5 датчиків під капотом, за якими мало хто стежить, а даремно

64

У сучасному автомобілі інформація про швидкість, температуру і роботу мотора стікається в електронний блок управління, який запускає потрібні алгоритми управління агрегатом і трансмісією, а також змінює їх налаштування в залежності від ситуації. Ну а збирають всю інформацію датчики, за справністю яких треба стежити, інакше не минути серйозних проблем.

Один з найважливіших — датчик положення дросельної заслінки. Його дані використовуються в розрахунках складу паливоповітряної суміші і кута випередження запалювання. Найчутливіший елемент датчика зроблений у вигляді полімерної плівки з графітовим напиленням, що утворює доріжки, по яких ковзає повзунок. Якщо доріжки руйнуються, то опір спотворюється. В результаті датчик видає неправильний струм, через що» мізки ” змінює параметри суміші, і машина починає смикатися.

Наступним відзначимо регулятор тиску палива, який налаштовує роботу паливного насоса. Якщо цей датчик виходить з ладу, то мотор починає нестійко працювати на холостих, а також не розвиває повної потужності.