14 рад, які повинен знати кожен водій-початківець в Росії

334

Що потрібно знати водіям-новачкам, які збираються водити автомобіль в Росії.

Багато хто з нас вже з дитинства мріє сісти за кермо свого особистого автомобіля. На щастя, автомобіль в Росії хоч і не став доступним засобом пересування, але тим не менше вже не є якимось недосяжним предметом розкоші, як це було в 90-е роки. Щороку сотні тисяч людей в Росії отримують права. Так що в будь-якому випадку в найближчому майбутньому на дорозі з’являться багато нових водіїв-новачків. Але перш, ніж ви опинитеся за кермом свого першого автомобіля ви повинні знати, що вас чекає в перший час.

1) насправді, багато водії-новачки бояться водіння протягом першого року і рідко використовують свою нову машину

14 рад, які повинен знати кожен водій-початківець в Росії

Всупереч очікуванням водіїв-новачків, самостійне водіння для них виявляється в перший рік не таким комфортним і приємним. Багато недосвідчені водії взагалі бояться підходити до своєї машини і намагаються зайвий раз не сідати за кермо. Але з часом ця боязнь проходить у більшості новачків.

2) Складіть план ваших дій

14 рад, які повинен знати кожен водій-початківець в Росії

Щоб подолати свій страх в перший час, створіть особистий план своїх дій за кермом. Також плануйте заздалегідь свій маршрут, подумки проїжджаючи по ньому. Вибирайте перший час дороги з менш інтенсивним рухом, а також тільки ті дороги, які вам знайомі. Перш ніж рушити з місця завжди перевіряйте, чи все ви зробили. Наприклад, не забудьте розкласти бічні дзеркала, які забувають розкладати багато водії-новачки.

3) Змініть водійське крісло, кермо і дзеркала щоб вам було зручно

14 рад, які повинен знати кожен водій-початківець в Росії

Переконайтеся, що ви відчуваєте себе комфортно перед тим як запустити двигун автомобіля. Перевірте чи знаходитеся ви на сидіння в оптимальному положенні? Перевірте налаштування дзеркал, положення рульового колеса, а також налаштування радіоприймача.

Дивіться також: 19 речей, які ви зрозумієте, якщо у вас немає автомобіля

Якщо вам щось потрібно узяти під час руху (наприклад, воду), поставте пляшку води поруч, щоб не тягнутися до неї, коли ви за кермом. Це зведе до мінімуму будь-які непотрібні рухи поки ви перебуваєте в дорозі.

4) Очі завжди на дорозі

14 рад, які повинен знати кожен водій-початківець в Росії

Це, звичайно, очевидно. Де ж ще повинні бути очі. Це прописна істина за кермом. Але ви повинні нагадувати собі про це знову і знову, коли сідаєте в машину. Ваші очі повинні бути на дорозі весь час, коли ви в русі. Якщо вам терміново потрібно відволіктися краще зупиніться і включіть аварійку.

5) Завжди возите з собою документи на машину і водійські права

14 рад, які повинен знати кожен водій-початківець в Росії

Не забудьте, що під час поїздки в машині ви повинні мати при собі водійське посвідчення, документи на машину (СТС – реєстраційне свідоцтво транспортного засобу) і страховий поліс ОСАЦВ. Ці документи дуже важливі. Не забувайте їх будинку.

Але треба визнати, що навіть досвідчені водії іноді забувають документи вдома. Тому бажано сфотографувати всі документи в ваш смартфон, щоб у разі вишів забудькуватості переконати співробітників ДПС, що у вас є права і документи на машину.

6) Завжди будьте обережні з дорожніми знаками

14 рад, які повинен знати кожен водій-початківець в Росії

Багато дорожні знаки на російських дорогах іржаві або можуть бути приховані листям / снігом. Також будьте готові до великої кількості дорожніх знаків на деяких перехрестях і провулках. Будьте пильні і правильно інтерпретує дорожні знаки.

Також будьте уважні до дорожньої розмітки. І пам’ятайте, що співробітники ДПС часто влаштовують пастки в складних дорожніх місцях, де найчастіше плутаються недосвідчені або не місцеві водії.

7) Не впевнені у своїх знаннях ПРАВИЛ дорожнього руху? Тоді використовуйте навігатор

14 рад, які повинен знати кожен водій-початківець в Росії

На жаль, багато новачків дуже часто плутають правила дорожнього руху, чи не відразу розуміють різні ребуси у вигляді дорожніх знаків. Особливо вганяють у ступор недосвідчених водіїв протиріччя дорожньої розмітки та дорожніх знаків.

Ви повинні пам’ятати, що в більшості випадків дорожні знаки мають пріоритет над розміткою. Не впевнені?

Тоді повторюйте щодня ПДР і їздите з допомогою навігатора (обов’язково з останніми оновленнями), який, як правило, проведе вас згідно з правилами дорожнього руху.

8) Будьте обережні на дорозі скрізь камери контролю швидкості

14 рад, які повинен знати кожен водій-початківець в Росії

З кожним днем на російських дорогах стає все більше камер фото -відео фіксації порушень ПДР. Найбільше камер в даний момент працюють на контроль швидкісного режиму. На жаль, в Росії дуже багато місць, де на камеру може налетіти навіть досвідчений водій.

Особливо бісять місця, де обмеження швидкісного режиму різко змінюється з 80 км/годину на 60 км/год або 50 км/год. В таких місцях ви можете не встигнути скинути швидкість і налетіти на камеру ГИБДД. У цьому випадку вас чекає штраф.

Дивіться також: Столичних водіїв чекають нові штрафи

Скачайте собі спеціальний додаток на смартфон, який буде вас попереджати заздалегідь про камери на дорозі. Завдяки таким програмам ви зменшите ризик потрапити на штраф. Звертаємо вашу увагу що стандартний Яндекс Навігатор також вміє попереджати про камери швидкості. У тому числі можна придбати антирадар.

9) Будьте готові потрапити в аварію

14 рад, які повинен знати кожен водій-початківець в Росії

Кожен водій зобов’язаний напам’ять знати, що робити на випадок аварії. І мова, звичайно, не тільки про першої допомоги потерпілим, як надавати яку повинні знати всі водії. Ви повинні знати весь алгоритм ваших дій після ДТП. У тому числі як оформити аварію за європротоколом.

10) Слухай своє тіло

14 рад, які повинен знати кожен водій-початківець в Росії

Не ігноруйте будь-які умови, які можуть вплинути на вашу здатність керувати автомобілем. Наприклад, якщо ви дуже сонний, зупиніться і відпочиньте трохи. Ви можете навіть подрімати.

Пам’ятайте, що в сонливом змозі керувати транспортним засобом дуже небезпечно. У вас падає концентрація уваги і сповільнюється ваша реакція. В деяких випадках стан сонливого людини може бути точно таким же, як у водія, який сів за кермо у легкому алкогольному сп’янінні.

11) Остерігайтеся шахраїв на дорозі


Ви повинні знати, що дорога-не місце для розваги і не місце збіговиська добрих людей. Дорога не тільки небезпечна, але і таїть в собі масу неприємностей.

Зокрема, на російських дорогах часто зустрічаються шахраї-подставщики, які виходять “на полювання” в розрахунку знайти наївну жертву для заробітку. Наприклад, є цілі бригади, які спеціалізуються на тих підставах, які імітують аварії за участю пішохода. Будьте пильні. Для захисту обов’язково поставте в машину відеореєстратор. Бажано щоб він був оснащений двома камерами, знімають попереду і позаду автомобіля.

12) Будьте уважні до комунальної техніки і громадського транспорту

14 рад, які повинен знати кожен водій-початківець в Росії

Будьте обережні з комунальною технікою і до громадським транспортом. Згідно багатьом правилам дорожнього руху водії цього транспорту мають переваги перед звичайними автомобілями. Не забувайте це.

Ви повинні знати напам’ять у яких випадках ви повинні поступатися дорогу транспорту має пріоритет. На жаль, дуже часто водії комунальної техніки та громадського транспорту не дотримуються ПДР, наглея на дорозі. Будьте уважні.

Дивіться також: Десять помилок водіїв взимку

Адже ви не хочете розбити свою машину? І нехай водій комунальної техніки або автобуса буде не прав у разі аварії. Але хіба вам буде від цього легше, коли ваша машина отримає пошкодження?

13) Не дозволяй собі засмучуватися

14 рад, які повинен знати кожен водій-початківець в Росії

Ні в якому разі не турбуйтеся, якщо у вас щось не виходить за кермом, і ви часто робите помилки. Це головна помилка всіх водіїв-новачків, які люблять вважати себе безглуздими.

Повірте, багато початківці водії пройшли через гору нервів, паніки, і гніву, лаючи себе за тупізм, маразм і т. д. Але в підсумку все в подальшому згадують свій перший особистий досвід водіння з гумором.

Пам’ятайте, нервуючи за кермом ви погіршуєте свій навик водіння. Якщо не хочете наламати дров, тримайте себе в руках. Налаштовуйте себе завжди тільки на ПОЗИТИВ.

14) Навчитеся насолоджуватися водінням автомобіля

14 рад, які повинен знати кожен водій-початківець в Росії

Залишайтеся в здоровому глузді, займаючись чимось приємним, наприклад, підспівуйте під вашу улюблену пісню або розмовляйте з друзями. Але тільки якщо вас це не відволікає. Пам’ятайте, що головне — це їздити безпечно!