невідповідний момент. Машина з великою швидкістю рухається по трасі, несподівано загоряється символ маслянки, але ви зайняті маневруванням, та й взагалі не любите дивитися на індикатори в комбінації приладів. Так недовго і»зловити клина”.

Про всяк випадок нагадуємо: чим вище швидкість, тим швидше рухаються поршні в циліндрах, тим більше масла йде на чад. Те ж відбувається при підвищеному навантаженні на автомобіль: перевезення важких вантажів, буксирування причепа, їзда по бездоріжжю, гірські дороги і так далі. На крутих поворотах і ухилах колінчастий вал іноді так контактує з маслом, що система вентиляції заповнюється олійними бризками. Аналогічний ефект породжує агресивна їзда. У спеку споживання масла зростає, так як його в’язкість падає. Зараз нас чекає похолодання, але і в мороз витрата масла може зрости. Адже для швидкого розігріву каталітичного нейтралізатора контролер фактично починає лити паливо в камеру згоряння, а це призводить до розрідження мастила в піддоні.

А наповнювати фільтр маслом