Бракодели: помилки автомобільних інженерів, що призвели до катастроф

24

Створення та збірка автомобіля-складний і копіткий процес, від якості якого залежать життя і майбутнього власника, і всіх оточуючих. Незважаючи на всі прикладаються зусилля, в нього іноді закрадаються помилки. Іноді вони стають причиною серйозних аварій з дуже тяжкими наслідками.

Одним з найбільш пам’ятних заводських дефектів стала особливість автоматичних коробок передач. Ними оснащувалися автомобілі випуску 1970-80 рр., а кількість їх обчислювалася мільйонами. Їх встановлював в тому числі і ford. Проблема ж полягала в несправному стопорі, що фіксує передачу. Під час стоянки коробка передач могла довільно переключитися на задній хід. При цьому автомобіль котився назад і ставав причиною численних аварій, іноді навіть з жертвами. ford вийшов з положення вельми оригінальним способом, розіславши всім автовласникам повідомлення з проханням не забувати ставити машину на паркувальний гальмо.

У зовсім недалекому минулому виробничий брак виявили в автомобілях subaru. Як виявилося, на етапі складання була допущена помилка в технологічному процесі. В результаті середню стійку, як і елементи конструкції до неї, не були добре приварені. Зменшена конструктивна жорсткість значно знизила пасивну безпеку, що піддає водія з пасажирами підвищеного ризику в разі аварії.

Ймовірно, мало хто очікував побачити серйозний прорахунок в конструкції lexus es350. Проте це сталося, і 2007 рік ознаменувався великими фінансовими втратами для бренду. Виробнику довелося відкликати близько 9 мільйонів машин, включаючи і автомобілі toyota. Причиною ж стала педаль акселератора: якщо її «втиснути в підлогу», вона ризикувала залишитися в такому положенні, заблокована килимком.

Сивого волосся водіям додала і компанія takata, що випускає ремені безпеки. У своїх автомобілях їх використовувало чимале число брендів. Як виявилося, в конструкції замку був присутній abs пластик, що не витримує тривалого впливу ультрафіолету. При цьому пластик втрачає свою міцність і легко руйнується. Такі ремені безпеки під час аварій могли розстебнутися в самий невідповідний момент або ж намертво заклинити.

Той же виробник, takata, відзначився у виробництві ще одного важливого компонента автомобіля, подушок безпеки. Їх використовували ще більше виробників, тому масштаб лиха був феноменальним. Справа ж була в неякісному піротехнічному заряді. Саме він повинен в разі небезпеки спрацювати і привести подушку в робоче положення. Ось тільки в піротехнічних патронах використовувався нестабільний нітрат амонію, через цей маленький недолік він міг спрацювати від невеликої струсу або взагалі мимовільно. Подушки не просто спрацьовували, ні буквально вибухали, завдаючи важкі травми. Конструктивний недолік став причиною загибелі не менше 20 водіїв, кілька сотень людей постраждало. Кількість відкликаних по всьому світу машин перевищила 100 мільйонів, а виробник подушок безпеки був змушений припинити роботу.