5 причин відмовитися від покупки автомобіля з автоматичною КПП

330

Ось в чому слабкі місця автомобіля з АКПП

Минулого тижня ми розповіли вам про п’ять слабких сторонах механічної автомобільної коробки перемикання передач: 5 причин відмовитися від покупки автомобіля з ручною КПП

Як виявилося, непогрішна «механіка», якщо розібратися в питанні її використання краще, також має ряд серйозних і не дуже недоліків, які можуть вийти боком невмілим автомобілістам. Поломки або незручності при грубій, неправильної експлуатації МКПП їм будуть забезпечені. На тлі автоматичних коробок перемикання передач механіка після таких міркувань виглядає якось блякло:

У автоматичних КПП є переваги в крутному моменті

Ударні навантаження забезпечені для МКПП при різкому «утикання» передач

Їзда з мінімальною швидкістю: на механіці складніше

Швидкість переключення передач: швидко переключитися не вийде

На механіці потрібно навчитися їздити

5 причин відмовитися від покупки автомобіля з автоматичною КПП

Але в реальності у «автоматів» мінусів не менше. Ось найбільш популярна «п’ятірка» переваг механічних коробок передач перед своїми автоматичними конкурентами:

1. Ціна. Автоматична КПП коштує дорожче МКПП

5 причин відмовитися від покупки автомобіля з автоматичною КПП

Це найочевидніший і перший мінус всіляких автоматичних систем перемикання передач. Ви ніколи не зможете придбати нову автоматичну коробку передач за ціну нижче аналогічної «механіки». Це просто неможливо хоча б тому, що технологічно будь автоматика буде коштувати дорожче самої «навороченной» ручний КПП.

Дивіться також: Механічна коробка передач автоматичної проти

У багатьох автомобілях, навіть у США (зазвичай це стосується спортивних авто), автоматична коробка буде йти в якості опції. Додайте до цього можливість придбання різноманітних систем автоматизації перемикання передач і ви зрозумієте, що на 1.500-2.000 доларів переплати ви не можете зупинитися.

2. Ефективність

5 причин відмовитися від покупки автомобіля з автоматичною КПП

З одного боку, завдяки наявності гідротрансформатора на автомобілях з автоматичною КПП відбувається посилення крутного моменту. Воно короткочасне, але достатнє для більш інтенсивного прискорення з позиції «стоячи на лінії старту» (детальніше можна прочитати в матеріалі про переваги автоматичної трансмісії).

З іншого боку, за рахунок того ж трансформатора, що працює на трансмісійної рідини, ефективність передачі крутного моменту в більш тривалий період їзди на автомобілі (скажімо, за повний день з його пробками, стартами зі світлофорів, їзді на крейсерській швидкості по шосе і т. д.) у автомобіля з АКПП буде нижче, ніж в аналогічної механічної коробки передач. Таким чином, виходить, що система передачі потужності за допомогою механічної КПП залишається однією з найефективніших.

3. Вага

5 причин відмовитися від покупки автомобіля з автоматичною КПП

Будь-яка автоматична коробка буде важити більше свого механічного аналога. Наприклад, Subaru WRX з варіатором буде важити на 60 кг більше, ніж аналогічний автомобіль з МКПП. У Ford Mustang різниця менше – 12 кг, але вона також не на користь автомобіля з «автоматом».

4. Завести штовхачем

5 причин відмовитися від покупки автомобіля з автоматичною КПП

Так, якщо автомобіль заглох і не бажає заводитися, його можна спробувати завести з штовхача. Включаємо запалювання, ставимо механіку на нейтралку і починаємо розганяти автомобіль. Як тільки швидкість буде достатньою, вижимаємо зчеплення, вмикаємо другу передачу – відпустка зчеплення… і може бути, вам пощастить запустити мотор. Як тільки двигун завівся, необхідно вичавити педаль зчеплення, щоб двигун не заглох знову. Якщо не допомогло – повторити!

З автомобілем на АКПП все дещо складніше у тому плані, що запустити машину з буксира можна і на «автоматі», але хто дасть гарантію, що дорога АКПП не зламається?

5. На яку передачу їдемо?

5 причин відмовитися від покупки автомобіля з автоматичною КПП

П’ятий мінус автоматичних трансмісій, швидше, стосується водіїв-початківців. Іноді важко визначити, на яку передачу рухається автомобіль на автоматичній коробці – це перше. Друге – перемикатися коробка може абсолютно невпопад, чим сильно дратує деяких водіїв, навіть якщо мова йде про дуже дорогих версіях автоматичної трансмісії.

Загалом, з механікою автомобіліст отримує максимальний контроль над усіма системами управління машини, що при належних навичок дасть серйозні переваги перед власниками автомобілів з «автоматами».