20 видів найдивніших фар і задніх ліхтарів в автомобілях

343

Ось самі незвичайні передні і задні фари в автомобілях.

Автосвіт пройшов довгий шлях з тих пір, як вперше компанія Форд в 1908 році налагодила серійне виробництво автомобілів. За цей час багато води витекло. Автомобілі стали не тільки технологічно складніше, безпечніше, могутніше, економічніше і комфортніше, але і в цілому більш красивими за рахунок приголомшливих дизайнерських рішень.

До речі, зовнішність автомобіля в минулому залежала від того, як автомобіль позиціонувався і яку категорію мав. Наприклад, якщо автомобіль наділявся спортивним характером, то машина, природно, отримувала спортивний дизайн. Якщо виробник не робив ставку на розкіш, то машина набувала елегантний стиль. Тим не менше при проектуванні зовнішнього дизайну конструктори завжди думали про практичності. Сучасний дизайн автомобілів сьогодні, навпаки, щільно зав’язаний на емоційному сприйнятті автомобіля споживачем.

З моменту появи перших автомобілів чого тільки не випустили автовиробники! Перший час багато автомобілі не мали лобового скла. У деяких машинах на початку 1900-х років були відсутні навіть двері. Але з перших днів у багатьох автомобілях була одна річ – робочий набір головної оптики і, звичайно ж, майже завжди присутні задні ліхтарі. Правда, до 30-х років минулого століття зовнішність передніх і задніх фар залишала бажати кращого з-за особливостей конструкції кузова автомобілів початку 20 століття.

20 видів найдивніших фар і задніх ліхтарів в автомобілях

І тільки в 1930-х роках, коли в автопромисловості стали застосовувати шасі цілісного типу, щоб зробити автомобілі більш легкими і конструктивно міцними, в автоіндустрії почалися експерименти з унікальними елементами зовнішнього дизайну. Особливо спереду і ззаду автомобілів.

В результаті світ побачив, як почали змінюватися передні і задні фари, стаючи повноцінною частиною машини. І тільки в середині 1930-х років фари на багатьох автомобілях перестали виглядати незграбними доповненнями.

Так фари і задні ліхтарі почали змінюватися разом з формами автомобіля, еволюціонуючи з кожною новою моделлю, що випускається на авторинок. Оптика стала частиною загального дизайну кузова, що дозволило дизайнерам в автопромисловості створювати стрункі і агресивні по зовнішності автомобілі, які добре поєднувалися з мінливими культурними поглядами населення.

На жаль, досить часто автовиробники помилялися. Іноді навіть найдрібніші деталі дизайну в передніх фарах або задніх ліхтарях могли зіпсувати загальне сприйняття естетики автомобіля. І таких прикладів чимало. Ми зібрали для вас ТОП-22 найдивніших фар, з якими стикався автосвіт.

Dodge Charger

20 видів найдивніших фар і задніх ліхтарів в автомобілях

Dodge Charger першого і другого поколінь мають схожий дизайн. В якості прикладу ми вирішили включити в наш рейтинг друге покоління автомобілів, які випускалися з 1968 по 1970 рік. У цей період компанія Dodge випускала дводверний фастбек, який є культовим автомобілем і продажі якого перевищили початкові плани компанії. Так, у 1968 році планувалося випустити 35 000 автомобілів. В результаті було випущено 100 000 шт.

Багато критики завжди ставили під сумнів дизайн цього фастбека. Особливо рішення замаскувати передні фари за гратами радіатора. І дійсно, ви не бачите на фотографії вище ніяких лампочок. Насправді вони приховані за гратами радіатора. Причому такий дизайн був у першому поколінні. Але коли вийшло друге покоління, багато були розчаровані тим, що передні фари залишилися заховані за ґратами. Це одне із самих дивних рішень компанії Dodge за всю її історію.

Alfa Romeo SZ

20 видів найдивніших фар і задніх ліхтарів в автомобілях

Ось ще один дивний автомобіль з передньою оптикою, яка являє собою шість квадратних фар у вигляді кубів. Тим не менше в цілому автомобіль мав унікальний дизайн, який зазначили ведучі передачі Top Gear. Правда, сама оптика не так сильна, як весь дизайн в цілому. Однак автомобіль дійсно вийшов не схожим ні на кого.

Tatra 603

20 видів найдивніших фар і задніх ліхтарів в автомобілях

Хочете вірте, хочете ні, але компанія Tatra була виробником розкішних автомобілів в Чехословаччині з 1950-х років. Наприклад, компанія випускала модель Tatra 603 з 1950 по 1962 рік, яка представляла собою 4-дверний великий розкішний седан, оснащений V8 двигуном 2,5 літра, який працює в парі з 4-ступінчастим автоматом, який мав опцію зміни передавальних чисел. Загалом, ця машина була напхана багатьма технологіями, здатними в ті роки здивувати будь-кого.

Але, мабуть, найцікавішим в цьому автомобілі був дизайн передніх фар. Не часто ви знайдете автомобіль, оснащений спереду трьома фарами, одна з яких знаходиться прямо по центру решітки радіатора. Погодьтеся, виглядає дивно.

Fiat Multipla

20 видів найдивніших фар і задніх ліхтарів в автомобілях

Автовиробники з Італії досить рідко виробляють некрасиві автомобілі. Але у випадку з Fiat Multipa можна однозначно сказати, що італійці прорахувалися, розробивши ризикований дизайн автомобіля. Машина виготовлялася з 1998 по 2010 рік. Далі авто випускалося в Китаї під маркою Zoyte M300. Найбільше в цій моделі бентежать передні фари, які дуже погано поєднуються з дизайном кузова.

Nissan Cube

20 видів найдивніших фар і задніх ліхтарів в автомобілях

Nissan Cube – малолітражний автомобіль, який випускався в період між 2009 і 2014 роками. І хоча цей автомобіль має набагато довшу історію і досі продається в Японії, він не користувався успіхом на ринках за межами Японії. Швидше за все, це пов’язано в першу чергу з незграбним дизайном. Плюс Nissan Cube був малопотужним.

Особливій критиці у цій машині зазнали задні ретрофонари, розташовані дуже низько.

Renault Avantime

20 видів найдивніших фар і задніх ліхтарів в автомобілях

Ось ще один автомобіль зі спірним дизайном, який випускався всього три роки, починаючи з 2001 року. Французи виготовили всього 8500 автомобілів.

З самого початку проектування автомобіля конструктори зробили помилку. Вони хотіли створити гібрид мінівена, великого седана і купе 2+2, доповнивши його елементами від кабріолета. Загалом, намагалися поєднати в машині несумісне. В результаті машина вийшла негарною. Самим дивним елементом в автомобілі були задні ліхтарі з хрестоподібним дизайном у формі діаманта, які псували і без того жалюгідний зовнішній вигляд.

Alfa Romeo Montreal

20 видів найдивніших фар і задніх ліхтарів в автомобілях

Montreal був спортивним купе, який випускався італійською компанією Alfa Romeo з 1970 по 1977 рік.

Дизайн машини створив Марчелло Гандіні. В цілому машина вийшла красивою і стильною. Але це й не дивно, враховуючи успіхи дизайнера при створенні Lamborghini Countach LP400 і першого покоління BMW 3-ї серії. Тим не менш у Alfa Romeo Montreal вийшли дивні передні фари, які нагадують повіки людських очей. На жаль, подібний стиль фар не ідеально вписався в дизайн решітки радіатора.

BMW i3

20 видів найдивніших фар і задніх ліхтарів в автомобілях

BMW представила малолітражний електричний i3 як концепції на Міжнародному автосалоні 2011 року в Лейпцигу, Німеччина. Мініатюрний 5-дверний хетчбек був досить популярний і переміг у номінації «Автомобільний дизайн року-2013» у своїй категорії.

Зверніть увагу на дивні світлодіодні задні ліхтарі U-подібної форми, які, на думку критиків, не дуже підійшли скляної задньої двері. Але, як мовиться, про смаки не сперечаються.

Citroen C4 Cactus

20 видів найдивніших фар і задніх ліхтарів в автомобілях

Цей автомобіль випускається з 2014 року і користується попитом у Європі, Австралії, Південній Африці і Південній Америці. У 2018 році машина піддалася редизайну, який, як вважають багато шанувальників кросовера, зіпсував зовнішній вигляд. В першу чергу спірною виглядає передня оптика. До речі, сьогодні в автодизайні подібний стиль (3 комплекти передньої оптики) передніх фар стає модним. Сьогодні, наприклад, такого ж стилю дотримуються корейці в своїх нових кросоверах Hyundai Kona і Santa Fe.

Jeep Cherokee

20 видів найдивніших фар і задніх ліхтарів в автомобілях

Дизайн класичного Jeep Cherokee кардинально почала змінюватися з п’ятого покоління. Продовжують цю тенденцію і сьогоднішні нові моделі. Вперше позашляховик зі спірним некласичним дизайном з’явився на ринку в 2013 році. Це був перший автомобіль Jeep, в якому використовувалася платформа Fiat Compact Chrysler Fiat Automobiles Compact Wide, розроблена спільно Chrysler і Fiat.

Яблуком ж розбрату в новому дизайні стали роздільні передні фари. Для багатьох шанувальників автомобілів Jeep це було ударом. Багато любителі Cherokee не пробачили це компанії до цих пір.

Pontiac Aztek

20 видів найдивніших фар і задніх ліхтарів в автомобілях

Якби Fiat Multipa був визнаний як один з найбільш погано спроектованих автомобілів в Європі, в Америці, безсумнівно, автомобілем з самим жахливим дизайном є Pontiac Aztek. Цей кросовер проводився 5 років, з 2000 по 2005 рік. Машина була розроблена Томом Пітерсом, якому також, на диво, була доручена розробка Chevrolet Corvette C7.

Компанія General Motors сподівалася, що Pontiac Aztek стане стартом відродження бренду, але в підсумку машина, навпаки, отримала багато критики за стилем.

Honda Clarity

20 видів найдивніших фар і задніх ліхтарів в автомобілях

Ця машина була випущена як електрокар, що працює на водневих паливних елементах. Через два роки машина отримала гібридну версію. Седан насправді вийшов у цілому красивим. Але є в дизайні і ризиковані елементи. Найбільш спірними є передні фари і довгі недоречні світлодіодні стрічки.

Maserati 3200 GT

20 видів найдивніших фар і задніх ліхтарів в автомобілях

Цей автомобіль випускався з 1998 по 2002 рік. Дизайн Maserati 3200 GT віддає належне чудовій моделі 3500 GT кінця 1950-х.

Зверніть увагу на дивні задні ліхтарі, які дивують своїм зовнішнім виглядом. До речі, це світлодіодні ліхтарі, які стали одними з перших у світі, які з’явилися на серійних автомобілях. На жаль, дизайн задньої оптики виглядає сумно.

Hyundai Santa Fe

20 видів найдивніших фар і задніх ліхтарів в автомобілях

У своєму четвертому сьогоднішньому покоління Hyundai Santa Fe дивує своїм зовнішнім виглядом. Зверніть увагу, як компанія Hyundai змінила мову дизайну. Особливо передньої частини кросовера. Дизайн називається Composite Light, він включає фірмову каскадну решітку радіатора і світлодіодні денні ходові вогні, розташовані поверх світлодіодних фар.

В цілому передня частина машини виглядає непогано. Але якщо брати весь дизайн кузова, то передня частина не дуже поєднується із загальним стилем.

Ferrari Daytona

20 видів найдивніших фар і задніх ліхтарів в автомобілях

Головною особливістю ранніх моделей Ferrari Daytona були передні фари, розташовані за акриловим склом.

Chrysler Crossfire

20 видів найдивніших фар і задніх ліхтарів в автомобілях

Під час співпраці Daimler і Chrysler на світ з’явився цей дивний автомобіль. Виробництво цієї машини припинилося в 2008 році.

На жаль, автомобіль вийшов не тільки не дуже надійним, але і мав кілька спірних деталей дизайну. Наприклад, у багатьох критиків були питання до переднім і заднім ліхтарям. Особливо дивувала геометрія задньої оптики.

Bentley Bentayga

20 видів найдивніших фар і задніх ліхтарів в автомобілях

Ця машина – реальний приклад того, що за гроші не купити зовнішність. Цей автомобіль вже не раз увійшов в різні антирейтинги з-за убогого дизайну. Зверніть увагу на передні фари, які абсолютно (!) недоречні на позашляховику.

До речі, якщо хто не знає, Bentley Bentayga ділить платформу з кросовером Audi Q7. Єдине, що за Bentayga вам доведеться віддати мінімум в 2-3 рази більше, ніж за повний фарш Q7.

Suzuki XL7

20 видів найдивніших фар і задніх ліхтарів в автомобілях

Цей автомобіль випускався з 1998 по 2009 рік. В останні роки машина випускалася під опікою General Motors. Перше покоління було випущено без контролю GM. Автомобіль використовував деталі у Chevrolet Equinox, Pontiac Torrent і Saturn Vue, що, звичайно, відбилося на дизайні, надавши машині більш сучасний зовнішній вигляд. Тим не менш передні фари були спірними, як і весь стиль передньої частини.

Hyundai Tiburon

20 видів найдивніших фар і задніх ліхтарів в автомобілях

Hyundai здивував ентузіастів у всьому світі, коли вони представили у 1996 році модель Tiburon. У 1999 році корейці провели модернізацію дизайну, розділивши фари і зробивши їх круглими. Це виглядало дуже дивно і недоречно.

Jeep Renegade

20 видів найдивніших фар і задніх ліхтарів в автомобілях

Jeep має хорошу формулу успіху протягом десятиліть, коли справа стосується усталеного класичного дизайну позашляховиків (наприклад, таких як Jeep Cherokee, Grand Cherokee і багатовіковою Wrangler). Тим не менш вони почали навіщо щось змінювати свій перевірений рецепт дизайну, створюючи нові спірні автомобілі. Судячи з усього, це зроблено з метою привернути увагу молодого покоління людей до бренду.

Деякі зміни були хороші, деякі, навпаки, невдалі. Приклад – новий Jeep Cherokee, дизайн якого отримав рекордну кількість критики. На відміну від Jeep Cherokee, позашляховик Renegade зберіг свій оригінальний дизайн спереду. Але ось в задній частині машини з неясної причини дизайнери розмістили незвичайні ліхтарі.