Битва з іржею: що робити, щоб її не програти

257

Що робити, щоб ваш автомобіль не заіржавів по весні

Чистота – запорука здоров’я і успіху. Цю аксіому знають всі з дитинства. Але чистими люблять бути не тільки люди, але і автомобілі. Особливо взимку, особливо коли на вулиці сльота і кашка з реагентів. Так, автомобілі також потрібно мити, точно так же за ними доглядати, очищаючи від налиплої за тиждень бруду. Тільки робити це потрібно з розумом підходити до миття в зимовий період по-особливому. Нагадаємо вам про те, про що багато водіїв навіть не здогадуються, коли приїжджають на мийку. Адже якщо не дотримуватися ці зимові правила, про надійність лакофарбового покриття ви можете забути назавжди.

У сильні морози забудьте про мийці автомобіля

Битва з іржею: що робити, щоб її не програти

Коли за вікном мінус 10, 15 і менше градусів, можете зі спокійною душею ставити свого залізного коня на стоянку, навіть якщо він брудний. Справа в тому, що в такому разі навіть бруд з реагентом не так небезпечна, як перепади температури на ЛКП, які відбудуться під час миття машини.

Дивіться також: чи Можна мити машину в мороз

З зимової вулиці ви заїжджаєте у теплий помывочный бокс. Як думаєте, що станеться з остиглої до негативних температур фарбою вашого автомобіля від такого перепаду? Правильно, вона почне втрачати свої властивості, руйнуватися. Спершу, після року-іншого миття автомобіля в таких умовах, на дуже тонкому шарі лаку з’являться мікроскопічні тріщини, потім вони почнуть розростатися і проникати глибше – у фарбу. А далі і до металу недалеко. Привіт, перші «рижики» на автомобілі, якому тільки виповнилося 4-5 років.

Битва з іржею: що робити, щоб її не програти

Але це лише півбіди. Від подібного роду перепадів температур ЛКП також стає крихким і механічно пошкоджується набагато простіше. Ви напевно помічали, що після зими раптово з’являються сколи фарби в найнесподіваніших місцях. Наприклад, збоку на крилах або на дверях. Адже Там камені не летять. Звідки пошкодження? Пояснення просте: блискавкою від куртки зачепили, ґудзиком провели і так далі. Зазвичай це як раз і відбувається після відвідування мийки в мороз. Лакофарбове покриття стає після цього вкрай чутливим до будь-якого невеликого впливу ззовні.

Якщо не будете мити днище автомобіля, кузов почне гнити швидше

Битва з іржею: що робити, щоб її не програти

Другий важливий нюанс, про який чомусь практично ніхто з водіїв не в курсі, – мийка кузова автомобіля сама по собі не є запорукою довголіття цього самого кузова. Навіть у чистьох, які залишають у своєму володінні автомобіль на 10, 15 і більше років, кузов їх залізного коня все одно починає загнивати. Причому відбувається це в найбільш важливих місцях – знизу. А все тому, що вони ніколи не робили однієї дуже важливої процедури, особливо важливою для будь-якого жителя північної широти.

Ми говоримо про миття днища автомобіля. Будь-який фахівець-кузовщик пояснить вам, що гниття кузова починається не з зовнішніх панелей, а з внутрішніх порожнин, лонжеронів і днища. Саме там завжди накопичується зайва волога. З деяких місць вона може не вивітрюватися навіть влітку. Постійний конденсат знищує антикорозійний захист, і через кілька років (все буде залежати від класу антикорозійного захисту) іржа почне свою брудну справу.

Битва з іржею: що робити, щоб її не програти

Плюс не забуваємо, що днище легко дряпається про грудки замерзлого снігу та лід, здираючи захисний шар і оголюючи метал. Туди буде летіти реагент, і він залишиться там навіть влітку, потихеньку творячи свої недобрі справи.

Таким чином, друга порада полягає в тому, що після зими потрібно обов’язково вимити днище автомобіля, очистивши його від бруду й солі, особливо в закритих порожнинах і лонжеронах. На рік цього вистачить.

Правда, при такій процедурі є кілька нюансів, які потрібно мати на увазі:

1. Мити днище бажано в спеціалізованому сервісі, де професіонали зроблять роботу швидко і щадяще для автомашини, використовуючи автомобільну хімію, нейтрализующую дорожній реагент.

2. Як Порадить експерт «Техсервіс СПА» Данило Севастьянов,


«Нові високотехнологічні автомобілі типу Toyota Prius та інші гібридні/електрокари, а також преміальні машини, в яких присутня безліч електронних систем, небажано проводити через цю процедуру. Водний розчин може пошкодити контактні групи, вивести з ладу дороге устаткування. Втім, дорогий преміум-сегмент автомобілів майже завжди відрізняється поліпшеною антикорозійним захистом, яка протягом 5-7 років бездоганно справляється зі своїм завданням навіть при наших «кислотних» московських зим».

3. Таким чином, ми Порадимо проводити водні процедури більш простих машинах. Але і тут є свої обмеження. Наприклад, потужність струменя не повинна перевищувати 150 бар. В іншому випадку вода може потрапити в пильовики, вимивши мастило, зруйнувати старі гумки або потрапити в тіло амортизаторів, привівши в результаті їх у непридатність.

Дивіться також: Догляд за гальмами автомобіля. Корозія гальмівних магістралей

4. Помивку днища можна робити раз в рік – навесні. І тільки після того, як середньодобова температура перейде на плюсовій показник.

Битва з іржею: що робити, щоб її не програти

Завдяки цим двом нехитрим порадам ви зможете зберегти свій автомобіль і відстрочити поява іржі мінімум на два.

P. S. Деякі фахівці вкрай негативно ставляться до подібного роду мийці, акцентуючи увагу на можливих вищеназваних негативних ефектах, а також на те, що потужні струмені можуть зірвати пошкоджений антикор. У цьому є частка правди. Все буде залежати від професіоналізму майстра по мийці, тому вибирайте тільки сервіси з позитивною репутацією. По завершенні процедури, можливо, не зайвим буде обробити днище антикорозійним складом. Для розуміння необхідності цього проконсультуйтеся з майстром. Все індивідуально.