Чому дні ручного гальма стоянки полічені

287

«Ручник», давай, до побачення!

Компанія CarGurus провела дослідження з метою з’ясувати, в яких сучасних автомобілях зараз встановлюється замість механічного ручника електронне стоянкове гальмо. У підсумку фахівці з’ясували, що більшість автовиробників у всьому світі стали оснащувати свої нові автомобілі електронним ручником, відмовляючись від старого, механічного.

Наприклад, вже зараз у Великобританії тільки 37% нових автомобілів оснащені ручним стоянковим гальмом. Причому на ринку Англії тільки два виробники, які оснащують свою продукцію механічним ручником, – Dacia і Suzuki.

А у таких марок, як Audi, Jaguar, Land Rover, Lexus, Mercedes і Porsche, взагалі більше немає в нових автомобілях механічного гальма. Тобто у всіх нових автомобілях цих брендів можна зустріти тільки електронний ручник.

Який ручник краще – електронний або механічний?

Чому дні ручного гальма стоянки полічені

Електронний ручник на відміну від механічного не потребує постійного регулювання, не вимагає фізичних зусиль для його включення, а також звільняє простір усередині салону. Особливо в центрі консолі між водієм і переднім пасажирським сидінням.

Крім того, більшість електронних стоянкових гальм автоматично відключається при натисканні на педаль газу. У тому числі у багатьох автомобілях, де стоїть електронний ручник, є функція «Hold», яка автоматично активує опцію утримання машини на пагорбі без необхідності тримати педаль гальма. Також завдяки електронному ручного тормозу автовиробники змогли оснастити багато автомобілі функцією безпеки, коли при відкриванні дверей водія автоматично активується ручник.

На думку аналітиків, зараз у всьому світі серед всіх автовиробників йде поступова відмова від використання механічного ручного гальма на користь електронного ручника. З кожним роком все більше машин оснащується електронним ручником.

В результаті протягом найближчих декількох років очікується, що кількість продаваних автомобілів з механічним ручним гальмом зменшиться до мінімальних значень. А потім автомобілі з механічним стоянковим гальмом зникнуть.

Чому дні ручного гальма стоянки полічені

На жаль, не завжди електронний ручник – це благо. Адже все це електроніка, яка при певних несприятливих ситуаціях може дати збій. Також механічний ручник дуже часто використовується для спортивної їзди. Наприклад, для дріфту або в ралійних автомобілях.

Хоча, швидше за все, на спорткарах ця опція все-таки залишиться. Але, найімовірніше, незабаром за тПорадиційний ручник доведеться доплачувати у вигляді опції. І те доступно це буде лише на обмеженій кількості автомобілів.

Так що вже скоро настане момент, коли водії-новачки вже не зможуть випробувати в своїх нових автомобілях ті незабутні відчуття дріфту, які доступні сьогодні на автомобілях з ручним механічним стоянковим гальмом.

На жаль, треба визнати, що дні ручника полічені. Адже прогрес не можна зупинити. Тому тим, хто ненавидить електронний ручник, рано чи пізно доведеться змиритися з ним і почати звикати до кнопок.