Аналіз крові замість алкотестера? Навіть якщо ви тверезий, вони все одно відберуть у вас права

365

Допустима норма алкоголю на алкотестері ще не означає, що вас не позбавлять прав

Багато водіїв, які не впевнені у своїй тверезості, перед тим як сісти за кермо, перевіряють свою ступінь сп’яніння з допомогою аматорського алкотестера, який сьогодні купити не проблема. Так, багато хто розуміють, що їхні свідчення можуть відрізнятися від показань алкотестера, який використовують співробітники ДПС. Але тим не менш це не зупиняє деяких водіїв, які сідають за кермо напідпитку. Багато водіїв вважають, що у крайньому випадку замість перевірки на алкотестері доведеться пройти медобстеження в медустанові, здавши аналізи. Зазвичай в цьому випадку чимало водіїв думають, що для медобстеження в лабораторії буде потрібно якийсь час, за який залишковий алкоголь випарується з організму. На жаль, такі розрахунки не працюють. Навіть будучи тверезим, ви все-таки можете позбутися прав.

Аналіз крові замість алкотестера? Навіть якщо ви тверезий, вони все одно відберуть у вас права

По-перше, ви повинні знати, що якщо алкотестер показав, що ви тверезий (тобто вміст алкоголю у видихуваному повітрі менше допустимої норми 0,16 міліграма на літр повітря, що видихається), це не означає, що при медичному огляді в медустанові при аналізі крові концентрація алкоголю буде нижче допустимої норми. Повірте, є чимало випадків, коли водіїв позбавили прав за результатами аналізу крові, незважаючи на те, що алкотестер не виявив перевищення норми. Так, це швидше виняток, ніж правило, але тим не менше факт має місце бути. Тим більше, що співробітники ДПС мають право направити водія на медосвідчення. Ось які на це є підстави відповідно до законодавства:

  • Відмова від перевірки на алкотестері
  • Незгоду з результатами перевірки на стан сп’яніння, проведеної співробітниками ДПС
  • Якщо співробітники ДАІ вважають, що водій знаходиться в стані сп’яніння, незважаючи на те, що алкотестер не виявив у видихуваному повітрі наявність алкоголю вище допустимої норми
  • Якщо результат необхідний для підтвердження чи спростування факту порушення чи злочину

По-друге, ви повинні пам’ятати, що якщо ви не згодні з результатами проведення перевірки на алкотестері, ви вправі вимагати проведення повноцінного медичного огляду в медустанові, де є лабораторія.

Аналіз крові замість алкотестера? Навіть якщо ви тверезий, вони все одно відберуть у вас права

Якщо ж ви погодитеся з результатами огляду на алкотестері, підписавши відповідний документ, то співробітник ГИБДД може і не направити вас на додаткове медичне обстеження, а результати тестування на алкоголь будуть доказом вашого керування автомобілем у стані сп’яніння.

Аналіз крові замість алкотестера? Навіть якщо ви тверезий, вони все одно відберуть у вас права

Так що, як бачите, не потрібно довіряти своїм аматорським алкотестерам, сідаючи за кермо в легкому сп’янінні або з похмілля. Адже ваш алкотестер може показати неправильні значення алкоголю у видихуваному повітрі, які можуть істотно відрізнятися від показань алкотестерів, використовуваних співробітниками ДІБДР. Але ще гірше, коли у вас візьмуть кров, щоб перевірити вміст алкоголю. В цьому випадку навіть нульові показання вашого кишенькового алкотестера можуть на ділі виявитися наявністю алкоголю в крові більше допустимої норми. Нагадаємо, що відповідно до статті 12.8 допустимий максимальний вміст алкоголю в крові становить 0,3 грама і абсолютного етилового спирту на 1 літр крові.

Коли поліція має право перевірити водія на алкоголь?

Аналіз крові замість алкотестера? Навіть якщо ви тверезий, вони все одно відберуть у вас права

Згідно з Наказом МВС РФ від 23.08.2017 р. № 664 «Про затвердження Адміністративного регламенту виконання Міністерством внутрішніх справ Російської Федерації державної функції по здійсненню федерального державного нагляду за дотриманням учасниками дорожнього руху вимог законодавства Російської Федерації в області безпеки дорожнього руху» співробітники поліції мають право відсторонити водія від керування транспортним засобом з метою проведення огляду водія на стан сп’яніння. Правда, згідно чинному законодавству для цього у співробітників ДПС повинні бути вагомі підстави. Ось достатні підстави для проведення огляду водія:

  • запах алкоголю з рота
  • нестійкість пози
  • порушення мовлення
  • різка зміна забарвлення шкірних покривів особи
  • поведінка, що не відповідає обстановці

Далі співробітники ДАІ зобов’язані в присутності двох понятих оформити протокол про відсторонення водія від керування транспортним засобом. Також допускається оформлення протоколу без понятих при відеофіксації процесу оформлення протоколу.

Аналіз крові замість алкотестера? Навіть якщо ви тверезий, вони все одно відберуть у вас права

Потім співробітники ДПС проводять перевірку водія на місці за допомогою технічних засобів вимірювання, що забезпечують запис результатів дослідження на паперовому носії, дозволених до застосування Федеральною службою по нагляду у сфері охорони здоров’я, повірених у встановленому законодавством Російської Федерації порядку, тип яких внесено до державного реєстру затверджених типів засобів вимірювань (з допомогою алкотестера). У разі відсутності у екіпажу ДПС алкотестера перевірка на алкоголь може бути проведена на найближчому посту ДПС або в іншому приміщенні органу внутрішніх справ, де таке спеціальний технічний засіб має.

У яких випадках співробітники ДАІ мають право направити водія на медичний огляд на стан сп’яніння?

Згідно з пунктом 234 Наказу МВС РФ № 664 від 23.08.2017 року підстави для направлення водія на медосвідчення в медустанову наступні:відмова водія транспортного засобу від проходження огляду на стан алкогольного сп’яніння
незгоди водія транспортного засобу з результатами огляду на стан алкогольного сп’яніння
наявність достатніх підстав вважати, що водій транспортного засобу перебуває в стані сп’яніння, і негативний результат обстеження на стан алкогольного сп’яніння
вчинення адміністративного правопорушення іншою особою (за винятком осіб, зазначених у частинах 1 і 1.1 статті 27.12 Кодексу), щодо якого є достатні підстави вважати, що воно знаходиться в стані сп’яніння
визначення наявності в організмі алкоголю чи наркотичних засобів, якщо результат огляду необхідний для підтвердження чи спростування факту вчинення злочину чи адміністративного правопорушення, для розслідування по кримінальній справі, для об’єктивного розгляду справи про адміністративне правопорушення

Зверніть увагу, що працівники ДПС зобов’язані скласти протокол про направлення водія на медосвідчення в присутності двох понятих або в їх відсутність з використанням відеозапису процедури складання протоколу.

Аналіз крові замість алкотестера? Навіть якщо ви тверезий, вони все одно відберуть у вас права

Згідно з чинним законодавством водій зобов’язаний пройти медичний огляд. Якщо відмовитися, то настане адміністративна відповідальність за відмову від медобстеження, яка загрожує позбавленням прав.

Так що, як бачите, навіть при нульовому показнику алкотестера співробітники ДІБДР мають підстави направити вас на медосвідчення в медичний заклад, в якому є відповідна лабораторія, де можна встановити вміст алкоголю в крові.

Аналіз крові замість алкотестера? Навіть якщо ви тверезий, вони все одно відберуть у вас права

І не факт, що при допустимій нормі алкоголю у видихуваному повітрі у вас не знайдуть алкоголь в крові, рівень якого більше встановленої законом норми. В цьому випадку ви ризикуєте позбутися прав. Ось чому не можна сідати за кермо з похмілля або у легкому стані сп’яніння.

Як проводиться медичний огляд водія?

Аналіз крові замість алкотестера? Навіть якщо ви тверезий, вони все одно відберуть у вас права

Цей порядок регулюється Наказом Моз Росії від 18.12.2015 N 933н «Про порядок проведення медичного огляду на стан сп’яніння (алкогольного, наркотичного або іншого токсичного)».

Згідно з пунктом 4 даного наказу медичний огляд включає в себе наступні огляди і дослідження:а) огляд лікарем-фахівцем (фельдшером)

б) дослідження видихуваного повітря на наявність алкоголю

в) визначення наявності психоактивних речовин у сечі

г) дослідження рівня психоактивних речовин у сечі

д) дослідження рівня психоактивних речовин в крові

В яких випадках при медичному огляді водія беруть аналіз крові?

Аналіз крові замість алкотестера? Навіть якщо ви тверезий, вони все одно відберуть у вас права

Варто звернути увагу, що при медобстеження водія медпрацівники також спочатку зобов’язані перевірити водія на вміст алкоголю у видихуваному повітрі і тільки за наявності підстав у подальшому проводиться забір біоматеріалів для аналізу. Якщо вміст алкоголю у видихуваному повітрі нижче 0,16 міліграма на один літр повітря, що видихається, то забір крові та інших біоматеріалів може проводитися тільки

при наявності у водія не менше трьох клінічних ознак сп’яніння.

Ця норма прописана в наказі Моз №933н. Мова йде про підпункті 12 цього наказу. Ось як він виглядає:

При медичному огляді осіб, зазначених у підпункті 1 пункту 5 цього Порядку, відбір біологічного об’єкта (сеча, кров) для направлення на хіміко-токсикологічні дослідження здійснюється незалежно від результатів досліджень видихуваного повітря на наявність алкоголю.

При медичному огляді осіб, зазначених у підпунктах 2-10 пункту 5 цього Порядку, за наявності не менше трьох клінічних ознак сп’яніння, передбачених додатком N 2 до цього Порядку, та негативному результаті першого або повторного дослідження видихуваного повітря на наявність алкоголю відбирається проба біологічного об’єкта (сеча, кров) для направлення на хіміко-токсикологічне дослідження з метою визначення засобів (речовин) або їх метаболітів (за винятком алкоголю), що викликали сп’яніння.