Блог ім. Svd → honda africa twin 1990 – 4 роки разом.

26

Всім привіт товариші. Минуло вже 4 роки з моменту покупки мотоцикла мрії. Останні 2 роки я не багато на ньому катався, в дальняк не вдалося з’їздити. Корона + дуже багато роботи і мало вільного часу. Зате з’явився час зайнятися допилом мотоцикла. У першому пості я привів мотоцикл в такий вигляд:

Значить продовжуємо допилювання. У 19м році в наше місто потрапив валерій кришень. Український мандрівник, який здійснив навколосвітню подорож на мотоциклі honda xrv750 africa twin rd-07. Приїжджав до нас з презентацією своєї книги про мотоподорожі. Дуже доброзичливий і адекватний хлопець. Попросив його залишити афтограф з побажанням на баку моєї африки:

Переклад українського тексту: “артур, друже, катайся в кайф і безпечно! бажаю проїхати ще +1000000 кілометрів. Dreams come true». Буде пам’ять. Не упустив моменту сфоткати свою африку поруч з його новою:

Сьогодні це приємні спогади. Значить далі по мотоциклу. Визначив список дрібних запчастин, які хотілося поміняти і яких не вистачало. Замовляємо орігамі:

Купа дрібних резиночок, прокладок, кілець, кріплень і так далі.

Отримую величезне, моральне задоволення працюючи з оригінальними запчастинами. Уф)

Іржаві болти, мучився з ними, коли знімав колесо. Замовив нові, ориг.

Можна було звичайно підібрати звичайні,але, який кайф отримувати. Розпакувати їх, ставити і бути 100% впевненим що вони підійдуть і напилок брати не доведеться. Трошки покатушек:

Далі прийшов час задньої багажної системи. Давно її хотів. Хоча б просто для захисту бічного пластика, який вже не купити. Віддаємо мотоцикл майстру, пояснюємо що і як хочемо. Майстер приступає до роботи. Ми поки можемо почитати книгу валерія кришеня «проїду світ»:

Майстер якраз починає слати фотки і радитися як, що робити:

До речі, задні орігамі були на довгій ніжці. Я купив орігамі від хонди cb125. Там ніжка коротка, переставив ніжку на свої поворти. Встановив на мотоцикл. Таким чином отримав повороти на укороченою ніжці, що дозволило більш краще вписати задню клітку.

Знімаємо клітку, відправляємо на порошок. За одне і центральну підніжку і лапку кпп. Результат:

Ставимо на мотоцикл:

В один день, рухаючись по заміській трасі, перед до мною різко гальмує попереду йде машина. Тисну гальмо, заднє колесо зносить в юз. Причому тисну не особливо різко, якийсь дивний асфальт, здається що слизький + у мене не свіжа гума. Загальмував але сильно очконул. Гума дубова, 5 + років їй вже. Замовляємо нову гуму:

Єдині вусики, які мене збуджують!)

Таке відчуття, що вони самі липнуть до дороги. Претензій до гуми більше немає.

Задня клітина є, гума нова є. Саме час переробити передні дуги. Мої дуги, які стояли на мотоциклі не дуги а кал кажанів бірми. При падінні від них більше шкоди ніж користі. Дзвоню майстру, який робив задню клітку. Пояснюю як хочу і моє замовлення йде в роботу.для початку ізготавліваеться пластина, на яку ми будемо зав’язувати дуги і нижнє кріплення:

За задумом при падінні на одну сторону, дуги повинні передавати удар на іншу сторону дуг. Нижнє і верхнє кріплення буде зав’язано між собою за схемою ножиць. Одні тиснуть на інші. При досягненні критичного навантаження кріпильні болти має зрізати і дуги повинні упиратися кріпленнями один в одного, зі зміщенням. Знизу дуг будуть зроблені слайдери, повинні страждати першими при падінні.

Паралельно замовлені експедиційні каністри по 5 літрів.

Паливо в них я возити не збираюся. Були куплені здебільшого для перевезення води (в дальняку не вистачало). Як буфер для падіння. Краще впасти на каністру і при її пошкодженні легше купити нову, ніж паяти вкрай рідкісний і дорогий пластик або вигинати дуги. Часто в роликах андрія бересневича бачу як вони його рятують. Можна ставити під мотоцикл при бортуванні переднього колеса. Можна додатково купити кран в них і використовувати як рукомийник або душ.

Продовжуємо з дугами:

Варитися верхня надбудова над фарою. На неї можна в’язати різний дріб’язок. Так само, в книзі кришеня і з роликів бересневича отримав поради що краще распределтяь вантаж по всьому мотоциклу, а не толко на задній його частині. Вона і так завжди перевантажена. На бездорі і при підйомах переднє колесо розвантажене і буває втрачає контакт з поверхнею.

Вона знімна, можна зняти.

Порівняння старих і нових:

За вагою 7.2 кг. Основна труба стінка 3мм. Центральні вставки і перегородки під каністри 2мм. Відправляємо на порошок:

Встановлюємо:

Відразу ж замовляємо додатковий багажничек на кофр, в дальняку якраз не вистачало:

Бічна ніжка теж в білому порошку і з розширеним п’ятаком.

Результатом по дугах дуже задоволений.

Далі, знову ж таки з книги кришеня і рекомендацій бересневича, мотомаксімуса встановив датчики тиску в колеса. Вкрай корисна річ.брав на аліці:

Ставив котофей

Працює на своєму акумі. Заряд від usb. За відгуками 1 раз на місяць. У спокійному положенні йде в сон. Показує тиск, час і температуру. 3 режими підсвічування. Сигнал і індикатор на занадто низьке або високе далвленіе, параметри задаєш сам.

На даннный момент мотоцикл в такому стані, дуже радує. Альтернативи поки не бачу, крім нової африки. Мотоциклу 31 рік, з пробігом 100 або 200к, бігає бадьорячком і дарує емоції. Ситуація така що вони тільки дорожчають з кожним роком. Rd 04 в оригінальному стані стає все менше. Rd 03 вже коштує кінських грошей в європі. У планах заміна, обслуга мотоцикла з використанням оригінальних запчастин і кріплень. Хочу багато всього поміняти, розібрати і обслужити вилку, прогресію, задній амортизатор і так далі і в такому дусі.

Всім дякую за увагу. Любіть свої мотоцикли і майте тверезу голову на плечах. Бобра)