11 причин, які нас злять за кермом і як не втратити розум на дорозі

796

Як не втратити свій розум на дорозі?

Ви часто сердитесь за кермом? Ну, зізнайтеся, що це відбувається не так рідко. Більшість автолюбителів час від часу відчувають гнів. І винні в цьому, як правило, не ми, а інші учасники дорожнього руху, які часто виводять нас з себе. Правда іноді причини своїх нервів за кермом потрібно все-таки пошукати і в собі, оскільки не завжди все навколо вас гірше всіх! Так що незалежно від того хто є винуватцем вашого гніву за кермом, вчіться боротися з нервами. Так ви зможете стати досконалим водієм.

1) Поряд з вами довгий час їде автомобіль з голосно включеною музикою, що вас сильно дратує

11 причин, які нас злять за кермом і як не втратити розум на дорозі

Хороший звертати увагу на всіх навколо. Не бурчіть. Ви не здатні змінити інших людей. Ставтеся до всього оптимістично, замість того, щоб загострювати увагу на інших водіїв. Якщо вас дратує чия то гучна музика на дорозі, не біда. Включіть свою.

2) Коли вам потрібно терміново в туалет, але попереду ще довгий час немає ніяких АЗС, зон відпочинку або магазинів

11 причин, які нас злять за кермом і як не втратити розум на дорозі

Ну що ж. Коли природа кличе, прийшов час імпровізувати… Ми люди вміємо це робити краще за всіх. Не терпіть, а знайдіть вихід з положення. Інакше бажання сходити в туалет буде вас сильно нервувати і відволікати від дороги. Це не безпечно.

3) Пішоходи не поважають ваш час

11 причин, які нас злять за кермом і як не втратити розум на дорозі

На дорогах часто зустрічаються довгі пішохідні переходи, через які пішоходи не особливо квапляться йти. Особливо це дратує коли “зебра” намальована на широкій проїжджої частини.

На жаль, згідно ПДР, навіть якщо пішохід перейшов вже на іншу половину дороги ми не маємо право рушати з місця, поки він повністю не перейде дорогу. У таких місцях виходять із себе чимало водіїв, проклинаючи пішоходів за неповагу до часу водіїв.

Але ви даремно звинувачуйте у всіх гріхах пішоходів. Вони не зобов’язані бігти стрімголов на інший бік дороги, як можна швидше звільнивши вам проїжджу частину. Щоб не загострювати увагу на пішоходів і зайвий раз не нервувати уявіть, що перед вами дорогу переходять не люди, а смішні каченята. Повірте, вам відразу стане легше, і ви перестанете сильно нервувати через дрібниці.

4) Коли ви зупиняйтеся на червоне світло буквально на кожному світлофорі

11 причин, які нас злять за кермом і як не втратити розум на дорозі

Так вже буває, що ми часто потрапляємо в невдачливу смугу світлофорів, коли практично на кожному змушені зупинятися на червоний сигнал. Це дуже дратує й виводить із себе чимало водіїв.

У цей момент при очікуванні зеленого сигналу світлофора здається, що час йде вічно.

Щоб справитися з таким роздратуванням увімкніть спокійну музику і на кожному світлофорі закривайте очі, намагаючись розслабитися. Повірте, цей спосіб дасть вам зосередитися на музиці і відволіктися. Ви здивуєтеся, тоді полетить час.

5) Нас постійно дратують водії, які до останнього чекають, щоб виїхати на дорогу

11 причин, які нас злять за кермом і як не втратити розум на дорозі

Дуже часто в місцях злиття доріг ми стикаємося з водіями, які до останнього чекають, перш ніж перебудуватися в основну смугу руху. Як правило, в цей момент такі водії створюють перешкоду для інших учасників дорожнього руху.

Це дуже нервує багатьох водіїв.

У цьому випадку просто не звертайте увагу на таких водіїв. Адже можливо перед вами звичайний водій-новачок, яким ви самі були колись. Якщо ж перед вами досвідчений водій, то ви навряд чи навчіть його вести в таких місцях злиття на дорозі якось по-іншому.

6) Ви встали в глухий пробці після роботи

11 причин, які нас злять за кермом і як не втратити розум на дорозі

Це, напевно, нервує всіх без винятку автолюбителів. Швидше за все, кожен з нас хоч коли-то застрягав у великій пробці після робочого дня. Це найжахливіше, що може бути.

Адже замість того, щоб сидіти вдома і відпочивати у вільний час, ми витрачаємо свій дорогоцінний час у заторах.

Природно це виведе з себе будь-якого водія.

В цьому випадку у вас два варіанти. Раніше йти з роботи (якщо це можливо), або йти навпаки пізно, коли основний час пробок (годину-пік) вже минуло. У цьому випадку ви, звичайно, втрачаєте час. Але так ви швидше добереться до будинку без зайвих нервів.

7) Нас дратують водії, які не знають, для чого на дорозі існує швидкісна смуга

11 причин, які нас злять за кермом і як не втратити розум на дорозі

Вас виводили з себе водії, які плетуться у швидкісній смузі, і нехотят поступатися автомобілів? На жаль, таких водіїв на дорозі греблю гати, які можливо не знають, для чого потрібна крайня ліва смуга.

Ваша ж завдання в цьому випадку тримати себе в руках, і ні в якому разі не намагатися «лікувати» водія, під’їжджаючи до попереду йде авто занадто швидко, кліпаючи дальнім світлом і т. п. В цьому випадку будьте спокійні і просто объедьте «тихохода», перебудувавшись в іншу смугу.

8) Нас дуже часто дратують повільні водії

11 причин, які нас злять за кермом і як не втратити розум на дорозі

Багатьох з нас постійно дратують водії, які плетуться по дорозі як черепахи, суворо виконуючи розпорядження дорожніх знаків щодо обмеження швидкості (або навіть повільніше).

Але зрозумійте, ваші нерви марні. Ви не зміните таких водіїв. Адже це або водії-новачки, яким просто страшно їхати трохи швидше, або це такий тип водіїв, які будуть їздити подібним чином завжди.

На таких водіїв ви повинні реагувати з гумором і з жалем.

9) Нас виводять з себе люди, які губляться за кермом в дощ і нічого не бачать на дорозі

11 причин, які нас злять за кермом і як не втратити розум на дорозі

Коли починається дощ відразу ж на дорозі все змінюється. Багато водіїв стають нервовими (це видно по їх поведінці на дорозі), неуважними і т. д.

Є також тип водіїв (особливо це стосується водіїв новачків), які коли йде дощ перестають що-небудь бачити на дорозі, так як їх постійно відволікає сам дощ, двірники і калюжі на дорозі.

Звичайно, найчастіше це відбувається з тими, хто тільки недавно отримав права і тільки починає свій шлях у автосвіт. З такими водіями просто будьте терплячі. Не переживайте, все колись були такими.

10) Водії, які не розуміють що таке червоний і жовтий сигнал світлофора

11 причин, які нас злять за кермом і як не втратити розум на дорозі

На жаль, дуже часто на дорозі трапляються водії, які ігнорують червоний сигнал світлофора, виїжджаючи на перехрестя, провокуючи небезпечну ситуацію для інших учасників дорожнього руху.

Але якщо з цієї категорії водіїв все і так ясно (таких навряд чи виправиш), то ось тих, хто ігнорує жовтий сигнал світлофора все ж можна ще виправити.

На жаль, часто такі водії розуміють, що не можна їхати на жовтий сигнал світлофора тільки після того, як потраплять в ДТП. Що ж робити іншим водіям в цьому випадку. Не забувайте, що у вас є клаксон. Використовуйте його, щоб повернути на землю тих, хто вважає, що червоний і жовтий сигнал світлофора це аналог зеленого.

11) Водії, які люблять під’їжджати до інших автомобілів занадто близько

11 причин, які нас злять за кермом і як не втратити розум на дорозі

Нас часто лякають і нервують автомобілі, що під’їжджають дуже близько до заднього бампера нашої машини. Це не тільки виводять нас з себе, але і лякає, оскільки в разі якоїсь екстреної ситуації на дорозі, через що вам доведеться різко загальмувати, позаду йде авто просто не встигне знизити швидкість, що призведе до ДТП.

У цьому випадку залишайтеся спокійними. Ви можете почати знижувати швидкість, часто плавно натискаючи на педаль гальма. Цілком можливо це набридне водієві, пристроившего позаду вас, і він перелаштуватися в іншу смугу, або обжене вас.