Британські вчені придумали захист від аквапланування: вона дуже незвичайна, але працює!

68

Університет в ковентрі вирішив проблему, яка щорічно призводять до тисяч аварій по всьому світу

Проблема аквапланування знайома кожному автовласникові, хто хоч раз їздив в дощову погоду або проїжджав калюжі на великій швидкості, відчувши пробіг по спині холодок, після того як машина «спливла» і на секунду стала некерованою.

Ламелі на покришках повинні відводити воду від плями контакту шини з дорогою. Але якщо швидкість машини буде досить високою, а води виявиться занадто багато, між шиною і асфальтом виникає «прошарок», через яку колеса втрачають зчеплення з дорогою. До чого це призводить ви можете побачити нижче.

На те, щоб вирішити проблему аквапланування британські вчені з університету ковентрі, майк бланделл і раві ранджан, витратили два роки. Результатом їх досліджень стала система “сухого зчеплення” rdts (run dry traction system), яка працює на стислому повітрі. За задумом британців, стиснене повітря, що подається перед передніми колесами автомобіля, повинен здувати всю зайву воду, відводячи її від плями контакту шини з дорогою.

Як показали експерименти, ця схема працює. При активації rdts, навіть на залитій водою дорозі аквапланування не виникає, і водій зберігає повний контроль над автомобілем.

Зараз творці цієї системи зайняті пошуками інвесторів, які допоможуть довести їх розробку до товарної кондиції. Поки система виглядає “сирої”: складна конструкція з трубок і шлангів не тільки виглядає негарно, але і може бути легко пошкоджена при експлуатації автомобіля.

Також не зрозуміло, наскільки дорогою опцією буде rdts для покупців – при високій вартості шанси на успіх системи буде невеликі. Хоча, в разі, коли мова йде про порятунок життя і здоров’я людей, ціна вже вторинна.

(поки оцінок немає)