Блог ім. Kot_3axap → литрофазер. Упорядкування.

20

Пролетіла в місцевому моточатику пропозиція забрати занедорого літровий фазер в злегка розібраному стані. Довелося хапати, якраз майстерня простоювала.

За словами, там типу все в порядку, сідай і їдь — треба тільки лише ais заглушити, а то я почав розбирати та часу не вистачило, а звідси їду… В іншому, типу, практично в ідеальному стані.ну, за запитану ціну мені було все одно в якому воно стані, аби комплектний та з доками. Тим більше, c ямахами справи не мав, цікаво було подивитися що там і як.

Мотик був виявлений частково розібраним-знятий радіатор та злита охлаждайка. Решта статків мені було невідомо, вирішив перевозити його і вже вдома дивитися що до чого.

Частково розкидавши, закинув у багажник і поїхав.

Вдома почав розглядати придбання. На кришці циліндрової головки пошкоджена фарба і пішла корозія люмінію.

Всі кронштейни-іржаві

Маніфолди карбюраторів всі потріскані

Сидіння злегка порване по шву

Колеса – без коментарів

11 років вік, а пробіг, як видно по протектору — мінімальний

Моцик роняли, але не сильно 🙂

Вихлопні маніфолди сумно іржаві

Ситуація з вдумливим ремонтом ускладнювалася тим, що моп злетів з обліку і треба ставити на реєстрацію заново, а для цього пред’являти на огляд в транспортному департаменті. Господаря на місці немає, але повинен приїхати на два дні через тиждень від покупки. Відповідно, треба зібрати моцик до цього дня в стан» аби їхав”, щоб відігнати і пред’явити наявність.а так як за словами господаря про хорошому стані, лише тільки системи додавання повітря в вихлоп відключена і її треба доглушити-з цього і почав. Півгодини роботи-нарізати різьблення в чотирьох отворах (всього-то скинути вихлоп для доступу, а радіатор вже знятий) та вкрутити болти з прокладками.

Відновлювати ais завдання не стояло ні зараз, ні в перспективі-комплект вже був відсутній. Ось на фотці з інтернету показана ця сама система. Погулявши по фазеровским форумам, прийшов до висновку що морочитися на даному етапі не варто, можна глушити.

Прикол дизайну в тому, що відсутня лампа тиску палива. Індикатор з лампою алладіна зав’язаний на датчик рівня в картері. При включенні запалювання йде перевірка ланцюжка індикації (лампочка загоряється), потім гасне і ти лише знаєш, що масло, в принципі (або в картері) є не заглядаючи в оглядове віконце, а прокачується воно куди-небудь чи ні — це зайва інформація.

У сервісній інструкції вказана процедура перевірки тиску масла. Для цього треба відкрутити болт-заглушку, що знаходиться за рамою над вихлопними маніфолдами (рука туди легко не лізе), запустити мот і подивитися, чи йде звідти масло. Якщо протягом хвилини нічого не з’явилося-рекомендується зупинити двигун, поки він не зловив клина.ну, заради інтересу багато пізніше (після перебирання мота і мотора) я цю процедуру виконав… Ну раз матами тут не можна, то сказати мені більше і нічого.

Отже, моцик зібраний, охлаждайка залита, можна запускати і їхати кататися…запустився він, що називається, з півоберта. Але щось стало пахнути бензином, і якась калюжа під мотом, і взагалі щось там по мотору теке і теке… Коротше, бензин злився звідусіль-і з вихлопної системи де стик з глушником, і з вентиляції карбів.

Довелося зсмикувати карби (та ще веселуха на 4х циліндрах) і жахатися вмісту.

Після первинної чистки, знімав в день по три рази для настройки поплавців

Така як двигун від r1, а у мене якраз завалявся карб від неї — на фото його немає) – думав, можна буде або замінити, або хоч деталі запозичити. Індіанська хата! різні вони від слова зовсім зважаючи різної компоновки мотів.

Зрештою, ввечері перед призначеним днем відвідування транспортного департаменту (а там в ці ковідіотскіе дні по запису тільки), домігся стійкої роботи. Покатався кілометрів 10, все норм, можна їхати.

І ось виїжджаю в призначений день, заздалегідь про всяк випадок. І через кілька кілометрів починають відключатися циліндри. Що робити? повертатися і підвиснути з доками? або все ж спробувати доїхати? поїхавши. По узбіччі, дещо як, швидкість 20 км/год з гірки, 10 км / год в гірку — і це на типу хайвеї. Дошкандибати. Поки чекав колишнього господаря, підібрав камінь і давай обстукувати цей нещасний карбюратор, щоб поплавці відліпити.огляд був виконаний, доки заповнені і подані на реєстрацію, пора їхати додому.танці з бубном каменем допомогли-поїхав як новенький, проблеми знову з’явилися вже на під’їзді додому. Добрався.

Настав вренмя повного розбирання і приведення агрегату у осудний вигляд і стан.при написанні цього опусу виявив, що кудись засунув більшу частину фоток, що покриває період від повністю розібраного мота до закінчення збірки. Незрозуміло. Якщо знайду – може доповню пост. А може і ні.

Якщо коротко, моцик був розкиданий на частини, іржа прибрана, де треба пофарбований, гума замінена-як на колесах, так і на маніфолдах карбюратора.

Потертості на двигуні усунені в подальшому процесі.

Батарея стояла новомодна літевоіонна, але дохла. Під рукою виявилася своя близького типорозміру, нова але пролежала років зо два на полиці і все ще тримала повний заряд, на ній і катався.

Прикольна фішка на карбовом моті-паливний насос.

Задні вогні замінені на якийсь афтермаркет, з інтегрованою функцією поворотників. Оригінальні вогні були віддані разом з мотом, їх і поставив, включаючи оригінальні поворотники (функціонал цих якось не сподобався, але це на любителя).

Центральна підніжка-це завжди зручно!

У моцике є система exup-стоїть перед глушником заслінка, керована сервоприводом. Її положення зав’язано на обороти двигуна.заслінка була розібрана, почищена, змазана де треба.

Для виїмки мотора частина рами розбірна.

Кришку треба чистити-фарбувати.

При розбиранні мотора проблем виявлено не було (при їзді теж не виявлено).

Кришка мала досить глибокі подряпини від ковзання. Шліфувати!

А після шліфування-фарбувати!

Коли була виявлена проблема з карбами, відразу ж був замовлений ремкомплект.

Нарешті він доїхав і можна знову розбирати карбюратор.

Тут традиційно мала бути ще купа фоток, але, як сказав раніше — кудись поділися вони.

Проте, двигун був зібраний, зовнішній стан двигуна приведено в порядок.вилки, гальма-перебрані. Сидіння-зашито. Пластик — наполирован.креплние багажника демонтовано (багажник був відданий замкнений без ключа, ключ загублений), оригінальні ручки для пасажира встановлені — зовнішній вд перетворився в кращу сторону.

Кататися. Що можу сказати – з пререб карбюратором їде як треба, всі проблеми відразу пішли.покатався-покатався, та й виставив на продаж і незабаром передав новому власнику (після ретельного допитливого огляду і довгого тестрайда). В цілому він мені не зайшов за сукупністю різних причин.було цікаво поколупатися-виконано.залишати в гаражі-сенсу особисто мені немає. А ось що найбільше мені в цьому моцику сподобалося-складні дзеркала. Це зручно, особливо якщо моцики під чохлами.

А поки моцик продавався, з’явилася нова іграшка, набагато більш мені цікава.