11 автомобільних опцій, які повинні бути в кожному новому авто

281

Без будь опцій можна буде представити новий автомобіль?

Погодьтеся, не дуже приємно усвідомлювати під час першої поїздки на вашому новому авто, що в ньому відсутні якісь важливі опції, які є стандартними для абсолютної більшості інших автомобілів. Візьмемо, приміром, світлодіодне автомобільне освітлення: воно швидко стало стандартом для багатьох автомобілів, але за фактом його гарантовано використовують лише в ходових вогнях і задніх ліхтарях. Недосвідчені автолюбителі думають, що, купуючи нове авто, вони отримують діоди в кожному світловому приладі авто.

Щотижня ми отримуємо на огляд нові автомобілі і незалежно від того, наскільки добре вони зроблені, постійно знаходимо одну або кілька опцій, які повинні бути стандартними для всіх авто. І хоча автовиробники пропонують покупцям все більше автомобіля за менші гроші, основний пакет базових опцій досі не зовсім сформувався.

У 1990-х роках кондиціювання повітря вважалося опцією, протягом наступного десятиліття воно залишалося ознакою розкоші і встановлювалося в автомобілі високого класу. По мірі розвитку технічних досягнень і скорочення виробничих витрат, потужний і продуктивний електрообладнання автомобіля стало нормою, як і наявність кондиціонера в кожному сучасному авто. Покупці диктують нові тенденції, а не навпаки. Якщо вони очікують побачити якусь опцію машини в якості стандартної автовиробникам краще так і зробити, щоб не втратити клієнтів.

Таким чином, обговоривши дані ідеї, ми з колегами вирішили скласти список з 11 опцій, які повинні в обов’язковому порядку бути присутнім в кожному новому автомобілі найближчі 5 років. Чи збудуться наші бажання? Можливо, ні. Але ви будете знати, на що звертати увагу, коли прийде час купувати новий автомобіль.

1. Складані дзеркала з підсвічуванням

11 автомобільних опцій, які повинні бути в кожному новому авто

Дзеркало 2016 Nissan Maxima

Колись це було ексклюзивної опцією від Mercedes-Benz, додамо сюди враження від вітання водія при натисканні брелока (розкриття дзеркал і підсвічування простору біля дверей). Тепер ця опція є на всіх типах автомобілів: Nissan Maxima до Kia Forte 5. Але це не просто витончена світлове шоу, світильник в нижній частині дзеркал освітлює землю навколо передніх дверей, завдяки чому ви можете бачити ручку дверей і безпека підійти до автомобіля.

Додатковим плюсом автоматично складаються дзеркал є сам факт автопрівода, завдяки чому вам не потрібно буде щоразу обходити машину, щоб скласти пасажирське дзеркало і не піддавати себе небезпеки на жвавій вулиці. Автоскладывание дзеркал також практично гарантує їх збереження і захист від того, щоб бути зрізаними проїжджаючими повз вантажівками. Дана опція однозначно повинна бути в кожному авто.

2. Підігрів передніх фар

11 автомобільних опцій, які повинні бути в кожному новому авто

2016 Lexus RX450H F Sport

Згадайте моделі Volvo з постійно ламаються двірниками на фарах головного світла. Теоретично це була чудова ідея, але на практиці вона не отримала поширення. Причина проста – накопичуються на фарах сніг і лід не дозволяли двірникам ефективно виконувати свою роботу, а омиває рідина рано чи пізно все одно закінчувалася.

А тепер уявіть обігрівається фару лобового світла, дизайн і облаштування якої настільки просте, що ви будете здивовані тим фактом, що цю розробку ніхто не втілив раніше. Все, що потрібно для такого рішення – це спеціальний отвір у фарі, через яке подається тепло від двигуна, завдяки чому сніг і лід швидко тануть. Звичайно, блок-фара має бути виконана з термостійкого пластику, а електрокомпоненти захищені від термічного впливу.

3. Камери кругового огляду

11 автомобільних опцій, які повинні бути в кожному новому авто

2016 Nissan Maxima об’ємна камера

Це одна з наших найулюбленіших функцій на сучасних автомобілях, наявність якої робить водіння набагато простіше і безпечніше. Незважаючи на те, що камери тільки зараз досягли рівня, при якому вони є стандартними для всіх моделей автомобілів, усвідомлення факту, що ви застраховані від випадкового «зрізу» бордюру перед машиною і не уткнетесь в іншу перешкоду, дозволяє вам почувати себе більш впевнено. Якщо додати до цього парктронік і гарну графіку, то ця опція стає чи не найбільш затребуваною.

4. Допомога при паркуванні

11 автомобільних опцій, які повинні бути в кожному новому авто

Більшість водіїв вважає за краще самостійно паркувати свої автомобілі, до кінця не довіряючи цей процес електронних помічників. Разом з тим зростає кількість автовласників, які хотіли б упевнено і безпечно встановлювати свою машину на потрібне місце при паралельній парковці, особливо в обмежених умовах.

Опція паркувального помічника не є стандартною для сучасних автомобілів, але той факт, наскільки багато ми бачимо пошкоджених бамперів кожен день, дозволяє зрозуміти перспективність даної розробки. Дана технологія вже не така дорога, як раніше, і, ймовірно, через п’ять років буде стандартною опцією для всіх нових автомобілів.

5. Безключовий доступ

11 автомобільних опцій, які повинні бути в кожному новому авто

Вхід без ключа

Безключовий доступ є ще однією набирає популярність і безумовно корисною опцією, яка повинна бути стандартною для всіх автомобілів. Опція, колись вважалася елементом розкоші і призначена тільки для елітних авто, все частіше зустрічається сьогодні в моделях середнього класу. Якщо це маленьке і практичне винахід до сьогоднішнього дня практично вже зайняло місце стандартної опції, то чому б усім автомобілям не мати її в найближчому майбутньому?

6. Датчики ваги в сидіннях.

11 автомобільних опцій, які повинні бути в кожному новому авто

Контрольна лампа подушки безпеки

Це досить велика проблема для людей невеликого зросту, бо незалежно від їх віку або зростання, якщо вони недостатньо важать для спрацьовування подушок безпеки у разі аварії, у них будуть проблеми. Датчики в сидіннях запрограмовані так, щоб повідомляти бортового комп’ютера автомобіля, слід йому задіяти подушку безпеки при зіткненні. Погодьтеся, ваш рюкзак або сумка, що лежать на сидінні, не заслуговують того, щоб для їх захисту в аварійній ситуації спрацювали подушки.

Уявіть ситуацію з тим, хто сидить на пасажирському сидінні дитиною, вага якого 30-40 кілограмів. Для сидіння, на жаль, це всього лише «мішок з кістками» в аварійній ситуації! Це велика проблема, яку ми спостерігаємо в сучасному автомобілебудуванні і нас вражає, що досі на законодавчому рівні не введені в дію закони про обов’язкове використання датчиків ваги. Це базова умова виживання в аварійних ситуаціях для худих людей.

7. Ефективне використання простору, ящики для речей в сидіннях.

11 автомобільних опцій, які повинні бути в кожному новому авто

Dodge Journey

Ящики для речей в сидіннях – простий і максимально ефективний спосіб використовувати внутрішній простір автомобіля. Особливо відзначилися в цьому напрямку американські виробники «Dodge» і «Jeep», які виробляють конструкцію сидінь c максимально ефективним використанням вільного простору.

Дивіться також: Найкращі автомобільні технології, з якими ми познайомилися в 2018 році

Завдяки висувному типу ящиків (у тому числі з опцією закриття на ключ) – вони зручні у використанні, місткі і відмінно підходять для зберігання цінних речей. Дана опція не так складна і дорога в проектуванні, разом з тим надійно захищає речі й уберігає їх від перекочування під час їзди.

8. Саморегулівні лазерні фари

11 автомобільних опцій, які повинні бути в кожному новому авто

Audi R8 з лазерними фарами дальнього світла

Дана технологія описується так, як ніби вона прийшла з фільмів про Остіна Пауерса. Але вона вже протестовано і схвалено європейськими виробниками. Показники ефективності лазерного освітлення перевершують тПорадиційні аналоги в 10 разів. Тоді що нас стримує від масового використання технології?

Дивіться також: Тестування передніх фар (IIHS)

Згідно з недавнім звітом «Car and Driver», до 2019 року такі великі агентства з тестування безпеки, як NHTSA і IIHS будуть враховувати ефективність фар у своїх загальних рейтингах нових автомобілів і присуджують нагороди найкращим. Але поки діють застарілі правила, а виробництво лазерних фар занадто дорого, нам доведеться почекати деякий час, щоб побачити цю футуристичну технологію в масовому застосуванні.

9. Підігрів / вентиляція сидінь

11 автомобільних опцій, які повинні бути в кожному новому авто

Вентильовані сидіння

Сьогодні навіть економічний автомобіль складно уявити без функції підігріву передніх сидінь. При цьому витрати на обладнання обігрівом сидінь стали настільки низькими, що все більше авто поставляється з обігрівом сидінь як спереду, так і ззаду.

Звичайно, вентильовані сидіння дійсно збільшують вартість для покупця, але простота і зручність сучасних сидінь з повітряним охолодженням робить їх більш привабливими. Автовиробники класу люкс більше не зможуть позиціонувати цю технологію в якості опції для привілейованих людей.

10. Повнорозмірне запасне колесо

11 автомобільних опцій, які повинні бути в кожному новому авто

Повнорозмірна запаска – це одна з тих автомобільних опцій, про які ніхто не замислюється, поки їм не доведеться зупинитися на трасі далеко від населених пунктів і зайнятися заміною коліс.

Якщо ви можете дозволити собі новий автомобіль, ви повинні мати можливість придбати додаткове повнорозмірне запасне колесо. Крім того, автовиробникам практично нічого не варто відразу оснастити повноцінної запаскою будь-який автомобіль.

11. Дискові гальма

11 автомобільних опцій, які повинні бути в кожному новому авто

Той факт, що автовиробники все ще виробляють автомобілі з барабанними гальмами замість дискових, доводить до сказу. Ми вже історично знаходимося на тому етапі розвитку, коли гальмівні супорти і диски зовсім недорогі у виробництві. Тому ми дивуємося, якщо автовиробник продовжує використовувати барабанні гальма і колодки.

Можна цілий день сперечатися про те, що задні гальма не піддаються такій високій навантаженні, як передні або про те, що барабани значно краще захищені від бруду і погодних умов при русі, але ми всі розуміємо, що автовиробники вводять покупців в оману, продаючи автомобіль з використанням барабанних гальм.

Це був огляд 11 автомобільних опцій, які, як нам здається, повинні бути в кожному новому автомобілі, сходящем з конвеєра через п’ять років. У список увійшли в основному функції, що забезпечують комфорт від використання вашої «ластівки», але є і надважливі опції, від яких залежить збереження життя і здоров’я автовласника або пасажирів у певних умовах. Сподіваємося, що вам було цікаво дізнатись нашу думку, закликаємо ділитися своїм…