8 способів викрадення, часто використовуваних грабіжниками

12

Величезна популярність і затребуваність автомобілів, особливо дорогих і високотехнологічних моделей, робить їх відмінною мішенню для любителів легкої наживи. Незважаючи на всі заходи, що вживаються виробниками систем безпеки , викрадення автомобілів як і раніше займає одне з перших місць в статистиці правопорушень. Методів же, якими водіїв позбавляють їх особистої власності, існує дуже багато.

Електронні системи керують автомобілем і контролюють роботу всіх його вузлів. Здавалося б, з їх допомогою можна заборонити включення двигуна і заблокувати критичні системи, якщо автомобіль заводиться не оригінальним ключем або ж не отримав цифровий код. Іммобілайзер, що блокує автомобіль, допоможе захистити його від спроб викрадення, якщо їх робить дилетант. Фахівці, що володіють широким знаннями в системах безпеки, вирішують проблему, підключаючись безпосередньо до шини електронного блоку. Деякі ж використовують більш простий метод, просто замінюючи типові для конкретної моделі електронні блоки, щоб без перешкод завести машину.

Системи безключового доступу вважаються одними з найбільш зручних доповнень, що інтегруються в автомобілі. Власник автомобіля розпізнається по електронному коду, який вшивається в брелок і передається «по повітрю». На жаль для автовласників, будь-який радіосигнал можна перехопити, володіючи досить чутливою антеною. Це і роблять викрадачі, щоб потім використовувати перехоплений ключ для злому машини.

Як показує сумний досвід, установка автосигналізації і використання брелків для її включення і відключення не є панацеєю від викрадачів. Вони пускають в хід пристрої для перехоплення радіосигналу в той момент, коли в машині включається сигналізація. Звичайне відтворення сигналу дозволяє відключити систему безпеки і потрапити всередину.

Цей метод з’явився після широкого поширення електромобілів. Використовуючи уразливості електрокарів, викрадачі отримують доступ до бортового комп’ютера і перехоплюють управління. Методи при цьому використовують різні, наприклад,» теслу ” зламали через медіасистему, використовуючи підключення до wi-fi.

Для злому досить старих автомобілів немає необхідності придумувати складні підходи або використовувати електронні інструменти. У них часто взагалі немає сигналізації, а якщо вона і є, то легко відключається під капотом. Відсутність електронних сторожів дозволяє завести двигун, використовуючи тільки власні пальці, щоб скрутити дроти запалювання.

Незважаючи на таке дивне застосування, методи соціальної інженерії працюють і тут. Головне завдання приманки полягає в тому, щоб виманити водія з-за керма. Фантазія ж в цьому випадку безмежна: красива дівчина може попросити про допомогу, підліток вдарить машину або спробує зламати дзеркало. Як тільки водій вийде з машини, його місце відразу ж займе викрадач. Як правило, в таких ситуаціях ключі залишаються в замку запалювання.

У будь-якому місці, де автомобіль залишається без нагляду, наприклад, в автомобільному сервісі, машина може отримати небажані модифікації. До системи безпеки можуть прив’язати ще один ключ, пошкодити протиугінну сигналізацію або ж залишити лазівку, щоб потім відкрити капот. На жаль, таку “модернізацію” виявити дуже складно, з першого погляду її точно не помітиш, а для виявлення потрібні тривалі пошуки.

Послуги евакуатора стали звичними, а» з’їхав ” таким чином з місця стоянки автомобіль не викликає ніякого подиву. Хіба що власник потім буде довго шукати свою машину і навряд чи знайде, оскільки за кермом евакуатора буде викрадач, який не має ніякого відношення ні до аварійних служб, ні до органів правопорядку.