15 речей, які ви повинні зробити протягом 10 хвилин після автомобільної аварії

256

Ось що кожен повинен зробити, якщо сталося ДТП

О ні, цього не може бути! – вигукуєте ви в той момент, коли розумієте, що потрапили в автомобільну аварію. Ви відмовляєтеся вірити, ви в шоці… Але це сталося. І від того, що ви зробите далі, буде залежати, чи зміниться для вас світ на краще. Тут важливо враховувати, яке ДТП сталося: легке і важке, скільки машин потрапило в аварію, заподіяна вам, пасажирам та іншим учасникам аварії збитки.

Аварія – це не поломка смартфона або чайника. Це серйозна подія. Не дивно, що багато водіїв часто губляться в подібних ситуаціях і, незважаючи на те що знають, як діяти в разі ДТП, забувають елементарне. Ми підготували для вас найголовніші речі, які повинен зробити водій відразу ж після аварії. Так, звичайно, в аварію краще не потрапляти. Але попереджений – значить озброєний. Від ДТП ніхто не застрахований.

Залишайтеся як можна ближче до місця події

15 речей, які ви повинні зробити протягом 10 хвилин після автомобільної аварії

Щорічно в Росії відбувається понад 150 тис. дорожньо-транспортних пригод (статистика ДТП за 2017 рік). Це дуже багато. Так що кожен водій має досить-таки великий шанс потрапити в ДТП. Якщо, не дай бог, з вами це станеться, від того, що ви будете робити в перші 10 хвилин після події, залежить багато чого.

Зокрема, як аварія вплине на ваше життя і життя ваших пасажирів (якщо вони постраждали). Перша порада, яку ми хочемо дати всім, хто потрапив у ДТП, – не залишати місце події. Перебуваєте там як можна довше, якщо, звичайно, вам не потрібна термінова медична допомога. Інакше вам буде загрожувати відповідальність за залишення місця ДТП.

Активуйте аварійні сигнали

15 речей, які ви повинні зробити протягом 10 хвилин після автомобільної аварії

Відразу після аварії увімкніть аварійку, щоб попередити інших водіїв про небезпеку. Аварійні сигнали будуть привертати увагу інших учасників дорожнього руху. Так ви захистите свій автомобіль від ще однієї аварії, які трапляються на місці ДТП. Також виставите відразу аварійний знак на дорозі, щоб учасники дорожнього руху могли заздалегідь знизити швидкість і об’їхати вас та інших учасників аварії.

По можливості не стійте на дорозі

15 речей, які ви повинні зробити протягом 10 хвилин після автомобільної аварії

Коли ви вийдете з машини, постарайтеся по можливості не стояти на проїжджій частині. Пам’ятайте, що це дуже небезпечно. Часто інші учасники дорожнього руху не помічають водіїв, які вийшли з машини і збивають їх. Також є багато неуважних водіїв, які можуть не побачити заздалегідь ДТП і знак аварійної зупинки і не встигнути знизити швидкість. У цьому випадку, як правило, відбувається ще одне ДТП. Тому, щоб уникнути подібного розвитку подій вам краще знаходитися осторонь.

Викличте співробітників ГИБДД

15 речей, які ви повинні зробити протягом 10 хвилин після автомобільної аварії

Якщо в учасників ДТП є розбіжності, в аварії постраждало більше двох автомобілів, сума збитків перевищує встановлений ліміт або якщо хтось з водіїв/пасажирів отримав травми, викликайте поліцію, швидку і т. д. за єдиним номером виклику екстрених служб «112».

Нагадаємо, що згідно з чинним законодавством ви можете оформити ДТП без співробітників поліції, якщо сума збитку не перевищує 100 тис. рублів, у учасників немає розбіжностей і в ДТП брало участь два автомобіля. Це називається європротокол. Правда, для Санкт-Петербурга і Москви діють розширені можливості оформлення аварії за європротоколом: сума збитку 400 тис. рублів, у учасників аварії є розбіжності.

У цьому випадку ДТП можна оформити без співробітників ДПС, якщо в учасників дорожньо-транспортної пригоди в автомобілі встановлена система ЕРА-Глонасс або є на телефонах спеціальний додаток, за допомогою якого можна фіксувати аварії.

Дивіться також: з 1 червня 2018 року ДТП можна буде оформити без ДАІ навіть при розбіжностях

У тому числі нагадуємо, що відповідно до законодавства учасники ДТП зобов’язані якомога швидше прибрати постраждалі автомобілі з проїжджої частини, попередньо зафіксувавши їх на фото або відео. Зверніть увагу, що на дрібні ДТП співробітники ДПС мають право не приїжджати. У цьому разі учасників аварії можуть попросити під’їхати на найближчий пост ДПС або в найближчий підрозділ ГИБДД.

Але що краще – коли є можливість оформляти аварію самостійно або довірити це співробітникам ГИБДД? Тут, звичайно, кожен має вирішувати сам.

Якщо дійсно у вас немає розбіжностей з іншим учасником аварії про обставини події (тобто кожен з вас розуміє, хто винен, а хто ні) і сума шкоди не перевищує 100 тис. рублів (і ви впевнені, що в машині немає прихованих пошкоджень), то можна, звичайно, оформити аварію і без ГИБДД, виконавши процедуру складання європротоколу. В інших випадках не рекомендуємо вам оформляти ДТП без даїшників.

Не намагайтеся самостійно регулювати рух, залиште цю справу ДПС

15 речей, які ви повинні зробити протягом 10 хвилин після автомобільної аварії

Дуже часто на місці аварії утворюються затори, до тих пір, поки постраждалі автомобілі не будуть прибрані з дороги. Іноді деякі учасники аварії починають самостійно регулювати рух, допомагаючи іншим учасникам дорожнього руху проїхати місце аварії. Не робіть це. Так ви можете лише погіршити ситуацію. Залиште це заняття співробітникам поліції.

Страхові дані та інша важлива інформація

15 речей, які ви повинні зробити протягом 10 хвилин після автомобільної аварії

Поки ви чекаєте поліцію, ви можете обмінюватися інформацією для страхової компанії з іншими учасниками ДТП, заповнюючи кожен свій бланк-повідомлення про ДТП, який видавався вам разом з полісом ОСЦПВ.

До речі, якщо ви купували електронну страховку, то тоді Порадимо вам зайти в будь-яку страхову компанію і взяти у них бланк-повідомлення про аварію. Також можете завантажити і роздрукувати з Інтернету.

Дивіться також: Порядок дій у випадку ДТП: Очікування прибуття поліції або ГИБДД на місце аварії

У інших учасників ДТП ви повинні дізнатися ПІБ (бажано перефотографувати посвідчення особистості, якщо, звичайно, вам дозволять це зробити), номери телефонів, номери полісів ОСАЦВ. Якщо є свідки, обов’язково візьміть дані в них.

Тримай рот на замку

15 речей, які ви повинні зробити протягом 10 хвилин після автомобільної аварії

Перші десять хвилин і навіть кілька годин після аварії можуть бути для вас стресовими. Саме тому у водіїв первісне враження про обставини ДТП може бути помилковим. Під час стресу наш мозок не здатний робити правильні висновки.

Але коли стрес проходить, кожен з нас починає більш поглиблено думати про обставини ДТП. Не допускайте промахів на місці події, це може вийти вам боком при подальшому розборі аварії в ГИБДД або при оформленні виплати від страхової компанії.

Пам’ятайте, що, в разі визнання вами своєї помилки на місці ДТП, вас можуть визнати винуватцем аварії. У цьому випадку ви не отримаєте страхове відшкодування. Буває і так, що в аварії часто винні всі учасники події. Як правило, в цьому випадку міру провини кожного водія буде встановлювати ГИБДД.

І, на жаль, трапляється, що, коли ви визнаєте частково свої помилки на місці ДТП, винуватцем аварії оголошують вас. Тому думайте, що говорите іншим учасникам аварії. Краще мовчіть. Пам’ятайте: язик – ваш ворог.

Сфотографуйте автомобілі, що потрапили в аварію

15 речей, які ви повинні зробити протягом 10 хвилин після автомобільної аварії

«Фотографії і відео стоять тисячі слів» – зніміть на телефон або фотоапарат автомобілі та все місце ДТП. Бажано також зняти всі дорожні знаки, розмітка і світлофори, узбіччя, стоп-лінію і т. д.

На жаль, коли люди починають розповідати, як сталася аварія, а також заповнювати бланк-повідомлення про ДТП в рамках поліса ОСАЦВ, у багатьох виникають проблеми з зображенням схеми. Часто учасники ДТП неправильно малюють місце розташування автомобілів після аварії.

Дивіться також: Порядок дій у випадку ДТП: Сфотографуйте або зніміть на відео розташування автомобілів

Фотофіксація машин і місця ДТП допоможе вам у страховій компанії. По знімках набагато простіше зрозуміти, що насправді сталося, що за словами учасників дорожньо-транспортної пригоди.

Взяти до відома час і погоду

15 речей, які ви повинні зробити протягом 10 хвилин після автомобільної аварії

Час, дата і погода – важливі факти в будь-якому автомобільному подію. Погодні умови можуть бути пов’язані з тим, хто насправді був винен в аварії, і наскільки в ДТП є вина кожного водія. Щоб не упустити нічого важливого, запишіть в телефон або блокнот прості факти, пов’язані з подією.

Як мінімум цей процес трохи заспокоїть вас і допоможе зібратися з думками. До речі, зверніть увагу на стан дорожнього покриття. Якщо дорога розбита (ями, тріщини тощо), або на ній розлито машинне масло, або вона не очищена від льоду і снігу, то сфотографуйте її, оскільки, можливо, головний винуватець ДТП – це дорожні або комунальні служби, які відповідають за якість дорожнього полотна.

Намалюйте схему аварії

15 речей, які ви повинні зробити протягом 10 хвилин після автомобільної аварії

Намалюйте схему аварії, навіть якщо ви оформляєте ДТП не з європротоколом. Це допоможе вам подивитися на аварію з боку в схематичному вигляді. Також це допоможе при з’ясуванні, хто винен у ДТП. Включіть в схему всі назви вулиць, намалюйте перехрестя, розмітки, дорожні знаки, світлофори та місця, де стоїть кожен автомобіль після зіткнення. Якщо вас незаконно визнають винуватцем аварії, ця ваша схема може допомогти вам у суді або в спілкуванні зі страховою компанією.

Подумайте двічі, перш ніж сказати «Я не постраждав і не поранений»

15 речей, які ви повинні зробити протягом 10 хвилин після автомобільної аварії

Ви можете не відчувати себе реально постраждалим на місці події. Але точно також як ви ні в якому разі не повинні визнавати свою провину на місці ДТП, ви не повинні говорити впевнено про те, що не постраждали в аварії. Насправді ви могли отримати травму, але поки не усвідомлюєте цього шоку і стресу. На жаль, так часто буває, що люди дізнаються про отримання травми в аварії, вже коли приїхали додому після оформлення.

Подумайте про отримання медичної допомоги

15 речей, які ви повинні зробити протягом 10 хвилин після автомобільної аварії

Навіть якщо ви дійсно впевнені, що не постраждали, ви повинні дозволити оглянути себе медичним працівникам, які приїхали на місце аварії. Якщо медики запропонують вам проїхати в лікарню, то вам обов’язково потрібно піти раді.

Так, лікарі невідкладної допомоги можуть, звичайно, помилятися, перебільшуючи вагу вашого стану. І це нормально. Таким чином вони просто підстраховуються. Адже навіть якщо вони не впевнені в чомусь, то все одно зобов’язані запропонувати вам проїхати в лікарню.

Дивіться також: ДТП стає менше, але зростає безпека на дорозі?

Іноді травми не відразу проявляються через вплив шоку/адреналіну. Так що якщо ви відчуваєте біль, особливо у голові, шиї або животі, то без розмов повинні відправитися в лікарню. Але навіть якщо у вас нічого не болить, деякі речі у вашій машині можуть вказати на характер можливих травм.

Наприклад, якщо ви побачили, що лобове скло тріснуло з боку водія, то цілком можливо, ви вдарилися в момент аварії головою. І нехай у вас немає головного болю, це не говорить про те, що ви не отримали травму голови. Зазвичай такі травми виявляють себе через кілька годин або навіть днів після аварії.

Будьте обережні з тим, з ким ви говорите на місці аварії

15 речей, які ви повинні зробити протягом 10 хвилин після автомобільної аварії

Це жахливо, але, на жаль, правда життя. На місці ДТП можуть несподівано з’явитися шахраї (якщо взагалі вони не стали учасниками аварії). Зазвичай це можуть бути подставщики, які створюють видимість аварії з метою розвести нічого не підозрює водія на гроші.

Найчастіше вони працюють на декількох машинах: один відволікає, а інша близько наближається до машини жертви. Потім з автомобіля кидають пластикову пляшку по машині жертви. У результаті нічого не підозрюючи водій чує глухий удар, розуміючи, що когось зачепив. Далі починається класична розводка. Будьте обережні. Ніколи не погоджуйтеся на умови шахраїв залишити місце ДТП і не викликати співробітників поліції.

Також на місці події можуть з’явитися якісь юристи, які пропонують вам свої послуги. Ні в якому разі нічого не підписуйте. У цей момент ви не здатні віддавати звіт своїм діям. Не зв’язуйтесь ні з ким: ні з юристами, ні з посередниками, що пропонують вам викупити у вас право вимоги страхового відшкодування, ні з ким би то не було з цієї братії.

Зателефонуйте в свою страхову компанію

15 речей, які ви повинні зробити протягом 10 хвилин після автомобільної аварії

Можливо, ви не розумієте або не пам’ятаєте, що потрібно зробити відразу після аварії, крім вищевказаних дій. Нагадаємо, що ви також обов’язково повинні зателефонувати в свою страхову компанію, повідомивши про ДТП.

Не розмовляйте з тими, хто не є учасниками ДТП

15 речей, які ви повинні зробити протягом 10 хвилин після автомобільної аварії

Більшість водіїв, що потрапили в аварію, заперечують свою провину. І правильно роблять. Визнати провину завжди встигну. Адже вина може бути обопільною. Не всі експерти по ПДР та іншими законами. Так що нехай про ступінь вини того чи іншого водія опікуються співробітники ДПС і страховики.

Намагайтеся не спілкуватися на місці події з учасниками ДТП. Адже багато водіїв люблять викликати на місце аварії різні групи підтримки у вигляді друзів і знайомих, які починають мудрувати і давати поПоради. Позбавте себе від подібного спілкування з іншими людьми, оскільки вас можуть змусити сказати щось компрометуюче вас, що може привести до висновку, що аварія сталася з вашої вини.

Залиште право робити висновки суду, ГИБДД і страховикові, або нехай з цим розбирається ваш адвокат. Так що думайте, перш ніж щось говорити. У тому числі і учасників ДТП. Адже всі ваші слова можуть бути використані проти вас.