CarPrice назвав автомобілі, які можна продати швидше всього

422

Найбільш ліквідні автомобілі на ринку старих автомобілів: топ-10 переможців

Аналітиками CarPrice складено рейтинг найбільш ліквідних моделей на ринку уживаних машин (які можна найпростіше продати) у двох сегментах – масовому і преміальному. Автомашини вибиралися серед автомобілів 3-5 років за станом на кінець 2018 – початок 2019 року, і це неспроста. Три – п’ятирічні моделі найбільш ходові у покупців б/у легкових автомобілів.

Дивіться також: Авто з пробігом: огляд Лади Гранти і ВАЗ-2114 та їх плюси і мінуси

Детальніше про важливість «ліквідності автомобілів» можна прочитати тут: Автомобілі, які можна швидко продати

Hyundai Solaris

CarPrice назвав автомобілі, які можна продати швидше всього

Так, за даними, зібраними компанією «КарПрайс», самої продаваної моделі комплектацією став Hyundai Solaris з 1.6-літровим двигуном потужністю 123 л. с. з автоматичною коробкою перемикання передач.

Оцінка ліквідності – 115.54, що значно перевищує показники решти чотирьох моделей в даному сегменті. Наприклад, друге місце отримало оцінку на 40 балів нижче. Втім, термін реалізації Solaris не найшвидший з п’ятірки представлених моделей – 24 дні.

Kia Rio

CarPrice назвав автомобілі, які можна продати швидше всього

Друге місце на ринку б/у машин, і знову «кореєць» – Kia Rio. Технічні дані схожі з Hyundai: 123 к. с., автоматична КПП і 1.6-літровий мотор. У продажу модель зазвичай знаходиться 22 дні – найшвидший результат в рейтингу. Оцінка ліквідності – 75.13

Lada Granta (седан)

CarPrice назвав автомобілі, які можна продати швидше всього

Третє місце зайняв вітчизняний виробник Lada з показником ліквідності продажу 73.77. Автомобіль доведеться продавати трохи довше – в середньому 35 днів, але зате машину куплять без осідання середньої ціни на ринку.

Дивіться також: П’ятірка найбільш повільно дешевшають автомобілів 2018 року (літо-осінь)

Як відзначають в CarPrice, «Під визначенням ліквідності мається на увазі відношення загального кількості пропозицій автомобілів на вітчизняному авторинку за останні 45 днів до середнього терміну продажу за цей період з урахуванням бренду, марки, моделі, модифікації та віку авто. Чим вище показник ліквідності, тим більша ймовірність продати конкретний автомобіль швидко і за прийнятною ціною».

Таким чином, якщо ви придбали одну з моделей з топ-3 рейтингу, скажімо, чотири роки тому, ви точно легко реалізуєте її сьогодні і не втратите багато в грошах.

Закриває п’ятірку Toyota Camry з середнім за показниками 2.5-літровим двигуном і Chevrolet Niva.

Топ-5 найбільш ліквідних автомобілів 2018 року, масовий сегмент

CarPrice назвав автомобілі, які можна продати швидше всього


Методика розрахунку ліквідності

Фахівці CarPrice аналізують всі оголошення з продажу автомобілів у відкритих джерелах, серед яких популярні онлайн-ресурси (youla.ru, drom.ru, avito.ru, auto.ru), а також результати торгів на найбільшому в країні онлайн-аукціоні CarPrice. Кожне оголошення було перевірено нейромережею на предмет дублювання одного і того ж автомобіля на різних ресурсах. Крім цього, в онлайн-режимі ми відстежуємо час появи і зняття з експозиції кожного автомобіля в Інтернеті разом з кожним відповідною зміною ціни.

Топ-5 найбільш ліквідних автомобілів 2018 року, преміум-сегмент

CarPrice назвав автомобілі, які можна продати швидше всього

Як видно, лідером в преміум-сегменті став Mercedes-Benz E-Class з показником 25.5. У середньому схожі моделі йдуть до новим покупцям через 33 дні.

У таблиці видно, що ліквідність моделей преміум-класу значно нижче, ніж у моделей, що відносяться до масового сегменту. У цьому немає нічого дивного, адже і вартість п’ятирічок від Mercedes, BMW або Lexus вище, а значить, не кожен автолюбитель готовий розщедритися на престижну, але стару іномарку. В додаток до цього варто тримати в голові і можливий дорогий ремонт систем і технологій, що використовуються в авто.