13 речей, які ви робите у своїй машині, але не мають

441

Ось що не повинні робити водії в своєму автомобілі.

Правила дорожнього руху для будь-якого водія – це як Конституція, Кримінальний, Адміністративний, Цивільний кодекс. Це як Новий завіт для православних. Але, на жаль, не всі водії дотримуються автомобільні заповіді, прописані в ПДР. Також у цих правилах прописано не всі речі, які нам не можна робити за кермом. Існує маса речей, які багато водії роблять у своєму автомобілі, але не повинні цього робити. Ви знаєте про них?

Не кладіть ноги на приладову панель

13 речей, які ви робите у своїй машині, але не мають

Неважливо, в якому кріслі ви знаходитесь – пасажирському або водійському, ви повинні пам’ятати, що ваші ноги повинні залишатися під центральною консоллю (під торпедо). Згідно з дослідженнями, не багато водії і пасажири зізнаються, що ставлять ноги на центральну консоль або, наприклад, виставляють їх у вікно. Але час від часу кожен з нас зустрічає на дорозі автомобілі, де пасажири все-таки піднімають свої ноги. Рідко, але зустрічаються водії, які це роблять, коли їдуть на круїз-контролі.

Дивіться також: Не кладіть ноги на торпедо, це надзвичайно небезпечно

Хоча це відносно невеликий відсоток людей, але тим не менше всі повинні знати, що це небезпечно для всіх, хто знаходиться в автомобілі. Наприклад, в 2015 році в Московській області відбулося невелике ДТП, в якому дівчина, що сиділа з піднятими ногами на передньому пасажирському сидінні, зламала обидві ноги в декількох місцях. Тепер ця дівчина у соціальних мережах закликає всіх людей не робити подібне в машині.

Їжа за кермом

13 речей, які ви робите у своїй машині, але не мають

Майже кожен водій час від часу п’є і їсть прямо за кермом. Директор автошколи «Старт» Геннадій Іванов вважає, що пити за кермом кави або воду – цілком нормальне явище. Єдине, за чим водій повинен стежити, щоб під час вживання води або кави він тримав кермо і не відводив від дороги свою увагу.

Дивіться також: Їстівні назви машин

«Однак коли мова йде про перекус або повноцінної їжі, то краще, звичайно, зупинитися, оскільки в цьому випадку ви будете більше відволікатися», – говорить він. Наприклад, нерідко впала на підлогу, картопля-фрі може спокусити водія нагнутися, щоб підняти її. В цей момент може статися аварія. Це надзвичайно небезпечно.

Використання навушників за кермом

13 речей, які ви робите у своїй машині, але не мають

Музика під час поїздок в машині не є проблемою. Кожен водій не любить їздити в тиші. Але ось використання навушників за кермом – не найкраща ідея для водіння машини. «Навушники знижують вашу обізнаність ще більше, відфільтровуючи інші шуми», – попереджає Геннадій Іванов. Хоча варто визнати, що користуватися мобільним телефоном в навушниках набагато безпечніше при дзвінках під час руху.

Дивіться також: у 20 найбільших музичних кліпів, у яких засвітилися автомобілі

Крім того навушники дозволяють розмовляти по телефону без порушення ПДР. Також Геннадій звертає увагу, що слід бути обережним при використанні навушників, так як навіть гучні сторонні шуми ви будете чути дуже погано. Цілком можливо, ви пропустите гучний звук клаксона іншого автомобіля, який буде вас попереджати про небезпеку.

Зберігання непотрібних предметів в машині

13 речей, які ви робите у своїй машині, але не мають

Деякі люди ставляться до своїх автомобілів, як до будинку поза домом. Але автомобіль не повинен перетворюватися на домашнє сховище речей, а тим більше в гараж. За словами Геннадія Іванова, великі предмети, які ви зберігаєте у машині, можуть блокувати оглядовість, створюючи небезпечні сліпі зони.

Дивіться також: Як очистити свій автомобіль?

Також великі предмети в салоні можуть перешкодити вам при паркуванні заднім ходом. Крім того, всі водії повинні пам’ятати, що в разі аварії всі незакріплені всередині салону речі можуть у момент удару пересуватися на величезній швидкості по всьому салону, в результаті чого водій і пасажири ризикують отримати важкі травми. В тому числі це може статися навіть від різкого гальмування.

Слухати музику з опущеними вікнами

13 речей, які ви робите у своїй машині, але не мають

Мало того що гучна музика у вашому автомобілі, в якому опущені вікна, дратує інших водіїв, вона до того ж буде відволікати вас від дороги. Як стверджує Геннадій Іванов, гучна музика з відкритими вікнами в машині відволікає водіїв точно так само, як прослуховування музики в навушниках, з-за яких ви можете не почути важливі сигнали клаксона інших машин.

Опускати вікна в машині сам по собі не небезпечний, але водії, які одночасно з цим опускають вікна в жарку погоду, можуть бути відвернені не тільки гучною музикою, але і тепловим режимом в салоні. Пам’ятайте, що чим спекотніше в салоні, тим повільніше ваша реакція за кермом і тим менше концентрації уваги. Додайте сюди гучну музику – і ваша безпека знижується в кілька разів.

Колупати в носі

13 речей, які ви робите у своїй машині, але не мають

Шукати в своєму носі золото – це не те, що люди повинні робити, перебуваючи за кермом автомобіля. Так, дослідження, опубліковане Європейським респіраторним товариством, встановило, що колупання в носі може легко поширювати небезпечні бактерії, що викликають пневмонію. Також часте увагу до свого носа може призвести до кровотечі, респіраторних інфекцій і навіть проблем з перегородкою.

Заняття сексом

13 речей, які ви робите у своїй машині, але не мають

Чи знаєте ви, що за заняття сексом в своїй машині ви можете бути притягнуті до адміністративної відповідальності? Особливо це стосується громадського місця. Ще гірше, коли люди займаються сексом під час руху автомобіля. Не дивуйтеся, є такі умільці.

Наприклад, згідно з дослідженням, опублікованим у журналі Національного центру біотехнологічної інформації США, 33 відсотки чоловіків і 9 відсотків жінок хоча б раз виявляли якусь сексуальну активність під час водіння.

Куріння за кермом

13 речей, які ви робите у своїй машині, але не мають

Ризики для здоров’я від куріння, як правило, добре відомі всім. Однак якщо ви вирішите палити за кермом, то повинні знати, до чого це може призвести. Чи знаєте ви, що куріння в машині може бути небезпечніше шкоди при викурюванні однієї сигарети на вулиці? Справа в тому, що якщо ви курите в машині, то після викурювання сигарети до половини повітря в салоні може містити рівень шкідливих речовин, що в 10 разів перевищує норму.

Дивіться також: 23 способу скоротити витрати на ваш автомобіль

Крім того куріння в закритому середовищі, як, наприклад, ваш автомобіль, збільшує шкідливий вплив тютюнового диму на організм. Коли люди курять в машині, нікотин та інші забруднюючі речовини, викидаючись у повітря в салоні, покривають внутрішню обробку інтер’єру. У підсумку ці речовини потрапляють водієві та пасажирам на шкіру і в рот. Варто відзначити, що навіть відкриті вікна в автомобілі хоч і знижують концентрацію шкідливих речовин в салоні, не рятують від їх накопичення в машині.

Перевдягання

13 речей, які ви робите у своїй машині, але не мають

В ПДР немає заборони на переодягання в машині. Якщо, звичайно, це ви не робите прямо на ходу. У цьому випадку ви порушите правила безпеки управління автомобілем. Проте це не означає, що ви повинні переодягатися навіть тоді, коли автомобіль стоїть на місці. Особливо якщо ваша машина не має тонованих стекол і прозора, як акваріум.

У цьому випадку переодягання у всіх на виду можна розцінити як дрібне хуліганство і порушення громадського порядку, за що, теоретично, вас можна притягнути до адміністративної відповідальності.

Так що не потрібно вести себе в громадському місці непристойно. Подумайте про людей, які вас оточують. Не забувайте, що водій повинен не тільки виконувати Правила дорожнього руху, але і не забувати про свою культуру.

Робити макіяж

13 речей, які ви робите у своїй машині, але не мають

Якщо ви зосереджуєте свою увагу за кермом на чому-небудь, крім водіння, ви відволікаєтеся і в цей момент більш схильні до аварії. «Нанесення макіяжу під час водіння разом з будь-якими іншими відволікаючими діями подвоює час реакції, необхідну водієві для того, щоб поставити ногу на гальмо», – каже Степан Шабаєв, власник шкіл контраварійної підготовки водіїв «Мегадрайв».

Більшість людей також налаштовують дзеркала заднього виду, щоб бачити себе.

Дивіться також: От у яких випадках вам не потрібен автомобіль

Але це неправильна настройка, оскільки неправильно налаштовані дзеркала не забезпечують належний контроль огляду навколо автомобіля. Особливо цим грішні дівчата, для яких дзеркало заднього виду в салоні – більше, ніж можливість контролювати дорогу позаду автомобіля. Наприклад, деякі дівчата-водії використовують дзеркало заднього виду для нанесення макіяжу. Причому нерідко це відбувається прямо під час руху.

Деякі дівчата зберігають косметику в бардачку, що також небезпечно, оскільки неправильне зберігання косметичної продукції може призвести до утворення цвілі.

Водіння автомобіля без взуття

13 речей, які ви робите у своїй машині, але не мають

За словами Геннадія Іванова (директор автошколи), багато водії грішать водінням без взуття. Особливо влітку. Це хоч не заборонено законом, але тим не менш небезпечно. «Наприклад, вам може знадобитися раптово загальмувати дуже сильно, і може виявитися, що ви будете здатні докласти правильне зусилля голою ногою, – говорить Геннадій Іванов. – Крім того, якщо вам потрібно вийти з машини в надзвичайній ситуації, ви ризикуєте отримати травму ноги чи марно витратити дорогоцінний час на те, щоб надягти взуття».

Сперечатися з кимось під час водіння

13 речей, які ви робите у своїй машині, але не мають

Лють на дорозі, спалахи гніву й суперечки в машині можуть зробити вас вразливим у багатьох відношеннях. Згідно з дослідженням, проведеним в 2014 році Гарвардською школою громадського здоров’я, спалахи гніву на дорозі можуть спровокувати серцевий напад або інсульт кілька годин потому. Психологічний стрес може збільшувати частоту серцевих скорочень і артеріальний тиск.

Як показали інші дослідження, несприятливі наслідки від сильного стресу за кермом можуть проявитися протягом 6 років після якогось конфлікту в дорозі.

Навіть якщо у вас більш м’який розмова з ким-то в вашій машині, ви піддаєте себе ризику. Як повідомляє Washington Post, більше половини ДТП на дорозі пов’язані з водіями, які в момент аварії розмовляли з пасажиром.

Водіння з сидінням, відсунутим далеко назад

13 речей, які ви робите у своїй машині, але не мають

Водії повинні сидіти в ідеально налагодженому положенні сидіння. Під час керування своїм автомобілем ви не повинні сидіти занадто далеко від рульового колеса. Пам’ятайте, що якщо ви далеко сядете від рульового колеса, то збільшите час вашого реагування на дорожні події.

Коли ви знаходитесь неподалік від рульового колеса, це дозволяє вам не тільки легко діставати ногами до педалей, але і швидше реагувати на виникаючі дорожні ситуації. Наприклад, вам у будь-який момент може знадобитися контролювати фари автомобіля, двірники або інші системи. Якщо ж ви отодвинетесь занадто далеко назад, вам буде важко це зробити швидко.