10 типових зимових проблем: ми радимо, що робити, аби їх уникнути

319

ПоПоради, які допоможуть автовласникам впоратися з самими частими проблемами взимку.

Ми нагадуємо вам, як справлятися з типовими зимовими проблемами: запітнілими вікнами, проблемами із запуском двигуна, замерзлими вікнами/дверима і замками.

  • Більшість навіть сучасних двигунів потребує прогріванні. Але тільки старі автомобілі потрібно прогрівати дуже довго, перш ніж відправитися в шлях
  • Якщо в ключі машини є електронна плата, то нагрівати ключ з допомогою запальнички не можна
  • Сніг або бруд, що прилипли до колеса, впливають на його баланс

Чим нижче температура повітря, тим більш в’язким (густим) стає моторне масло. В результаті при запуску холодний двигун відчуває підвищений опір. Саме тому поки не прогріється двигун, автомобіль споживає максимальну кількість палива. Але замерзле масло також впливає і на роботу акумулятора автомобіля, якому, для того щоб провернути стартер, потрібно багато енергії. Але є проблема: чим нижче температура на вулиці, тим швидше батарея втрачає свій заряд.

Дивіться також: 18 зимових автомобільних хаків, які є геніальними

Не дивно, що найчастішою проблемою в зимовий час, з якою стикаються тисячі автолюбителів, є розрядка акумулятора. Все це призводить до того, що багато автовласників не можуть запустити двигун. До речі, проблема з запуском двигуна не завжди пов’язана з розрядженим акумулятором. Тому якщо ваша машина не заводиться в мороз, важливо діагностувати справжню проблему. Природно, якщо вся справа в батареї, її досить зарядити або придбати нову, якщо, наприклад, акумулятор прослужив вже більше 4-5 зим. Простіше купити новий, ніж постійно мучитися з відмовою запуску двигуна.

Інший типовою зимової проблемою є зниження видимості із-за запотівання стекол усередині машини і обмерзання зовні. Цікаво, що обидві проблеми є найбільш дратівливими, коли температура коливається близько нуля, або при невеликих негативних значеннях.

Але чи знаєте ви, що вікна також можуть пітніти і зовні, коли на вулиці стійкий мороз і температура не скаче? У цьому випадку тепло в машині може провести зворотний ефект, тобто скла запотіють вже з боку вулиці.

Крім погіршення видимості запітнілі скла можуть зробити водіння небезпечним і некомфортним.

10 типових зимових проблем: ми радимо, що робити, аби їх уникнути

Багато проблем виникає з прогріванням двигуна під час простою автомобіля. Одні рекомендують не гріти машину, а відразу починати рух на малих обертах, щоб прискорити прогрівання силового агрегату. Інші радять гріти як можна довше. Так хто ж правий? Напевно, як завжди і буває в нашому світі, істина знаходиться десь посередині. Так, однозначно гріти машину потрібно.

Але в міру. Знову ж таки тут все залежить від того, на які відстані ви їздите. Наприклад, якщо ваші поїздки в основному короткі, то краще тоді прогріти машину довше, інакше вона не встигне прогрітися. Якщо ви кожен день їздите на великі відстані, то немає сенсу довго гріти автомобіль – зробите це по дорозі. Ну і, звичайно, все залежить від температури. Природно, коли на вулиці нижче -15-20 градусів, то краще автомобіль добре прогріти.

Але чи знаєте ви, що найбільш поширені проблеми можна запобігти? Наприклад, щоб максимально знизити ризик запотівання стекол, потрібно вчасно міняти салонний фільтр. Також скла машини повинні бути завжди очищені і знежирені. У тому числі не забудьте при утворенні зайвої вологи включати кондиціонер, який не буде, звичайно, холодити при мінусовій температурі на вулиці. Але тим не менше він буде виконувати важливу функцію в машині з видалення зайвої вологи з салону.

Дивіться також: Як за допомогою повітряного фільтра додати автомобілю потужності

Також заздалегідь подбайте про зимовому моторному маслі, яке призначене для експлуатації двигуна взимку. Перевірте завчасно акумулятор і проведіть профілактику, долив при необхідності воду і електроліт. Загалом, щоб не отримати взимку головний біль, ви повинні пам’ятати, що сани треба готувати з літа.

Щоб вам було простіше дізнатися, як вирішувати основні проблеми з машиною взимку, ми зібрали для вас відповіді на найчастіші питання автовласників:

1. Прогрівати чи холодний двигун або їхати відразу?

10 типових зимових проблем: ми радимо, що робити, аби їх уникнути

Якщо ви володієте сучасним автомобілем і на вулиці невеликий мороз, то якщо скла машини чисті, можете вирушати на невеликих обертах через 2-3 хвилини після запуску двигуна. Пам’ятайте, що холодний двигун прогрівається на морозі дуже повільно. Так що обов’язково стежте за оборотами двигуна, не перевантажуючи його високими оборотами. Не прогріваючи двигун довго, ми знижуємо витрати палива, який на холостих на максимумі.

Якщо ваша машина стара, то в такому випадку навіть при невеликому морозі вам доведеться прогріти двигун як мінімум на 70 відсотків, перш ніж відправитися в шлях. Якщо на вулиці не нижче -15 градусів, не Порадимо прогрівати двигун на холостих більше 5-7 хвилин.

Дивіться також: Як сніг і лід шкодять автомобілю

До речі, важливо пам’ятати, що температура охолоджуючої рідини одна, а температура масла зовсім інша. Причому антифриз і масло прогріваються нерівномірно. Детальніше про це можете почитати тут. Особливо це стосується міських умов експлуатації, де з-за низьких і невеликих обертів двигуна масло в ньому прогрівається на морозі дуже повільно. Кожен водій повинен знати, що поки масло в двигуні не прогрілося, воно не може нормально захищати двигун від зносу.

Ось чому в перші 30-40 хвилин взимку варто уникати екстремальних низьких швидкостей автомобіля. Пам’ятайте, що все має бути в міру. Ні, не потрібно годинами сидіти біля будинку, прогріваючи свою машину. Але тим не менш якщо на вулиці сильний мороз, прогріти машину все-таки потрібно. Але не повністю. Відправляйтеся в шлях, якщо скло вашої машини відтанули. В дорозі масло в двигуні буде швидше прогріватися.

2. Як запобігти обмерзання вікон?

10 типових зимових проблем: ми радимо, що робити, аби їх уникнути

Всіх водіїв взимку особливо дратує обледеніння вікон під час снігопаду або крижаного дощу. Сніг на вікнах і кузові автомобіля спочатку тане, а потім замерзає, створюючи лід, який важко видалити. Те ж саме може викликати підвищена вологість повітря або мокрий сніг, якщо температура різко падає. Щоб мінімізувати проблему, уникайте ситуації, коли ви паркуєте теплий, прогрітий автомобіль на ніч.

Щоб не побачити вранці покритий зсередини інеєм автомобіль, Порадимо вам перед тим як піти додому з паркування, прочинити двері на кілька хвилин, давши салону охолонути. Тоді сніг або той самий дощ, потрапляючи на теплі скла машини, не буде танути, замерзаючи через деякий час. Інше рішення: поставити автомобіль під час зимового снігопаду або дощу під навіс. Якщо це неможливо, накрийте лобове скло спеціальним захисним килимком або екраном.

3. Що робити, коли в машині замерзають замки?

10 типових зимових проблем: ми радимо, що робити, аби їх уникнути

Якщо ви використовуєте розморожувач для замків, який зроблений на основі спирту, ви повинні знати, що ви можете розчинити мастило усередині замку, яка необхідна для нормальної роботи замку. Тому після застосування размораживателя замку, після того як разблокируете двері, змастіть замок спеціальним мастилом.

Зверніть увагу, що іноді двері не відкривається не в зв’язку з тим, що замерзла личинка в замку дверей.

Іноді замерзає сам механізм замку. До речі, іноді замок може замерзнути так, що ви навіть не зможете закрити двері машини. В цьому випадку вам доведеться заїхати в тепле приміщення (наприклад, підземний паркінг ТЦ) і відігріти замок. Щоб подібне більше не відбувалося, доведеться розібрати двері, знявши обшивку, і змастити весь механізм дверного замка.

4. Запотівання стекол. Чи є спосіб позбутися від цього?

10 типових зимових проблем: ми радимо, що робити, аби їх уникнути

Причин запотівання стекол в машині може бути кілька: вода потрапляє всередину машини; вікна не миються місяцями; повітрозабірник, що подає повітря в салон, забитий листям; забруднений повітряний фільтр салонний; пошкоджена система вентиляції, коли, наприклад, повітря циркулює в салоні неправильно. Також пітніти скла в машині можуть у зв’язку з витоком антифризу з радіатора грубки. До речі, при дуже великій вологості повітря, коли в машині запотівають скла, це нормальне явище.

Якщо стане холодніше, волога в повітрі почне випаровуватися, внаслідок чого скла стануть пітніти рідше. В цьому випадку не переживайте – з вашим автомобілем, швидше за все, все нормально. Також не забувайте включати кондиціонер взимку, який, звичайно, не буде охолоджувати повітря. Але тим не менш відмінно впорається зі своїм основним завданням, виводячи з салону зайву вологу.

5. Дизельний двигун неохоче заводиться

10 типових зимових проблем: ми радимо, що робити, аби їх уникнути

Якщо дизельний двигун не хоче заводитися або після запуску працює нерівно, то необхідно перевірити стан свічок напруження. Теоретично, якщо несправні свічки, що ви повинні побачити на приборку сигнальний індикатор, про це повинно з’явитися повідомлення про проблеми зі свічками.

Дизельний мотор також може відмовлятися запускатися взимку із-за брудного паливного фільтра або з-за низької якості солярки.

6. Використовуйте силіконову змазку для гумових ущільнювачів дверей на кузові автомобіля

10 типових зимових проблем: ми радимо, що робити, аби їх уникнути

Не забувайте, що дверні ущільнювачі гумові взимку обов’язково повинні бути змащені силіконовою змазкою (наприклад, можете придбати спеціальний силіконовий спрей). Однак зверніть увагу, що ви не повинні ні в якому разі наносити на гумові ущільнювачі дверей засоби на основі нафтопродуктів. Тому забудьте про обробці гумок дверей WD-40. Це засіб може пошкодити гумові ущільнювачі.

7. Стартер крутиться, і машина не заводиться, але тільки коли холодно

10 типових зимових проблем: ми радимо, що робити, аби їх уникнути

У багатьох автомобілях система вприскування не працює до тих пір, поки привід, керований стартером, не досягне певної швидкості. Так що, цілком можливо, якщо ваша машина не заводиться, незважаючи на начебто працює стартер, вся справа в швидкості його обертання. По звуку ви навряд чи зможете визначити, як швидко крутиться стартер. Дуже часто різниця в швидкості обертання може бути ледь уловима. Але машина вже може не заводитися. Часто подібне відбувається, коли у вашій машині сів акумулятор або є несправність стартера.

8. У машині швидко розряджається акумулятор – причина може бути в стартері

10 типових зимових проблем: ми радимо, що робити, аби їх уникнути

Але що робити, якщо ви ламаєте голову над питанням, куди зникає електрика з нового акумулятора? На жаль, з подібною головоломкою стикаються багато автолюбителів. Частою причиною швидкої розрядки нової батареї є несправність стартера, в результаті якої він починає сжирать батарею дуже швидко (різка потреба стартера у великій кількості електрики). У підсумку несправний стартер дуже швидко «вбиває» батарею.

Також витік електрики може бути з-за бортових пристроїв (зазвичай зайвий струм може «їсти» який-небудь аксесуар, який краде електрика, коли машина не заведена).

Дивіться також: Чому краще уникати використання системи Старт-Стоп?

У цьому випадку зарядіть розряджений акумулятор, заміривши тестером батарею перед установкою в машину після зарядки. Далі встановіть батарею в автомобіль і повторіть завмер тестером через 1-2 хвилини. Якщо електрику йде, ви відразу побачите на екрані приладу. У цьому випадку або ваша батарея прийшла в непридатність (акумулятор перестав тримати електрика), або струм йде з-за того, що якийсь електрообладнання «їсть» електрика, коли двигун заглушений. Найчастішою проблемою у цьому випадку, як правило, буває нештатна сигналізація або проблема з електрикою.

9. Стежте за тиском в колесах, коли настає мороз

10 типових зимових проблем: ми радимо, що робити, аби їх уникнути

Не забувайте частіше перевіряти тиск в колесах в зимовий час. Особливо коли різко знижується температура, яка впливає на тиск в шинах вашої машини. Це нормальне фізичне явище: чим нижча температура, тим менше тиск в колесах і навпаки. Наприклад, коли на вулиці протягом декількох днів температура опускається до 0 ° C до -20 ° C, тиск повітря в колесах падає.

Ви повинні пам’ятати, що коли в колесі тиск стає занадто низьким, це не тільки призводить до швидкого зносу протектора, але і впливає на безпеку транспортного засобу. Тому взимку слідкуйте за прогнозом погоди. Якщо синоптики обіцяють найближчим часом різке падіння температури повітря, Порадимо вам заздалегідь трохи перекачати колеса (не більше ніж на 0,1-0,2 бару вище рекомендованого виробником мінімуму). Не бійтеся, це не зашкодить гуму.

10. Що робити, якщо взимку почав бити кермо

10 типових зимових проблем: ми радимо, що робити, аби їх уникнути

Не поспішайте панікувати і вирушати в автосервіс для діагностики рульового управління. Спочатку перевірте, чи не налип сніг на колеса і передні арки. Справа в тому, що сніг любить прилипати до внутрішньої сторони колісного диска або накопичуватися між колесом і аркою.

Дві поПоради: по-перше, після поїздки по засніженій дорозі ви відчуєте незвичайні вібрації на кермі. Обов’язково перевірте передні колеса. Цілком можливо, щось прилипло до них. По-друге, не допускайте, щоб сніг накопичувався на передніх арках. Інакше він буде не тільки накопичуватися, звужуючи просвіт колісних арок, але і замерзати в суцільний шматок льоду. Рано чи пізно це призведе до того, що передні колеса можуть заблокуватися. Також це може призвести до того, що у вашій машині зменшиться кут повороту.

Якщо ж сніг застряг в передніх арках або на колесах і ви не можете його очистити, то доведеться їхати в теплу мийку або шукати обігрівається паркінг. Наприклад, автомобіль можна поставити на підземну стоянку якогось торгового центру, де ваша машина повністю розмерзнеться.