71-річний француз почав перетин Атлантики в бочці

217

Дерев’яна бочка і відставний парашутист в ній у водах Атлантики: пригода довжиною в три місяці

Давньогрецький філософ Діоген, як ми пам’ятаємо, жив у бочці. Він був кініком, проповідників просту, але таку недоступну сьогодні людині «розумного» річ, що щастя неможливо купити, але тим не менш воно доступне всім, досить позбавитися від умовностей і искусственностей, стійко переносити труднощі і в них самовдосконалюватися і розвиватися, загартовуючи дух і характер. Такої людини неможливо зламати практично неможливо звернути з обраного ним шляху.

Дивіться також: З Ісландії в Росію на Чемпіонат з футболу 2018 на «Ниві»

Напевно, тому 71-річного француза Жан-Жака Савіна можна вважати одним з послідовників того далекого мислителя. Морально і технічно наш сучасник дуже близький з ним за духом. Вся справа в тому, що Савін спорудив собі велику бочку (правда, не глиняну, а в основному зроблену з дерева) з ліжком, маленькою кухнею і кількома ілюмінаторами, щоб у ній не просто жити невизначений час, але переплисти Атлантику, помістивши всередину себе на одній стороні океану і вийшовши на берег (якщо пощастить) на інший.

Дивно сміливий пенсіонер покластися виключно на волю природи, адже в бочці немає двигуна, він буде використовувати океанські течії для прибуття в пункт призначення (Південна або Північна Америка). Днями сміливець подався з Канарських островів від африканського узбережжя.

В інтерв’ю одному французькому виданню Жан-Жак підкреслив, що ідея прийшла до нього після прочитання книги французького яхтсмена Алена Бомбара «За бортом по своїй волі». В її заключній частині він згадує про ідею плавання в бочці. У Бомбара не склалося…, а от у нашого сучасного Синдбада-мореплавця все попереду, як мінімум тому, що він ризикнув.

71-річний француз почав перетин Атлантики в бочці

На судні, схоже, встановлені сонячні панелі для електрообладнання, але в іншому інтер’єр виглядає досить мінімалістичним. Щоб бочка не перекидалася на хвилях, в нижній її частині, мабуть, як і належить, прироблений кіль або як мінімум палуба має якимось баластом для рівноваги.

Пригода носить інформаційний онлайн-характер, оскільки пересування мореплавця і його прогрес можна відстежити на цьому веб-сайті: share.findmespot.com

71-річний француз почав перетин Атлантики в бочці

Станом на 11 годин 54 хвилини дня по МСК мандрівник знаходиться на широті 27.45727 і довготі -18.36276, приблизно в 50 км від того місця, звідки він вирушив. Попереду 5 тис. км солоної води.

Дивіться також: Політ родстера Tesla можна відстежити за допомогою цього сайту

Військовий парашутист у відставці очікує, що він буде рухатися зі швидкістю близько 1-2 миль в годину (1.6-3.2 км/год), а це означає, що його поїздка може зайняти принаймні близько двох-трьох місяців.

На додаток до звичайного асортименту продуктів харчування і припасів Савін також приховав фуа-гра і дві пляшки вина, білого – для Нового року і червоного – для свого дня народження. Запас провіанту і прісної води також на борту є.

По дорозі Савін буде скидати GPS-маркери, щоб французька океанографічна організація JCOMMOPS могла вивчати океанські течії. Також він буде виходити з бочки, щоб поплавати, розім’ятися і половити рибу для їжі. Благо, що маршрут проходитиме по теплих океанічних вод.

Загалом, побажаємо йому удачі! Головне, щоб він не заплив замість Америки куди-небудь в Індію… А то мало.