10 проблем з автомобілем, які ви можете самі легко усунути

243

Ось які проблеми з автомобілем можна усунути самостійно.

Автомобіль – складний технічний пристрій з безліччю різних систем для обслуговування і ремонту яких необхідні спеціальні знання. Ось чому при багатьох ознаках несправності краще звертатися за допомогою до фахівців. Завдяки своєчасному зверненню до автослесарю ви можете реально збільшити строк служби вашої машини, а також заощадити в подальшому чималі гроші. Але не всі проблеми з машиною вимагають від вас обов’язкового відвідування автомайстерні. Багато речей в машині кожен з нас може зробити самостійно, що дозволить вам заощадити непогану суму, що в наші дні дуже актуально. Ми зібрали для вас 10 речей, які ви можете зробити в машині самі.

Заміна повітряного фільтра двигуна

10 проблем з автомобілем, які ви можете самі легко усунути

Кожен з нас без сторонньої допомоги може легко і швидко самостійно оглянути повітряний фільтр і в разі необхідності його замінити. Для цього вивчіть керівництво до автомобіля, в якому показано, де знаходиться повітряний фільтр в підкапотному просторі. Далі відкрутіть або від’єднайте фіксатори корпуса повітряного фільтра, отримавши доступ до нього.

Видаліть старий фільтр. Потім перевірте стан фільтру. Зверніть увагу, скільки світла проходить через фільтр, повернувши його у бік яскравого світла (наприклад, у бік сонця). Якщо фільтр блокує 50 або більше відсотків світла, замініть його. Якщо немає, встановіть фільтр назад і закріпіть кришку корпуса повітряного фільтра.

Замініть клапан вентиляції картерних газів PCV

10 проблем з автомобілем, які ви можете самі легко усунути

Клапан примусової вентиляції картера (PCV) регулює потік легкозаймистих парів картера, який йде назад у двигун, щоб вони могли безпечно згоріти. З часом клапан вентиляції картерних газів накопичує вуглець, а пружина в його конструкції втрачає напругу. В результаті клапан починає неправильно працювати, що загрожує пошкодженням двигуна. Як і у випадку з багатьма автокомпонентів в машині, існує певний техрегламент заміни клапана PCV.

Дивіться також: Перевірте ці 7 отворів в машині – або ваш автомобіль постраждає від дощу

Зверніться до керівництва до вашого автомобіля, щоб дізнатися, коли автовиробник рекомендує міняти клапан. Більшість клапанів вентиляції картерних газів можна замінити самостійно, просто вийнявши його з гумової втулки, від’єднавши клапан від вакуумного шланга. Витягнувши старий клапан, вставити новий, приєднавши до нього вакуумний шланг.

Це нескладно.

Амортизатори капота і багажника

10 проблем з автомобілем, які ви можете самі легко усунути

У вашій машині не тримають амортизатори капота або багажника? Не поспішайте в сервіс. Ви можете поміняти їх самостійно. Просто купіть нові амортизатори в автомагазині. Потім попросіть кого-небудь потримати капот або кришку багажника (або двері багажника), поки ви будете від’єднувати зношені підйомники. Багато амортизатори відкручуються звичайним ручним автомобільним інструментом.

Дивіться також: Рульовий наконечник: принцип роботи, конструкція та діагностика

Деякі амортизатори з’єднуються за допомогою кульових або розеткових сполук, утримуваних пружинним затискачем. Щоб від’єднати пружинний затискач, просто вставте невелику плоску викрутку між затиском і амортизатором. Потім витягніть амортизатор з кульового пальця.

Замінити лампи підсвічування номерного знака і в протитуманних фарах

10 проблем з автомобілем, які ви можете самі легко усунути

Щоб отримати доступ до згорілих ламп у підсвічування номерного знака або до ламп протитуманних фар, просто виверніть кріпильні гвинти і зніміть ліхтар. Витягніть лампу прямо з патрона. Надіньте рукавички, перш ніж брати нову лампу в руки, або тримайте її паперовим рушником, щоб уникнути швидкого виходу лампи з ладу. Справа в тому, що колба лампочки зроблена з плавленого кварцу.

Якщо ви доторкнетеся до неї голими руками, на лампі залишиться жирний відбиток пальців рук. Жир викликає кристалізацію кварцу, в результаті чого колба лампи почне руйнуватися. У підсумку лампа не прослужить довго. Потім вставте нову лампу в патрон до клацання. Далі поставте блок підсвічування номера на місце. З протитуманними фарами зробіть те ж саме, попередньо знявши противотуманки з машини.

Замініть цю зламану антену

10 проблем з автомобілем, які ви можете самі легко усунути

Замінити зовнішню антену на кузові автомобіля дуже просто. Для цього відкрутіть частину антени, попередньо купивши в автомагазині нову. На жаль, самостійно поміняти штатні антени, розташовані на задньому крилі автомобіля, найчастіше не так-то просто. В цьому випадку зверніться в технічний центр.

Підфарбувати відколи фарби

10 проблем з автомобілем, які ви можете самі легко усунути

Кожен старий автомобіль рано чи пізно отримує відколи на лакофарбовому покритті. На жаль, багато відколи досить-таки глибокі, що загрожує утворенням іржі. Тому якщо ви не будете підфарбовувати відколи, з великою часткою ймовірності з часом в цьому місці почнеться корозія, в результаті чого ви прирікаєте себе на великі проблеми. На щастя, процес підфарбовування сколів простий і легкий, завдяки чому закладати відколи на кузові може будь-який автовласник.

Дивіться також: Магічна самовідновлюється плівка захищає автомобілі від подряпин

Купіть в автомагазині фарбу для підфарбовування сколів, аплікатори для нанесення тонкого фарби і засіб для видалення воску і жиру. Перед підфарбовуванням видалити віск і обезжирьте скол, який ви збираєтеся підфарбовувати. Дайте йому висохнути. Потім опустіть аплікатор у фарбу і нанесіть його на скол. Не беріть занадто багато фарби, так як в цьому випадку вона буде капати. Дайте фарбі повністю висохнути. Через 30 днів нанесіть на зафарбовану поверхню захисний шар воску.

Виправте дірявий люк

10 проблем з автомобілем, які ви можете самі легко усунути

Якщо краплі дощу падають на вашу голову, коли ви їдете в машині, то це означає, що люк у даху почав пропускати воду. У більшості випадків це пов’язано із засміченням дренажних отворів в конструкції люка. На щастя, ви самі можете вирішити цю проблему всього за кілька хвилин. Відкрийте люк і знайдіть зливні дренажні отвори по кутах люка. Далі візьміть пилосос і видаліть всю грязь, що накопичилася в конструкції люка. Також бажано продути дренажні отвори повітрям. Щоб перевірити, чи працює дренаж люка, налийте в кожну дренажний отвір воду, яка повинна стікати під автомобіль.

Дивіться також: Автозапчастини від А до Я: Пристрій автомобілів для новачків

Якщо все вищезгадане не допомогло, купіть в автомагазині тонкий трос спідометра і прочистіть дренажні отвори в люку, вставивши трос в кожне зливний отвір. Також в якості альтернативи тросику газу підійде гітарна струна. Увага! Очищайте дренаж обережно, плавно обертаючи трос або струну. Не тисніть надто сильно, оскільки ви можете проколоти зливні трубки. Якщо ви пошкодите зливні дренажні трубки, то вода з даху почне потрапляти на приладову панель в машині, що загрожує замиканням. Після прочищення дренажних отворів від засмічення промийте зливні отвори водою. Якщо ви все зробили правильно, вода з люка не повинна потрапляти в салон.

Виправити невеликі вм’ятини

10 проблем з автомобілем, які ви можете самі легко усунути

Якщо ви можете залатати тріщину або скол в стіні вашої квартири, то ви легко можете самостійно закрити вм’ятину на вашій машині. Вам знадобляться різної фракції наждачний папір, невелика банку шпаклівки, грунту, крем-паста і пластикові аплікатори. Почніть з шліфування вм’ятини з допомогою наждачного паперу для металу. В першу чергу візьміть шкірку з більш великою зернистістю. Потім зачистити дрібною шкуркою краю вм’ятини. Очистіть вм’ятини від воску і жиру за допомогою засобу для видалення жиру.

Дивіться також: Як прибрати вм’ятину на бампері

Далі нанесіть шпаклівку по металу тонким шаром, рівномірно розподіливши її по всій поверхні вм’ятини. Дайте шпаклівці висохнути, після чого прошкурите всю поверхню наждачним папером. Далі нанесіть другий тонкий шар шпаклівки. Знову отшкурите висохлий шар шпаклівки. Якщо глибока вм’ятина, то нанесіть ще один шар, щоб вирівняти поверхню з іншою площиною. Ваше завдання – зрівняти місце вм’ятини з основною поверхнею. Шпаклівка грає роль вирівнюючого наповнювача. Далі нанесіть грунт і пофарбуйте ділянку фарбою з колірним кодом вашого автомобіля.

Виправити порізи на шкірі і вінілі

10 проблем з автомобілем, які ви можете самі легко усунути

Багато автомайстерні беруть немалі гроші, щоб виправити порізи на шкіряній або вінілової оббивці вашого автомобіля. Але багато зрізи і порізи ви можете закрити самостійно протягом декількох годин з допомогою ремкомплекту для ремонту вінілу і шкіри (можна купити менше ніж за 1000 рублів в Інтернеті або в будь-якому автомагазині).

Дивіться також: Як обманюють при ремонті автомобіля в автосервісах

Правда, вам доведеться трохи попрактикуватися, щоб отримати правильне поєднання кольорів. Так що з першого разу у вас навряд чи вийде все ідеально. Але все одно це краще, ніж їздити в машині з рваними сидіннями.

Замінити салонний фільтр

10 проблем з автомобілем, які ви можете самі легко усунути

Засмічений повітряний фільтр салонний не тільки псує якість повітря в салоні, але і стає головним винуватцем запотівання стекол в машині. Також коли салонний фільтр забивається, вентилятор системи вентиляції працює на знос, що скорочує його термін служби. В тому числі якщо у вашій машині забився салонний фільтр, будьте готові до того, що влітку кондиціонер також буде працювати інтенсивніше.

Дивіться також: Ось з яких матеріалів роблять повітряні фільтри

Салонні повітряні фільтри легкодоступні, а також коштують трохи. Так, звичайно, деякі оригінальні вугільні фільтри можуть обходитися дуже дорого. Але, на щастя, на ринку сьогодні повно якісних недорогих аналогів.

Крім того, салонний фільтр ви можете легко і швидко замінити самостійно. Купіть в магазині автозапчастин новий фільтр. Подивіться керівництво до машини, де зазвичай описується процедура заміни фільтра. Також можете попросити продавця в автомагазині роздрукувати вам інструкцію по заміні фільтра. Ну і, звичайно, YouTube вам в допомогу, де сьогодні легко знайти видеолайфхак щодо заміни салонного фільтра в будь-якій машині.

Салонні фільтри зазвичай розташовуються в повітроводах за або під перчаточным ящиком (бардачком). Зазвичай місце, де знаходиться салонний фільтр, закрита кришкою, яку необхідно зняти, щоб отримати доступ до фільтру.

Коли будете ставити новий фільтр, зверніть увагу на напрям стрілок повітряного потоку, щоб ви могли правильно встановити новий фільтр. Потім встановіть кришку корпусу салонного фільтра на місце.